احتمال حمله دوباره طالبان بر جاغوری یا شایعه

مدبریت ۱۰:۵۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
احتمال حمله دوباره طالبان بر جاغوری یا شایعه

احتمال حمله دوباره طالبان بر جاغوری یا شایعه FB_IMG_1542220203919

خبرگزاری خاورمیانه؛ متنِ را با تیتر “ احتمال حمله دوباره طالبان بر ولسوالی جاغوری” را جدیدا به نشر رسانده و گفته که، «منابع محلی ولایت غزنی با ابراز نگرانی از حمله دوباره طالبان مسلح بر ولسوالی های آن ولایت پس از باز شدن راه و گرم شدن هوا، میگویند که احتمال حملات تهاجمی دوباره آنان بر ولسوالی جاغوری و گیلان وجود دارد». هر چند که این گزارش خیلی جالب و از منابع معتبر نقل نشده، اما نگرانی از حمله دوباره طالبان بالای جاغوری باید از همین حالا جدی گرفته شود. ولی بازهم تدابیر پیش‌گیرانه لازم و عقلانی است. در این گزارش فرمانده پولیس جاغوری از آمادگی کامل نیروهای امنیتی برای دفاع از این ولسوالی خبر داده است.اما این قوماندان نا بلد، کم تجربه، خیلی جوان و احساسی بی‌خبر از همه کس و از همه چیز، به مراجع بالاتر اطمینان امنیت می‌دهد. در حالیکه موضوع جاغوری موضوع ساده نبوده و نباید دست کم گرفته شود.
———-
متن خبرگزاری خاورمیانه

احتمال حمله دوباره طالبان بر جاغوری

منابع محلی ولایت غزنی با ابراز نگرانی از حمله دوباره طالبان مسلح بر ولسوالی های آن ولایت پس از باز شدن راه و گرم شدن هوا، میگویند که احتمال حملات تهاجمی دوباره آنان بر ولسوالی جاغوری و گیلان وجود دارد.

اعضای شورای ولایتی غزنی به خبرگزاری خاورمیانه می گویند که طالبان مسلح تحریکات شان در مناطق رسنه، اندی و گوار آغاز کرده اند و برای حمله دوباره به ولسوالی های جاغوری و گیلان آمادگی می‌ گیرند.

فاطمه رحیمی عضو شورای ولایتی غزنی در این خصوص گفت: «متاسفانه با بازشدن راه و گرم شدن هوا احتمال بدتر شدن وضعیت امنیتی بیشتر می رود.»

رحیمی افزود که احتمال می رود طالبان مسلح حملات بهاری شان را از مناطق گوار، اندی و رسنه آغاز کنند؛ زیرا آنها در فصل زمستان به گونه ای گسترده در این مناطق حضور داشتند.

این عضو شورای ولایتی غزنی تصریح کرد که از مقامات محلی و مرکزی خواسته اند تا در فصل بهار توجه بیشتری به ولسوالی های جاغوری و گیلان داشته باشند و از حمله دوباره طالبان مسلح بر این مناطق و فاجعه دیگر، جلوگیری کنند.

در همین حال شماری از باشندگان غزنی مدعی اند که طالبان مسلح در منطقه رسنه ولسوالی گیلان هم سرحد با حوت قول جاغوری به خانواده ها دستور داده اند که خانه های شان را ترک کنند.

اما وحیدالله کوهستانی، فرمانده پولیس ولسوالی جاغوری در گفتگو با خبرگزاری خاورمیانه از آمادگی کامل نیروهای امنیتی برای دفاع از این ولسوالی خبر داده و تاکید کرد که پوسته های امنیتی در مناطق مورد نظر افراز شده و امنیت تامین است.

هرچند که وی تحرکات طالبان مسلح در مناطق رسنه و گوار را رد نکرد؛ اما تاکید کرد که با برنامه های منظم و مشخص به صورت کامل امنیت را تامین خواهند کرد.

این نگرانی ها در حالی ابراز می شوند که سال گذشته، طالبان مسلح حملات تهاجمی و شدیدی را بر ولسوالی جاغوری انجام داده و این ولسوالی تا حد سقوط نیز پیش رفته بود و شماری از باشندگان آن بیجا شدند.

#جاغوری_انلاین
#جاغوری یک

نوت :

۱- دو نفر باهم دست به یخن شدند یکی موی داشت ریش نداشت دیگری ریش داشت موی نداشت ، کاری ان یکی که موی نداشت راحت بود از موی طرف گرفت خاباند در زمین .

دیگری هرچه تقلا کرد کاری نتوانست چون طرف مقابل موی نداشت . در این وسط یکی به کمک اش امده گفت سعی کن ار ریشش نگیری ، طرف متوجه این نکته ظریف شد از ریش طرف گرفت باکله خاباند تا یاداش باشد از موی کسی نگیره .

حال این اخبار ممکین است راه چاه حمله نشان دادن باشد .

۲ – هرچه باشد در حمله نه چندان دور بر جاغوری بسیاری مطالب را اموختیم . از خیانت ستون پنجم گرفته ،تا نا هماهنگی های داخلی ، که این دو عامل عمده در خسارت های وارده بوده ، در هر صورت باید روی این دو عامل دست گذاشت در هر حال امادگی باید داشت .

169بازدید

کامنت بسته شده است.