آیا ما حکومت هم داریم؟

عزیزالله جاغوری ۴:۳۹ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
آیا ما حکومت هم داریم؟

آیا ما حکومت هم داریم؟Screenshot_۲۰۱۹۰۸۱۷-۰۸۳۹۱۰_1
______
دیروز؛ جمعه ۲۵ اسد ۱۳۹۸ طالبان حدود هفده موتر مسابری جاغوری را همراه با مسافرین‌شان که طرف غزنی و کابل می‌آمدند، چندین ساعت در دشت‌ها گردانده‌اند، اما حکومت اصلا خبر نشده است، ادامه داستان را از قلم یکی از مسافرین و شاهد عینی بشنوید:

«ساعتِ ۲:۰۰ بامداد امروز خانه را به مقصدِ کابل ترک کردیم در اول زردالو معطل شدیم تا بقیه مسافرین جمع شدند، هوا روشن شد. آنگاه حرکت کردیم، درمیانه‌ای راه در منطقه‌ی آخر و اول دشت قرباغ، طالبان موترهای مان را متوقف کردند و اجازه‌ای عبور را ندادند. اما موترهایی‌که از طرفِ کابل به سمتِ جاغوری می‌آمدند، اجازه‌ای عبور را داشتند.

تقریبن حدودِ۱۶ یا ۱۷ موتر بودیم، وقتی جریان را پرسیدیم، گفتند کمی پایین‌تر نیروهای امنیتی است. همین‌قدر و بس!
همه‌ی مسافرین از موترها پایین شدند و به امید این بودند تااجازه‌ی عبور از درخت مذکور را دریافت کنند. درختی توتِ که نزدیک‌اش طالبان مستقر بود.
اما بعد از چند دقیقه‌ای، با آمدنِ طالبان امیدِمان را از دست دادیم.

طالبانِ که سوار بر موترسایکل بودند، برای مان گفتند که دنبالِ شان از راه دیگری برویم. چندطالب پیشروی ما، یکی دوتا هم سوار بر موترسایکل در وسط و یک موترشان هم در آخر از پشتِ مان. دنبال شان می‌رفتیم، کسی نمی‌دانست کجا میبرندِمان.

هرقدر راه می‌رفتیم مسیر مشخص نمی‌شد. ناچار ادامه می‌دادیم تا اینکه، یکی از آنها که سوار بر موتر‌سایکل بود، آمد و گفت که پس دٓور بخوریم. دٓور خوردیم و به دنبال‌شان راه افتادیم. . .
دشت‌هایی‌که پایانی نداشت و صدای‌مان هم به گوش کسی نمی‌رسید. تا اینکه در دورترین و حاشیه‌ترین نقطه‌ای دشت متوقف‌مان کردند. پرسیدیم که چرا متوقف شدیم ؟! گفتند منتظر باشید تا طالبان دیگر هم بیایند و تصمیم بگیرند که چه می‌کنند.

چند دقیقه‌ای را منتظر بودیم. دیدیم که مخابره کردند. اینکه چه گفتند، نمیدانم،
اما بدون کدام گپی رهنمایی کردند و راهی را که به لرگه منتهی می‌شد، برای مان نشان دادند و گفتند که بروید.

پ.ن: آن عده از دوستانی که کارِ خیلی عاجل ندارند، راه کابل از مسیر قره‌باغ را در پیش نگیرند.».

(لطیفه فاخر)

نسیم جعفری

274بازدید

کامنت بسته شده است.