آته سلطان واقف زمین مسجد جامع ولیعصر(عج) بدیدار حق شتافت.

مصطفی خرمی ۴:۵۵ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
آته سلطان واقف زمین مسجد جامع ولیعصر(عج) بدیدار حق شتافت.

مسجد جامع ولیعصر(عج) شهرک انگوری، در مسیر نوسازی و بازسازی؛

 یاریگرمان باشید تا با نوسازی خانه خدا، منزل آخرت تان آباد گردد.

اطلاعیه شماره۳

انا لله و انا الیه راجعون

بابی یعقوبعلی( آته سلطان)واقف زمین مسجد جامع ولیعصر(عج) شهرک انگوری،

 بدیدار حق شتافت!  

با خبر شدم که آته سلطان از کویته بازگشته و سخت مریض است، روز جمعه بیست و پنجم ماه اسد سال جاری(۹۲) با جمعی از دوستان به دیدارش شتافتیم. در داخل حیاط زیر سایه درخت روی چپرکت دراز کشیده بود، هوای جاغوری زیبا در فصل تابستان، واقعاً شفابخش است؛ کولر خدایی همچنان چالان است! نه زیاد و نه کم به اندازه اندازه!!.

 10841551_1489892594626941_84443177_nبابی آته سلطان مثل همیشه لبخند بر لب از ما به گرمی استقبال نمود، کنارش تشک انداختند. فرزندان خلف اش هنوز همچون گذشته از پدر پیر و بیمار، فرمان میبردند! در روزگار وانفسای کنونی و در زادگاه دگرگون شده ای ما، این گونه فرمانبری از پدران آنهم پیر و بیمار، بسیار کم، اندک و نادر است. سرزمینی که مردمان کم آگاهش، در برزخ میان مدرنیته و سنت دست و پا میزنند، از زندگی سنتی بریده و به حیات مدرن نرسیده اند!!؟

 با عصرانه وطنی(چای سبز، نان، ماست طبیعی، انگور و…) از ما پذیرایی شد، با شوخی گفتم:« بابی آمدیم که خرچی تو را ساموو کنیم و…!». در جواب با لبخند گفت: «کار شموو ره آسوو کیدوم و…» توضیح داد که در وصیت خط اش نوشته که برای نوسازی و بازسازی مسجد هر اندازه زمین که لازم باشه فرزندانش موظف اند که در اختیار هیأت امنای مسجد قرار دهند. گفتم: « بابی این کافی نیست ما سند مستقل میخواهیم» بی درنگ پذیرفت و دستور داد که زمین به مقدار لازم میتراژ گردد، تا سند مستقل نگارش یابد، سرانجام یک قطعه زمین به میتراژ ۲۲ در ۲۰ متر با سند مستقل در اختیار مان گذاشت و صیغه وقف را نیز در حضور جمع بر زبان جاری نمود. هنگام خدا حافظی به بابی یعقوبعلی مشهور به آته سلطان گفتم: «بابی جان کاری کردی کارستان، مطمئن باش که خرچی سفر آخرت را کامل کامل کردی و…!» لبخندی زد و گفت: « خاطر جم خاد رفتم!؟» .

روحش شاد و یادش گرامی باد.

از اینکه با ارسال کمک های نقدی و جنسی تان ما را در این امر خیر یاری میکنید، صمیمانه سپاسگزرایم.

خداوند منان از همگان قبول فرماید، آمین.

 آدرس: شهرک انگوری، مسجد جامع ولیعصر(عج)، داخل حیاط مسجد، دفتر بازسازی و نوسازی مسجد جامع ولیعصر(عج)

تلفن های تماس:‌ ۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۰ – ۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۱

1,277بازدید

کامنت بسته شده است.