ازبین رفتن ۴ تن از باشندکان جاغوری درکابل

محمدعلی رحمانی ۷:۲۶ ب.ظ ۸
ازبین رفتن ۴ تن از باشندکان جاغوری درکابل

kazimi

سلام دوستان

از بین رفتن چهارتن از باشندگان جاغوری در کابل
در اثر حادثه ترافیکی حوالی ساعت ۹ شب گذشته ۲۵-۵-۱۳۹۲ خورشیدی در منطقه سه راهی علاوالدین کابل پایتخت افغانستان چهار نفر ازبین رفته و ۳ تن دیگر جراحت برداشته اند.
به اساس گفته های محمدباقر رویش و استاد عبدالخالق همت باشنده گان منطقه بابه، در این حادثه شخصی به نام حبیب الله کاظمی کسی که مقیم کشور انگلستان بوده و در عرصه های فرهنگی بیشترین خدمات را کرده بود با همسر، برادر و یک پسر خوردسال شان که خود حبیب الله کاظمی قصد سفر به انگلستان را داشت با موتر پولیس یا ارتش ملی تصادف نموده و در نتیجه اسامی ذکر شده باشنده منطقه گیروی بابه ولسوالی جاغوری کشته شده و سه تن دیگر زخمی شده اند.
همجنان قابل یادآوری است، همه کسانیکه دراین حادثه از بین رفته و زخمی شده اعضای یک فامیل هستند، و در این حادثه موتر بولیس یا ارتش ملی که تاهنوز مشخص نشده، مقصر دانسته شده است و آنان در بازداشتگاه پولیس به سر
می برند. جنازه ها بعد از ظهر دیروز شنبه برای تدفین به جاغوری انتقال یافت

3,031بازدید

۸ دیدگاه »

 1. جعفری بابه اسد ۲۷, ۱۳۹۲ در ۸:۴۱ ب.ظ -

  انالله و انا الیه راجعون
  حادثه المناک, درد آور و ناباورانه ی رحلت شهادت گونه ی چهار نفر از فامیل محترم کاظمی بخصوص برادر گرامی, خودم و درد آشنای منطقه بابه آقای حبیب الله کاظمی که یکی از پیشگامان و هم آهنگ کنندگان اصلی کارهای خیر و عام المنفعه در منطقه بابه بود, را به خانواده, فامیل های وابسته و عموم مردم بابه تسلیت عرض نموده
  و برای صدمه دیدگان این حاثه از خداوند متعال شفای عاجل مسألت می نمایم. خداوند به همه گذشته گان علو درجات و به بازماندگان اجر و صبر عنایت فرماید.
  نکته ی قابل یاد آوری این است که بزرگان, بخصوص وکلای محترم جاغوری در مجلس رسالت شان را در قبال داد خواهی باز ماندگان این عزیزان انجام دهند و نگذارند که پرونده ازروند قانونی و عادلانه ی خود منحرف شود.

 2. Ali اسد ۲۷, ۱۳۹۲ در ۱۱:۱۷ ب.ظ -

  خدا رهمتش کونه. روهیش شات یادش گرامی بات.

  ارزوی شفایت برای بجه شان کی در بیمارستان در

  کابول است!آدمب فعال بود در بابه ودر اینگلیستان.

 3. شفیعی اسد ۲۸, ۱۳۹۲ در ۵:۵۳ ق.ظ -

  انالله واناالیه راجعون منم به نوبت خوداین حادثه دلخراش رابه همه مردم جاغوری مخصوصابابه تسلیت عرض میکنم

 4. نصیر اسد ۲۸, ۱۳۹۲ در ۶:۳۵ ق.ظ -

  “انالله و اناالیه راجعون”
  درود و رحمت حق نثار روح بلند کاظمی و همسر و دختر خردسال و برادر نوجوانش که در حادثه ترافیکی، جان باختند و به ملکوت اعلی پیوستند.
  حبیب کاظمی؛ از چهره های برجسته خیرخواهی و فعالیت های بلند اجتماعی در داخل و خارح کشور بخصوص منطقه بابه بود و یقینا جای او برای ابد خالی خواهد ماند.
  این حادثه المناک را به بازماندگان داغدار و سوگوار آن مرحوم تسلیت میگویم و بدین وسیله خودم را عمیقا درغم و اندوه از دست دادن این شخصیت بزرگ و دوست داشتنی، با خانواد و دوستان و درکل مردم محترم بابه جاغوری، شریک میدانم.
  امید که یاد خوبی ها و خیرخواهی های انسانی و فعالیت های موثر اجتماعی کاظمی عزیز و گرامی، همچنان در دلها زنده باشد و بعنوان الگو و نمونه، برای دیگران همچون چراغ راه بدرخشد و به یادگار بماند!
  روحش شاد و بهشت برین جایگاهش باد!

 5. غفوری اسد ۲۸, ۱۳۹۲ در ۸:۳۲ ق.ظ -

  از برادر عزیز و گرامی محمد علی رحمانی بسیار بسیار ممون و متشکریم از اینکه ما را در جریان اخبار و حوادث داخل قرار می دهید
  اما برادر عزیز استفاده از کلمه شهید برای هر کسی که به هر دلیلی کشته شود درست نیست. این کلمه بار معنایی بسیار بزرک و مقدسی را با خود دارد که جز در موارد خاص شهادت مصداق پیدا نمی کند زیرا کسی که شهید می شود شرایط خاصی خودش را دارد و آثار گرانبیهای هم برایش مترتب است
  موفق باشی

 6. قدرت اسد ۲۸, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۴ ب.ظ -

  در غم دوست به دل زخم نهانی دارم

  زخم پرسوزی از آن‌گونه که دانی دارم

  منم آن شمع گدازنده که در ماتم دوست

  همچو ابر از مژگان، اشک‌فشانی دارم

  سینه‌ام ملتهب از غصّه چو آتشکده است

  که زتاب شررش سوگ مُغانی دارم

  جگر از سوز، چو دشتی ز فروزش تب ناک

  دل از اندوه، چو کوهی به گرانی دارم

  در غم رفتن یاران و عزیزان قدیم

  ای بسا شکوه کز این عالم فانی دارم

 7. قاسم آسمایی اسد ۲۸, ۱۳۹۲ در ۵:۲۷ ب.ظ -

  پیام تسلیت
  از حادثه المناک شهادت حبیب الله کاظمی، همسر، دختر و برادرش آگاهی یافتیم که سبب تأثر و اندوه فراوان ما گردید. بدینوسیله مراتب تسلیت، غمشریکی و همدردی خود را به محترم رجب علی کاظمی و متباقی باز ماندگان مرحومی ابراز داشته، از بارگاه خداوند برای مرحومین فردوس برین را آرزو مندیم. محمد ظریف تره کی، وحید کریمزاده، مسعود حداد و قاسم آسمایی.

 8. دانش اسد ۲۹, ۱۳۹۲ در ۷:۰۴ ق.ظ -

  من هم این مصایب را به همه ی بازماندگان تسلیت عرض می کنم و لازم می دانم که به این نکته توجه دهم که یکی از جانباختگان که برادر مرحوم کاظمی می باشد، در پوهنتون کابل مشغول به تحصیل بوده است. این امر بر درد مصیبت بیشتر می افزاید.