آخرین خبر از سرنوشت عزیزان در بند

عزیزالله جاغوری ۶:۲۰ ب.ظ ۳
آخرین خبر از سرنوشت عزیزان در بند

سلام دوسانd

امروز هم گذشت روز سوم هم تمام شد ولی از ازادی هموطنان در بند خبری  نیست که نیست . بر خلاف نوشته های بی سند در شبکه های اجتماعی هموطنان نه در خانه آخوند زاده در زابل بلکه آنها به خاکیران منتقل شده است .

خواهشا از تلفن های بچه کاکا بیرار ما که خبر از ازادی فلان می دهد خود داری کنید ممکین است خود انها در این نوع قضایا دست داشته باشند حتما مستندات تان مقامات مسول باشد . انها همه جوانب را در نظر کرفته حرف می زند .بگزارید مذاکرات روند عادی خود را طی کند ما باید منتظر خبر از ازادی آنها باشیم اقدامات حساب شده داشته باشیم .

فرمانده قل اردو ۲۰۵ میوند این رویداد را نه به داعش بلکه به طالبان خودی نسبت داد گفت : مخالفین وقتی که زورش به نیروی های دولتی نرسید دست به مردم آزاری می زند درد سر برای مردم ما ایجاد می کند .

شماری از نمایندگان می گویند اسرا تا هنوز زنده هستند تلاش ها برای آزادی آنها ادامه دارد .

رویداد روز دوشنبه تکرار تراژدی سناریوی کویته است . گرچند ربایندگان اهداف شان را رسما بیان نکرده ولی اینکه ربایندگان برای اولین بار در این مسیر دست به چنین کاری می زند می تواند اهداف متفاوت را دنبال کند :

 • می تواند یک فشار مضاعف بر دولت باشد تا بتواند در این مذاکرات که غنی براه انداخته امتیاز بیشتر کسب کند . کارهای عادی طالب را به نام داعش ختم  ونسبت دادن  خود یک طرفند جدید از طرف طرفداران مذاکرات با طالبان است . که طالبان ملایکه ونهایتا مخالف سیاسی بنامند نه رهزن تبهکار جانی و …. تا بتواند جایگاه ویژه را در دولت خود برای آنها ترسیم کنند  علل تاخیر کابینه می توان در این لایه ها نیز جستجو کرد .
 • از طرف دیکر می خواهند عکس العمل هزاره ها در این خصوص بداند بالاخره باید این سناریو را در افغانستان از یک جای شروع و به آزمایش بگزارد .
 • به امتحان گذاشتن ناکارای دولت در صورت عدم موفقتیت مذاکرات و ازادی انها .

به هرصورت ممکین است حتی انها اهداف خود را نیز به مسایل ربط دهند ولی ممکین است اهداف اصلی نباشد .

یکی از اهداف های مسلم انها همان موارد که عرض شد  می تواند باشد .

به هر صورت با توجه به وضع موجود شایسته این سناریو با در نظرگرفتن به اهمیت آن مورد ارزیابی جدی قرار بگیرد . هر کسی هر کاری می تواند با مشوره با مقامات ذی صلاح انجام دهند .

از مجموع قضایا بر می اید که به امید خدا جان انها در خطر نیست و البته صد البته تا حدودی نیاز به واکنش مردم و مسولین دارد منتظرند بیبنید که اگر چنین کاری را باز هم تکرار کند چه عواقب برای آنها خواهند داشت . این است که مسولیت تک تک ما را بیش ازبیش روشن می کند .

به امید ازادی این عزیزان

7,171بازدید

۳ دیدگاه »

 1. یوسفی حوت ۷, ۱۳۹۳ در ۷:۱۸ ق.ظ -

  خدایا کاش به جاغوری مورفتوم
  به جاغوری هواخـوری مورفتوم
  دورم از خاک تو دلـمه غریـبه
  ده سنگماشه وانگوری مورفتوم
  امــو خواب دیده بودم موشـد راس
  ده سه قول وتنگی روزیمورفتوم
  ده الـمـیـوتــو و اولـیـتووبــابــه
  ده دامـرده ومـجیـری موروفـتـوم
  چــی خوب بـودند امــوروزای میله لبـی دریــا ده آوبـازی مـورفـتوم
  چکد اشکم بیاد آن شب و روز
  ده محفلهای عروسی مورفتوم
  به امید آزادی عزیزان

 2. Genral Javid Azad حوت ۷, ۱۳۹۳ در ۵:۳۱ ب.ظ -

  ohoooo, che shear naweshti khodaw rasti, Bekhe mara da yad Qarzdari andakht

 3. haidari schakila حمل ۲۹, ۱۳۹۴ در ۷:۴۳ ق.ظ -

  lassen sie allle schone tollle hazara volk innnerhalb eine stunde frei dreck sack ebolah hassliche terroristen morder kelller wiederliche eckelhaft kafer nages holllschmorer feinde hazara und bleiben sie vom hazara 900 billiard km weg und verpesst euch aus afghanistan ebolah hassliche hunde essle arschloche