آغاز به کار مرکز فرهنگی اندیشه در شهر ملبورن استرالیا

مدبریت ۱۱:۴۸ ب.ظ ۵

آغاز به کار مرکز فرهنگی اندیشه در شهر ملبورن استرالیا

افتتاح مرکز فرهنگی اندیشه در شهر ملبورن زیبای استرالیا

 انسان بر اساس خلقت اولیه خویش تشنه دست یافتن بر حقایق وراز های پنهانی وکشف نشده عالم هستی است. تا مسیر پرپیچ خم زندگی را آگاهانه پیموده، وغول جهل راازخویش برهاند . همواره درتلاش  یافتن راهی است که درآن هدف از زندگی را بدرستی تحلیل نموده  و سعی بر آن دارد تا با شیوه های استدلالی  عقل و منطق همخوانی داشته باشد.

زیرا که ارزشها و ضد ارزشها در بسیار از موارد فطری است و با ندای ناخواسته اندرونی شناسائی می گردد.   دست یافتن براین امرمهم  مسیر بسیار کوتاه وساده است ودرعین زمان مشکل، که  گاه ما ازاین نیروی خدا دادی  وجودی  وفطری خویش بدلائلی غافل میمانیم وشرائط محیطی رنگ وطعم دیگری برما می آموزد.  لیک در راستای حکمت هدایت گری الهی، بهره  داشتن وگرفتن ازنعمت تفکر ونگرش برآثاروتاریخ گذشتگان وسیر درعالم را، راه نجات معرفی نموده، وبیان داشته است” که ساعت اندیشیدن در اهداف خلقت بهتراز هفتادسال عبادت است”.

مرکز فرهنگی اندشه

 اقدام هر کاری بدون اندیشه ودرنگ در پس منظرآن، دربینش دینی پذیرفتنی نیست . تجربه عملی  زندگی انسان نیز  کار  بدون سنجش  را  امر بی اساس ومحکوم به شکست خوانده شده است.  گاه انسان درپی یافتن پاسخ به حیرت های ناپیدای درونی خویش مسیرهای زیادی را پیموده است، ولی شاید هیچکدام راه بجائی نبرده واهداف  این زندگی را درست در نیافته باشد. زیراکه درپیچ وخم این کوره راه، رفتن بدون راهنما ورهبر امری بسی دشواری است وازان سو عمر مادی بسی کوتاه که برای تجربه شخصی برای همه امور کفاف نمی کند. 

در چنین شرائطی بجاست که از نیروی نجات دهنده وراهنمای همراه و بی آلایش یعنی قدرت تفکر وتعقل واستفاده ازتجربه واندوخته های گذشتگان مدد بگیریم وآن رابعنوان بهترین یاور که ما را بی ریا وسریع راهنمائی می نماید بهره بگیریم وآن را درهمه زمان ها ومکان ها ودرگوشه های تنهائی هم دردست رس داشته باشیم.

 کتاب! “گنجینه بزرگ تجربه وتحقیق گذشتگان وتاریخ انسان ها،” آنهم نه هرکتابی ، کتابی که الهام بخش، نجات دهنده  و راهنما باشد.  گفته اند حکیمی گوشه مشغول مطالعه بود جاهلی وارد شد و گفت” حکیم تنها نشسته ای؟” “حکیم جواب داد:” نه! حالا تنها شدم که تو آمدی”.

مرکز فرهنگی اندیشه در شهر ملبورن استرالیا

با در نظرداشت چنین امری دراین گوشه دنیای خاکی، که از بسیار از امور چون زبان فرهنگ و شعائر دینی بدوریم و درمیان صدها فرهنگ دیگر زندگی و درتقابلیم، ماندن بر محور اصول فرهنگی خود و معرفی سالم ازآن بافرهنگ ها و عقاید دیگر و تعریف مشخص و درست ازمبانی اصول فرهنگ خودی ضرورت مبرم است ، که این امر در قدم اول شناخت و آنگاه شناساندن می طلبد. که هیچکدام کار آسانی نیست.

بعد از این مقدمه کوتاه باید بگویم که این اندیشه همانند، شما آگاهان همیشه در ذهنم دور میزد چه کسی؟ چه وقت؟ چگونه؟ از کجا باید شروع گردد؟

درا ین روز گار  و شرایط شاید از نظر بعضی ها  فعالیت های فرهنگی سالم  رنگ  نمودی درجامعه نو پای ما ندارد. بلکه اتلاف وقت در برابر دنیای دالریسم  و چشم خیره کن و رقابت های ماشینیسم بحساب می آید. سخن گفتن از فعالیت های فرهنگی کارعبث و وقت کشی  می نماید. ولی من بدین باورم که اگر از این فرصت، در این مقطع حساس در جهت ترویج این امر بهره نگیریم و چراغ کم فروغ کتاب وکتاب خوانی را زنده نگه نداریم و درتعامل فرهنگی در این جامعه آن را ترویج نسازیم به یقین که بزودی به ترکستان زیبای زندگانی! خواهیم  رسید !!! .

مرکز فرهنگی اندیشه

بدین دلیل بود که باکمک دوستان دیرینه ام ، برآن شدیم تا آغاز نماییم از یک نقطه ، آری درست است  از یک نقطه !!! با این امید و امید  یاری آنکه هستی بخش عالم هستی است. ! و به کمک دوستان که دوستی را مروج اند.!!! تا باشد که این امر خیر هرچند اندک در تداوم و زنده نگهداشتن نعمت” مطالعه و اندیشه”برای یافتن و ماندن بر یک خط سالم فکری در جامعه کمک نماید. و با قصد قربه جزء  ذخیره ای اخروی قرار گیرد .

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید  –  هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند  

 مرکزفرهنگی اندیشه

مرکز فرهنگی اندیشه

 اول : مرکزفرهنگی اندیشه تازه ترین و اولین کاری است که در کشور پهناور استرالیا در شهر زیبای ملبورن آغاز بکارمی کند .

ze=3>دوم : هدف ایجاد زمینه خواندن واندیشیدن و انتخاب سالم است، زیراکه گفته اند”درست اندیشیدن است که مردم را بر سردو راهی یاری می دهد و آنان را ازشک و تردید رهائی می بخشد.”خواندن کتاب وگوشدادن به کلام سالم به یقین ما را ازسرمنزل شک به ساحل یقین هدایت می نمایند.

سوم  :  داشته ها :   

۱-  کتاب  درموضوعات مختلف.  فارسی وانگلیسی                

۲- سی دی   و   دی وی دی- ایم پی تری 

۳ – تصویری و صوتی. 

۴ – وسائل فرهنگی دیگر جانمازی ،مهر نماز، و… می باشد.

 این مرکز داشته های خودرا بصورت امانی و فروشی درخدمت مراجعین گرامی قرار می دهد.  برای علاقه مندان شهرهای دیگر با پست ارسال می گردد.

مرکز فرهنگی اندیشه

 خدمات دیگر این مرکز :

 ۱- تایپ وتکثیر بیانیه ها     

۲- ارسال ودریافت فکس  

۳- صدور نکاحنامه  –   (Marriage certificate)

4- تنظیم و سرپرستی کاروان حج  

 پیشنهادات راهبردی شما درپیشرفت این امرخیر  کمک بزرگ خواهند کرد .

   ادرس :  ۲۳/۲۰۰ Thomas St Dandenong Vic 3175 

شماره تماس :  ۰۴۰۸۰۱۹۱۰۲ 

ادرس وبسایت :  www.andisha2.blogfa.com

    Email: jaweedm08@yahoo.com

عکسهای از روز افتتاح مرکز فرهنگی اندیشه

مرکز فرهنگی اندیشه

مرکز فرهنگی اندیشه

مرکز فرهنگی اندیشه

مرکز فرهنگی اندیشه

با مدیریت  : حاج جاوید محمدی  

+;نوشته شده در ;چهارشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۹ساعت;۲۳:۴۸ توسط;جاوید محمدی استرالیا; |;

1,184بازدید

۵ دیدگاه »

 1. Fazmide جوزا ۲۰, ۱۳۸۹ در ۱۲:۴۹ ق.ظ -

  پنجشنبه ۲۰ خرداد۱۳۸۹ ساعت: ۰:۴۹

  سلام وبلاگ بسیار جالبی دارید من که واقعا استفاده کردم دمت گرم به وبلاگ ما که امسال برترین وبلاگ بلاگفا شد هم یه سر بزنید خوشحال می شوم.

 2. ناروی جوزا ۲۰, ۱۳۸۹ در ۷:۵۹ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۰ خرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۵۹

  سلام دوستان ,قومان وبرادران در سرار گیتی !
  بویژه بردران وهتبارانم در آنسوی اقایونس هند کشور استرالیا !
  تلاش تان در مورد مسایل فرهنگی, زبانی , اسلامی و هویتی قابل قدر و ستایش است . در واقع اگر تلاش نخبگان فرهنگی ما در خارج سیر نزولی داشته باشد ,بعد از دو نسل میتوان گفت مردم ما دوچار بحران هویت فرهنگی و هو یتی خواهد شد .
  خلیلی انگوری

 3. نظر جوزا ۲۱, ۱۳۸۹ در ۶:۲۸ ب.ظ -

  جمعه ۲۱ خرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۸:۲۸

  سلام اغای محمدی . این کارهای شو ما بسیار خوب هست برای مردم ما . خدا کند که در جاهای دیگر و کشورهای دیگه هم همین طور کارها شوروع شود.

 4. آدر جوزا ۲۲, ۱۳۸۹ در ۳:۰۸ ق.ظ -

  شنبه ۲۲ خرداد۱۳۸۹ ساعت: ۳:۸

  برادر خوب و دلسوز قوم و مردم دوست و وطن دوست سلام
  امید وارم که سالم باشی
  سایت غلغله بروز شد
  امیدوارم که ما را با حضور سبز تان خرسند نماید
  برای بهبودی این سایت نظرات خوب تان را از ما دریغ نکنید
  موفق باشی
  تشکر فروان از زحمت که میکشید

 5. عبدلاحدفیاض سنبله ۸, ۱۳۸۹ در ۲:۰۵ ق.ظ -

  دوشنبه ۸ شهریور۱۳۸۹ ساعت: ۲:۵

  سلام خدمت دست اندرکاران مرکزفرهنگی اندیشه ازاینکه یک کارفرهنگی راه اندازی نموده اید قابل قدردانی است باتشکر