از اشرافیت تا درندگی((گرگ های کشمیر))

مدبریت ۴:۴۸ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
از اشرافیت تا درندگی((گرگ های کشمیر))

خداوند عالم وقتی انسان را آفرید ازوی بنام اشرف مخلوقات یاد نمود . مساله ی خلقت انسان را شما در قرآن و حکایت های دینی بارها خوانده اید و میدانید . حتی انتقاد فرشتگان از خداوند راجع به انسانها را که باورمند بودند انسانها یکی از موجودات خطرناک و عاصی در زمین خواهد بود.

خداوند به فرشتگان خطاب می کند :هرانچه را من میدانم شما نمیدانید . سرانجام برای اینکه آندسته ازملایک را که سرستیز داشتند بتوانند در یک آزمایش و امتحان قرار دهد و برایشان ثابت کند به زمین می فرستد . تا اینکه این دو ملایک دچاری سهو می شوند و خطای ازش سر میزند و به عذاب الهی گرفتار می آیئد .

خداوند بازهم دو گزینه پاداش عمل را برایشان می گذارد . عذاب دایمی دنیوی یا عذاب دایمی اخروی . ملایکان مرتکب به جرم انتخاب اول را ترجیح میدهند و تا به امروز از این کرده اش عذاب می کشند . این فرشتگان هاروت و ماروت بودند که داستانهایش در قران کریم نیز یاد آوری شده است .

همانطورکه در بالا نیزتذکررفت، خداوند انسانها را مقام مافوق فرشتگان داده است . به وی اشرف مخلوقات خطاب نموده است . این جایگاهی کم نیست اگر انسانها به ارزش این مقام پی ببرد .

از روزیکه انسان با خود بیگانه می شود، دچاری هزاران مشکل و فساد می گردد تا از وی پست ترین موجودی هستی بوجود می آید.

تاریخ و سیر تحول زندگی در بشر بارها این را ثابت ساخته است که برای برتری خواهی و امتیاز طلبی ها ، کسب قدرت و حاکمیت ، تفوق جویی های ناسنجیده ، روا داشتن تعصب و تبعیض از وی موجودی ساخته که نه تنها در رده ی انسانها محسوب نمی شود بلکه ازجمله درنده ترین موجودات هستی بشمار بیاید .

اینگونه خونخواریها و توحشگریها در افغانستان توسط حاکمان مستبد که حفظ قدرت و حاکمیت را برتر از هرچیزی دیگر میدانست به وفور مشاهده شده و به اثبات رسیده است .

نیاز به تکرار و بازگویی تاریخ عبدالرحمان جابر نیست و شما هم میدانید که وی برای حفظ سلطه و قدرت از باداران انگلیسی اش کمک گرفته و با نقشه های طرح ریزی شده توسط انگلیسی ها به این توحشگری و ظلم ادامه میداد .

یکی از نمونه های برجسته این ظلم وتاریخ فراموش ناشدنی ، استفاده از موجودی بنام گرگ کشمیر است . برای اینکه بتواند بعداز کشتاری بیرحمانه و قتل عامهای یک قوم صدای این ملت را برای ابد خاموش نگهدارد ، استفاده از طرح و برنامه های انگلیس بود .

انگلیسی ها طرح های مختلف را می ریختند و توسط این غلام حلقه به گوشش برای استقرار و دوام حاکمیتش در جامعه هزاره که آنزمان ا زمنتقدین سرسخت نظام بود ، پیاده می نمود .

گرگ های کشمیری که با پوشیدن پوستین های پشمی شبیه به گرگها به جان هزاره ها می آمدند و انها را مورد حمله قرار داده و بیرحمانه شکار می نمودند .

سرتاسری هزارستان اینگونه واقعات و حادثات مشاهده شده و با سرانجام بعداز تب وتلاشهای زیادی موفق شدند که به اثبات برسانند تا این موجودات گرگ های وحشی نه بلکه دست پرورده های نظام کابل به همکاری و طرحهای انگلیسی هاست .

هزاران جوان ، عروس ، افرادی شناخته شده و مطرح در جامعه هزاره قربانی اینگونه گرگ ها شده اند . درین میان می خواهم فقط کوتاه اتفاق و حادثه ی را که در منطقه ی خودما رخداده است به بازگویی بگیرم .

پاتوکه یک منطقه کوهستانی و هزاره نشین است نیز از این بلای دست پرورده ی کابل در امان نمانده بودند . گرگهای کشمیر گاه و بگاهی سراغ این مردم را می گرفتند . یکبار دختری را ازمیان قریه شکار می کند و بالای پشت خود می اندازد فرار می کند و مردم محل به دنبال گرگ می دوند ولی موفق نمی شوند تا جان دختر را نجات بدهد .(( دخترفریاد می زد که نجاتم بدهید و هرقدر که فاصله ی گرگ از قریه بیشتر می شد دختر ادرس و موقعیتش را برای اهالی قریه فریاد می زند که آهای مادر ، پدر کمکم کنید من را در فلان جا رسانیده است )).

این اتفاق همانطوری خاتمه می یابد و دختر طعمه ی گرگ کشمیر می گردد و مردم موفق به نجات جان دختر نمی شود .

در حمله ی بعدی درین منطقه برادر پدرکلانم شکار گرگ کشمیر می گردد . وی حین که در دهلیز خانه بوده مورد حمله گرگ قرار می گیرد .

مادر پدر کلانم با چوب بزرگ که در دیگدان درحال سوختن بوده و آتش گرفته به جان گرگ حمله می کند و بعداز چند بار کوبیدن آن چوب آتشین به جان گرگ سرانجام پدرکلانم را که کودک بیش نبوده از دهان گرگ نجات میدهد .

گرگ از منطقه فرار می کند و غیبش می زند . هرگاه بخواهیم در هزارستان این موضوع را تحقیق و ثبت کنیم به هزاران اتفاق و رخدادی اینگونه ی برمیخوریم که متاسفانه این موضوع نادیده گرفته شده و کسی تحقیق را انجام نداده است .

+;نوشته شده در ;سه شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۱ساعت;۱۶:۴۸ توسط;محمد جلیل تجلیل; |;

1,195بازدید

کامنت بسته شده است.