آخرین خبر از عزیزان در بند

مدبریت ۸:۰۵ ب.ظ ۱
آخرین خبر از  عزیزان در بند

imagesسلام دوستان

با گذشت ده روز از اسارت هموطنان وسه روز از آغاز عملیات آزاد سازی ، همه چیز در هاله ای از ابهام قرار دارد . تا هنوز از هیچ چیز اطلاعات دقیق در دست نیست . نه از عزیزان اسیر ونه از محل آنها وحتی از کسانی که آنها را به اسارت برده اند هنوز اطلاعات ضد نقیض به افکار عمومی داده شده است .

درمیان این خبرهای  رنگا رنگ چیزی که بشتر جلب توجه می کند که شاید درست هم  باشد این است که یک قومندان محلی به نام حکمت الله معروف به قومندان همت مجری این توطئه خطر ناک است . همت یکی از قومندان های طالبان محلی است که جدیدا  تعداد نیروی خارجی نیز در اختیار گرفته است  . افراد خارجی تحت فرماندهی همت در حدود دو صد نفر تخمین زده شده است . ظاهرا این فرد از افراد متهم ردیف اول است .ardo

اما اینکه محل این عزیزان در کجا است و با چه سرنوشت دچار شده اند هنوز هیچ نوع اطلاع بدست نیامده است . نیروهای دولتی متاسفانه اطلاعات دقیق از ماجرا نداشته ویا حد اقل منابع اطلاعاتی شان درست نبوده است . به محل که احتمال می داده  در آنجا باشد نیروی های نظامی وارد شده هیچ آثار از اسیران نیافتند .

محل عملیات منطقه معروف به خاکیران که به ناحق  آن را خاک افغان نامیده اند آغاز و تا هنوز جریان دارد .

من اولین بار خاک افغان شنیدم بسیار با کنجکاوی دقیق جویا شدم که خاک افغان در کجا است ؟ گفت بابا همان خاک ایران در تلفظ عامیانه خاکیران گفته می شود می باشد .

من از این توظئه و حماقت شکفت زده شدم  متاسفانه خواسته یا ناخواسته افراد مسئول ویا غیر مسئول این چرندیات را بدون کدام اشاره به نام اصلی آن ، آن را نشخوار می کند .

این نام اگر قدمت هزاران سال را نداشته باشد بی تردید قدمت صد ها سال را دارد این نام برمی گردد به زمان ایران قدیم  که در آن زمان هنوز  قبایل افغان از جنوب دشت های آسیای میانه وکوه  سلیمان  یهودی تبار به این جا مهاجرت نکرده بودند واز اسم اوغان و یا پشتنه و افغان امروز خبری نبود .

ما نباید اسامی تاریخی را که آثار تاریخی و باستانی این سر زمین بحساب می اید طالب وار آنهم به نوعی دیگر اقدام به تخریب آن کنیم . وگرنه ما چه تفاوت با آن طالبان داریم که آثار تاریخی بامیان را به نابود کشاند . اگر کمی دقت کنیم فلسفه ای از میان بردن آثار تاریخی در این کشور حساب شده است  ما متاسفانه خواسته ویا نخواسته آن را بزبان می اوریم .

در تعدادی کشته های مخالفین نیز امار ضد نقیض وجود دارد بعضی مقامات مثل جنرال حمید حمید گفته اند پنجاه  نفر وجنازه یک زن خارجی نیز در میان کشته شده دیده می شود  ویک زن که زخمی شده نیز دسیگیر کرده است فردی بنام عبدالله کاکر نیز در این عملیات دستگیر شده است و بعضی تا صد نفر نیز امار کشته های مخالفین ذکر کرده است .zan

به هرصورت وضعیت با این عملیات اشتباه  بسیار نگران کننده شده است . از دولت ونیروی اردوی ملی  انتظار می رفت بسیار حسابه شده عمل کند . جنگ نظامی آنهم از نوع آزادی اسیران بسیار باید حساب شده وبا اطلاعات صد درصد دقیق صورت گیرد . چون اگر این عمملیات اشتباه از آب در بیاد که متاسفانه چنین نیز شده است نه تنها کمک به حال اسیران نمی کند بلکه وضعیت را بحرانی تر نیز خواهند ساخت . که الان دقیقا در همان وضعیت قرار داریم .

من از اول به دوستان در شبکه های اجتماعی عرض کردم  که بیش داوری از محل وآزادی آنها سخن بمیان نیاورند  چون مطمنا  نمی داند .  حال اگر تصادفی یک حرف را زدید وآن ها نیز در آن محل تصادفا  باشد فوری اقدام به تغیر محل خواهند کرد . این کار سر درگمی بشتر برای نیروی های اطلاعاتی بوجود خواهند اورد  که متاسفانه چنان خبرهای داغ را می گفت که ادم فکر می کرد با گروگانگیر ها در تماس شده است .

ما تلاش می کنیم خبر دقیق را از منابع دقیق تر در اختیار شما قرار دهیم اگرخبر در این مورد  برسد حتما در اختیار دوستان قرار خواهیم داد  . تاخیر در خبرها دلیل شان دقت بیشتر در ارائه خبر دقیق تر است . ادم بهتر است دیتر خبر شود ولی خبرنسبتا دقیقا از منابع مسئول باشد .

مردم بسیار نگران هموطنان در بند است متاسفانه این عملیات تا این لحظه بی نتیجه بوده است . مسولین نظامی نیز از خبر طفره رفته بجای آثار از عزیزان در بند آمار کشته های مخالف به رخ می کشند  . در اینکه این عملیات برای چه صورت گرفت  سخن ندارد که به زبان بیاورد .

نا پختگی بی برنامه بودن و بسیاری مسایل دیگر ممکین در این نوع قضایا دخیل باشد . هنوز قضاوت قطعی نسبت به این ماجرا زود است  باید منتظر  ماند ظرف روزهای آینده مشخص خواهند شد .

پس نسبت با خبر جدید صبور وشکیبا باشید .

البته بازم یاد اوری می کنیم  که باید برای بد ترین شرایط آماده باشیم  که اگر خدای نخواسته در چنین شرایط قرار گرفتیم  صرفا رجز خوانی نباشد باید برنامه ای حساب شده واز پیش تعین شده آماده باشیم .

این کار همانطوریکه قبلا عرض کردم نیاز مند به ارتباط با بزرگان منطقه ونیز با بزرگان همسایه های جاغوری اعم از پشتون غیر پشتون  ونیز ارتباط با تمام هموطنان بالخصوص هموطنان مناطق مرکزی را می طلبد .

بزرگان منطقه همراه با ولسوال محترم جاغوری تا به حال قطعا باید یک کارهای کرده باشد  وگر نه کلاه همه با این طرح براه اندازی نفاق  قومی و با این عملیات ناکارمد پس معرکه است .

به امید آزادی عزیزان در بند

4,672بازدید

یک دیدگاه »

  1. علی یزدانی حوت ۱۴, ۱۳۹۳ در ۳:۳۵ ب.ظ -

    خیلی ممنون از اخبار دقیق شما و تشکر از شما .