آغاز سخن – مهدی احمدی از جاغوری

مدبریت ۳:۱۰ ب.ظ ۱۶

 بنام خدا محمد مهدی احمدی  سلام دوستان وخوانندگان سایت جاغوری یک  سال نو را خدمت شما سروران عزیز که در اقصی نقاط دنیا حضور دارید تبریک عرض نموده  و از خداوند سلامتی توفیق بیشتر  برای شما عزیزان را خواهانم .  خوشحالم که خود را درجمعی صمیمی پایگاه اطلاع  رسانی می بینم خدا را سپاس گذارم که توفیق دست داد تا در خدمت شما دوست عزیز و مردم شریف جاغوری باشم  و در کنار دوست بسیار عزیزم جناب اقای مومن زاده گذارش های را از جاغوری خدمت تان داشته باشم .  +;نوشته شده در ;چهارشنبه یازدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت;۱۵:۱۰ توسط;محمد مهدی احمدی; |;

1,503بازدید

۱۶ دیدگاه »

 1. علی قاسمی حمل ۱۱, ۱۳۸۹ در ۹:۲۳ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۱ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۲۱:۲۳

  دوست عزیز حضور شمارا در پایگاه اطلاع رسانی جاغوری خیرمقدم عرض مینمایم
  و موفقیت شما را همراه با دوست عزیز ما جناب اقای مومن زاده از خداوند تمنا دارم
  موفق و شاد باشید
  چشم براه گزارشات تان هستیم

 2. حفیظ خ. خرم حمل ۱۲, ۱۳۸۹ در ۲:۲۱ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۲ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۲:۲۱

  مهدی احمدی گرامی در جمع یاران جاغوری یک خوش آمدید
  جهان سپاس از دوستان مرکز بخصوص اقای مومن زاده که همیشه در اطلاع رسانی ما را از زادگاه عزیز مان باخبر می سازد. به یقین که با همکاری شما بخش اطلاع رسانی فعال تر و پر رونق خواهد شد.
  موفق و پیروز باشید — تشکر

 3. ناروی حمل ۱۲, ۱۳۸۹ در ۹:۵۳ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۲ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۹:۵۳

  مهدی عزیز سلام . خوش امدی دراین کانون و , وبلاگ جاغوری ۱ ,
  امید وارم که در امورات کارهای روز مره تان , با مومن زاده عزیز موفق و موئید باشید !

 4. مهدی شناس حمل ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱۲:۵۵ ب.ظ -

  پنجشنبه ۱۲ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۲:۵۵

  مهدی جان سلام…امید که جور و تیار و سر حال و خندان و شادان مندول و سندول باشی…امید است گذارشات را در وقتش برسانی…موفق باشی

 5. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۳۵ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۳۵

  جام شهید مزاری (ره) به پایان رسید
  روز جمعه ۶حمل از ۱۳۸۹منطقه ناوه گری جاغوری شاهد شور شوق جوانان از سراسر جاغوری بود این همه صرف برای احترام به شهدا عزیز افغانستان وشهید بزرک استاد عبدالعلی مزاری بوده است.
  از روز ۲۲حوت ۱۳۸۸ بمناسبت یادی از سالروز شهادت رهبر شهید در میدان ورزشی امید بیلو تورنمنت ورزشی بین ۱۲ تیم فوتبال با سخنرانی محترم الحاج خداد عرفانی ولسوال با اشتراک در بیشتر از۱۰۰۰ نفر بشمول مسئولین ولسوالی ُ روحانیون متنفذین وبزرگان قوم معلمین دانشجویان دانش آموزان ومردم محل افتتاح گردید.

  در هز روز دو تیم مسابقه خویش را ادامه میدادند مدیریت این بازی ها را تیم ورزشی امید بیلو به عهده داشت.

  بالاخره در تاریخ شش حمل ۱۳۸۹ این مراسم با بازی نهایی تیم های نوید قره وتیم ورزشی زیرک با قهرمانی نوید قره به پایان رسید.

  تیم های زیرک ومیهن داوود به ترتیب در جایگاه دوم وسوم قرار گرفتند. که برای سه تیم برتر جوایز بسیار عالی را اهدا نمودند. به گفته محمد حسین خرمی یکی از مسئولین برگزاری جام شهید مزاری (ره) جوایز اهدا شده که شامل تمامی لوازم ورزشی برای تیم فوتبال – کپ های قهرمانی ومدال ها که در ذات خود بهترین بود توزیع گردیده است.

  محمد آصف کپیتان تیم فوتبال نوید قره گفت : افتخار میکنیم تیم ورزشی نوید قره چندین قهرمانی را در طی سال ها از آن خود نموده است . واقعاْ جوایز که اینبار دریافت نموده ایم باارزش وبی سابقه است که از جانب – تیم نوید قره ومردم قره از دست اندرکاران این جام بزرگ خصوصاْ آقای بسم الله تابان که یک شخصیت دلسوز مردم ما میباشد سپاسگذاری مینمایم.

  شیخ محمدیونس محمدی یکی از سخنرانان محفل پایانی شهید مزاری درخور همه چیز دانسته گفت : شهید مزاری یک فرد نه بلکه یک راه وطریقت است ما باید در راستای تحقق اهداف وی که همانان عدالت اجتماعی وتساوی حقوق همه در کشور است سعی نمایم

  گفتنی است که تمامی مصارف مالی برگزاری جام شهید مزاری (ره) از طرف شخصیت دلسوز وجوان کشور بسم الله تابان داده شده بود که من هم از جانب خود از ایشان تشکری میکنم.

  + نوشته شده در شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۰۷ساعت ۱۱ قبل از ظهر توسط زیبا جاغوری | یک نظر

 6. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۳۷ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۳۷

  مردم قره پیروزی تیم فوتبال شانرا در جام شهید مزاری (ره) جشن گرفتند
  بعد از اینکه تیم ورزشی نوید قره مقام قهرمانی را از آن خود نمودند مردم قره پیر وجوان از میدان ورزشی بیلو تا قره به شادمانی وهیاهوی رفتند وشب در آنجا جشن گرفتند .
  شب تا دیر وقت بعد از نان همه گرد هم امدند وجوانان ورزشکار خود را تشویق کردند وگل بر سر ورزشکاران پاشیدند.

  این چندیمن بار است که این تیم مقام قهرمانی را از آن خود مینماید از جمله مقام اول جام رمصانی در حوتقول وجام که بین مکاتب برگزار گردیده بود در سال ۱۳۸۷ در میدان ورزشی نوید قره.

  + نوشته شده در شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۰۷ساعت ۲ بعد از ظهر توسط زیبا جاغوری

 7. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۳۹ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۳۹

  عکس شهید مزاری (ره) برفراز تپه شهدا در سنگماشه نصب گردید
  روز یکشنبه تاریخ ۷ حمل ۱۳۸۹ میخواستم به لیسه شهدا بروم از دور تصویر مبارک رهبر شهید در فراز تپه شهدا توجه ام را بخود جلب کرد . فکر میکردم خواب می بینم در حالیکه حقیقت بود هر چه نزدیک ونزدیکتر میشدم بیقراری وحس کنجکاوی ام بیشتر میشد . در نزدیکی آن رسیدم دیدم براستی عکس رهیر شهید است اما بسیار زیبا ودوست داشتنی .
  در مکتب رفتم از معلمین جویا شدم که این عکس را کی نصب کرده برای گفت ما هم نمیدانیم ما هم تازه دیده ایم شاید دیروز نصب شده باشد. سر معلم مکتب ما از این موضوع خبر بود وبرایم گفت این عکس را دیروز ولسوال صاحب – قوماندان امنیه – مدیر حقوق وسایر مسئولین نصب کرده است.

  این تهفه ای از تیم ورزشی امید بیلو داوود است که بعد از ختم جام شهید مزاری (ره) آنرا به احترام شهدا در اینجا انتقال داده اند. دلم طاقت نگرفته تلفونم را گرفتم به یکی از رفقای که معلم در لیسه فاطمییه داوود است زنگ زدم وموضوع را پرسیدم او هم برای همین پاسخ را ارایه کرد اما یه اضافه آنهم اینکه این عکس را بسم الله تابان که بانی جام شهید مزاری بود از کابل چاپ کرده ارسال نموده بود قرار بود در میدان ورزشی نصب شود اما بعد از مخالفت مردم حیدرای داوود مبنی بر اینکه زمین ما است (….) در سنگماشه بر سر مزار شهدا ( شهید ابوزر شهید اخلاصی وشهید عباس لومانی ) انتقال داده شد.

  واقعاٌ دست دوستان درد نکند سنکماشه با نصب این عکس نورانی شده در این روز ها جوانان دختر وپسر جاغوری در پیش عکس یادگاری رهبر شهید (ره) میگرند.

  + نوشته شده در یکشنبه ۱۳۸۹/۰۱/۰۸ساعت ۲ بعد از ظهر توسط زیبا جاغوری

 8. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۱ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۴۱

  ظفر شریف را میگه ولسوال جاغوری شده
  خبر های اینطرف وآنطرف حاکی از آن است که ظفر شریف پسر شریف خان پیلوت دوباره به عنوان ولسوالی جاغوری به عوض آقای عرفانی تعیین شده است.
  آقای شریف چندسال قبل نیز در این ژست ایفای وظیفه نموده است .

  اگر چند در ولسوالی جاغوری تاهنوز توجه که انتظار میرفت صورت نگرفته وکارانجام نپذیرفته است اما با آنهم اعمار تعمیر جدید ولسوالی – تعمیر قوماندانی امنیه یکی از دست آورد های مهم چند ساله آقای عرفانی محسوب میشود .

  در ضمن آغاز کار گیلان جاغوری وقره باغ جاغوری وجاغوری مالستان نیز در دوران زمامداری عرفانی انجام گرفته است.

  اما خواست های که از ولسوال جدید مطرح است در ابتدا ادامه وختم پروژه های نیم کاره وتوجه جدی به وضعیت کیفیت معارف مبارزه جدی با مواد مخدر که متاسفانه در جاغوری دامنه اش بسیار وسیع شده است . فساد اخلاقی که بیداد میزند میباشد

  به امید اینکه آقای ظریف موفق وشربلند به وظیفه خود با در نظرداشت وحدان خدا ومدرم خاتمه دهد.

  + نوشته شده در دوشنبه ۱۳۸۹/۰۱/۰۹ساعت ۱۱ قبل از ظهر توسط زیبا جاغوری

 9. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۴ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۴۴

  قرار است در مرز گیلان جاغوری دوزاره ورودی بنام شهید مزاری (ره)اعمار گردد
  دراین روز ها شر شوری وآوازه در منطقه ناوه گری جاغوری مبنی به اعمار یک دروازه زیبا ورودی در منطقه حوتقول ورسنه طنین افگنده است.
  مردم همه خوشحال بنظر میرسند واین عمل را یک عمل ابتکاری میخوانند. به گفته مردم قرار است روزجمعه ۱۳حمل ۱۳۸۹ بعد از سخنرانی ها با اشتراک مسئولین دولتی وپی آر تی در اده بازار انگوری سنگ تهداب آن به زمین گذاشته شود.

  بنظرمیرسد اما تاهنوز دقیق معلوم نیست آیا درست یا خیر ابتکار این کار بسم الله تابان از کابل نموده وباشی حبیب الله خان با حمایت مردم شریف ناوه گری بودجه اعمار آنرا شخصاْ میپردازد. قراریکه برادرم در بازار انگوری از مردم شنیده است میگوید بیلبورد که در سر دورازه نصب میشود بسیار مقبول در منطقه از کابل رسیده است. در آن ضمن خوش آمد گوی وخدا حافظی تصاوریر زیبای از رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری (ره) وحامد کرزی چاپ شده است. ورد قسمت پایانی آن تحریر شده که کار تعمیر این ساختمان به همت باشی حبیب الله ومردم ناوه گری در حمل ۱۳۸۹ آغاز میگردد.

  ودر ضمن در قسمتی از آن هدیه از طرف بسم الله تابان نوشته شده است

  حقیقت موضوع در روز جمعه بازگو میگردد که مبتکرین این عمل نیک کی بوده هرکه بوده آفرین وهمجنان افرین به کسانیکه اعمار ساختمان آنرا به عهده کرفته .

  + نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۱ساعت ۱ بعد از ظهر توسط زیبا جاغوری

 10. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۱ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۵۱

  مراسم خوب در بازار انگوری با حضور بیشتر از ده هزار نفر
  طوریکه در خبر قبلی هم ذکر کردم که قرار است مراسم باشکوهی بمنظوریاد بود از شهدا ناوه ومردم جاغوری وتمام هزاره ها وافغانستان عزیز در بازار انگوری به ابتکار باشی حبیب الله برگزار گردد عملی شد.
  دیروز جمعه (۱۲ حمل ۱۳۸۹) سر ساعت ۹ونیم مراسم باتلاوت آیات از کلام الله مجید با حضور تعدادی زیادی از مردم در مارکیت جدید بازار انگوری آغاز یافت . در این مراسم تعدادی از شخصیت های که قبلا اسامی شان در اطلاعیه ها بنشر سپرده شده بود ( آقای حجت السلام شفایی – آقای فقهی – آقای حجت السلام محمد یونس محمدی وآقای فیاض وباشی حبیب الله ) هرکدام به نوبه خود به ایران سخن پرداختند.ودر ضمن گروه سرود وگروه تواشیح نیز مجلس را رنگین تر نمود.

  آقای شفایی که در ایتدا سخنرانی نمود از نبود انکشاف متوازن وعدالت اجتماعی در برنامه دولت انتقاد نموده گفت : متاسفانه ولسوالی های در سطح کشور است که به اندازه یک دهم جاغوری نوفس ندارد با این ولسوالی دارای یک امتیاز میباشد.

  وی از دولت خواست ما مدرم که مطیع دولت هستیم باید بیشتر به ما توجه شود وگرنه عدالت اجتماعی وحاکمیت قانون شعار بیش نیست.

  آقای فقهی که قبلا اتشه تجارتی جمهوری اسلامی افغانستان در تهران بود در مراسم صحبت نموده واز مردم خواست تا در مورد حفظ وقار شهدا عزیز کشور کوشا باشیم

 11. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۲ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۵۲

  آقای فقهی که قبلا اتشه تجارتی جمهوری اسلامی افغانستان در تهران بود در مراسم صحبت نموده واز مردم خواست تا در مورد حفظ وقار شهدا عزیز کشور کوشا باشیم

  آقای محمد یونس محمدی ضمن تشکر از بانیان این همایش مقام شهدا را والاتوصیف نموده وآنان را طبق آیه شریف قران پاک زنده خطاب نمود.

  وی در مورد انتخابات پیشرو صحبت نموده گفت : من نه خود کاندید هستم ونه برای کسی کمپاین مینمایم ولی از شما مدرم میخواهم تا به کسی رای دهید ومنسجمانه حرکت کنید در خورشان شما مردم باشد. همچنان وی از کاندیدان محترم که میخواهد در پارلمان شرکت کنند خواست تا منافع مردم را بر منافع وغرض های شخصی خود ها ترجیح دهند.

  باشی جبیب الله خان که در اصل بانی این همایش بود در سخنان کوتاه خود به مدرم گفت : آگاه باشید وبه کسی رای دهید که از حق وحقوق شما دفاع نموده باشد.

  همچنان در این مراسم محترم سخی عاقلی یکی از جوانان فعال جاغوری صحبت نموده واز مردم خواست تا در راستای ایجاد شورا های مردمی برای همبستگی خودها سعی نماید.

  متاسفانه این مراسم زمانیکه انانسر از محترم حسن رضا یوسفی یکی ار جوانان که میخواهد خود را در پارلمان کاندید نماید خواست در مراسم صحبت نماید همه مردم مجلس را ترک گفت وبجز از چند نفر کسی در مراسم باقی نماند. طوریکه در بین مراسم شایعه افتاد همه مدرم که در آنجان حضور داشتند بنحوی از وی وعملکرد هایش متنفر بوده وبه همین دلیل همه وی را مهمان نخوانده این مراسم میدانستند.

  + نوشته شده در شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۴ساعت ۸ قبل از ظهر توسط زیبا جاغوری

 12. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۴ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۵۴

  خواست مردم ناوه جاغوری ایجاد یک ولسوالی (ولسوالی ناوه )در چوکات ولایت جاغوری است
  در همایش بی سابقه مردمی دیروز در بازار انگوری مردم ناوه در یک صدا از دولت خواست تا در راستای ولایت شدن جاغوری گامهای عملی بردارد.
  درعین حال آنان یادآوری نمودند اگر پروسه ولایت شدن جاغوری به ناکامی مواجه شود ما دست به عمل زده با فعالیت های مشروع خویش از دولت حق خود را میخواهیم تا ناوه به عنوان یک ولسوالی مستقل در کنار ۱۸ ولسوالی دیگر غزنی بوجود آید .

  این موضوع با تائید اکثریت قاطع مردم ناوه به تصویب رسیدتا با همکاری سایر بزرگان که در کابل تشریف دارند وحمایت رهبران محترم در سطح کشور مانند استاد حاج محمد محقق رهبر معزز هزاره واستاد خلیلی معاون دوم مقام ریاست جمهوری وداکتر صاحب سیما سمر داکتر صاحب نجفی وداکتر صاحب حسین علی یاسا که از بزرگان مردم ماست عملی گردد.

  وهمچنان در مورد نام گذاری این ولسوالی جدید ( ولسوالی ناوه) من به عنوان یک فرد ازجاغوری ولسوالی دای میرکشه را پشنهاد مینمایم.

  + نوشته شده در شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۴ساعت ۸ قبل از ظهر توسط زیبا جاغوری

 13. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۵ ق.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۵۵

  دروازه ورودی به جاغوری از مسیر گیلان تهداب گذاری وتصویر از رهبر شهید (ره) در آنجا بلند شد
  بعد از ختم مراسم دیروز تعدادی زیادی از مردم بمنظور تهداب گذاری این دروازه که بنام دروازه شهید مزاری (ره) مسمی است به قسمت نقطه صفری مرز جاغوری وگیلان حرکت کردند .
  با نهادن سنگی در این منطقه رسما کار اعمار ساختمان دروازه آغاز یافت . در عین حال تابلو که قبلا بطور بسیار اساسی وزیبا که در آن تصوری از رهبر شهید (ره) وحامد کرزی از طرف آقای بسم الله تابان در کابل چاپ شده بود نیز توسط مردم در میان هلهله شور شادن با ختم صلوات وکفت زدن ها برافراشته شد.

  اینبار به جاغوری اید زیبا میبینید.

  + نوشته شده در شنبه ۱۳۸۹/۰۱/۱۴ساعت ۱۰ قبل از ظهر توسط زیبا جاغوری

 14. kaka حمل ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۰ ب.ظ -

  شنبه ۱۴ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۲:۰

  http://www.zibajan.blogfa.com

 15. علی شریفی حمل ۱۵, ۱۳۸۹ در ۳:۱۵ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۵ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۵:۱۵

  جهان سپاس از کاکا جان که مارا در جریا ن خبرهای از جاغوری قرار داد . مهدی احمدی جان بهتر بود که حد اقل با یک گزارش خبری از منطقه بعد خودیت را معرف میکردی گرچند با معرفی خودیت و نشان دادن اون عکس فوتوشاپی هیچ لازم نبود . مردم دوست دارند که از اخرین وقایع منطقه باخبر شوند تا از دیدن عکس و مشخصات جناب عالی . بهر حال از مومن زاده عزیز و مهدی جان و دوستان که در جاغوری هستند تقاضا داریم که در هفته حد اقل یگ خبر از منطقه دوستداران جاغوری را مطلع بسازند .

 16. جمعه حمل ۱۶, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۲ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۶ فروردین۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۴۲

  کاکا جان سلام ! نمیدانم که ان جیزی را که نویشتی گزارش بود یا تبلیغات سازمان نصر . چوچه نصری تازه به دوران رسیده بس کو. اگه راست میفر مایی . یک گزارش کوچک از قتل عام های سازمان نصر هم نشر کن . این که چقدر ظلم کردند و حق مردم را خوردند و به ناموس مردم تجاوز کردند هم بنویس جان کاکا