از کاسه گران تا پارلمان

مدبریت ۲:۵۲ ب.ظ ۹

از قدیم گفته اند که پول ، پارتی ، پرروئی  سه عنصر موفقیت بحساب می آید .

واقعا که بیجا نبوده ، مدرسه کاسه گران سبز میدان اصفهان ایران و رقابتهای خانگی نی قلعه شخصیت و استاد بزرگی را تحویل جامعه داده که از فیض قدوم مبارک شان از روز که ورود به جاغوری بحیث وکیل پارلمان ، وکیل امر به معروف و نهی از منکر ، دادستان عالی ، وکیل دادگاه عالی ، وکیل عالی مبارزه با ارتشا و فساد اداری و برسی شکایات ، تحول عظیمی در عرصه سیاسی و اجتماعی بوجود آورده است،

 هر روز یک پروژه را افتتاح ، یک جلسه را دور ، یک گوسفند را نوش جان و همه نوع مشکل  را مرفوع ساخته و در مدت چند روز مثل (خاله خاطو) کاسه و کوزه مردم جاغوری  و ادارات دولتی را زیر و رو  و زیرکانه وارد میدان بازی و حویلی همسایه گردیده است ، با افراد عامی و ساده لوحان که برای هر چه  هورا می کشند . به هر سازی می رقصند و از هر دسترخوانی شکم پر کرده خلوت می کنند 

اری . دید و باز داشته و در صدر مجلس چون ( قود غوی نی قلعه) هیبتی که گویا هفت خوان را فتح نموده ، باد در غبغب و ادای روشنفکری و روحانی را در آورده که با تماشایی هچنین هیکل  و صلابتی مردم ما  افسوس می خورند، که ایکاش به ایشان رای داده و از هدر دادن هزاران دالر جناب ایشان برای را یافتن به مجلس شورا آسوده و مهر تقلب را از پیشانی مبارک شان پاک می کردیم .

اری شما نبودید ولی ما شاهد ورود شان در غرض کمپان دور بعد به نی قلعه و بعدا جاغوری نه تنها توسط چند رنجر بلکه با حمایت نیرو های ناتو بودیم ولی ای کاش بجای این همه افکار بلندش که به رخ جاغوری ها کشید زمینه ی خدمات ایشان را حتی برای ساختن یک دست شوئی برای مکتب تمکی فراهم می ساختیم . زیرا اول خانه بعد همسایه .

آنچه در این روز ها باعث نگرانی مردم ما گردیده که با تشریف آوری ایشان غرض افتتاح پروژه های و حل منازعات عزل و نصب مامورین و معطل ماندن در مهمانی ها ، کار های نظام در کابل معطل و جناب کرزی به تنهائی بدون جناب شیخ رحمانی صاحب با آن همه  افکار بلندش چه خواهند کرد ؟  !!!

+;نوشته شده در ;شنبه سوم تیر ۱۳۹۱ساعت;۱۴:۵۲ توسط;اینجنیر صبور جاغوری; |;

1,112بازدید

۹ دیدگاه »

 1. محفوظ سرطان ۴, ۱۳۹۱ در ۱:۳۰ ق.ظ -

  یکشنبه ۴ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱:۳۰

  سلام صبور جان.

  به همه چیز بدبین نباش، از حسادت منفجر موشی.

  کاش می‌‌شد یاد بگیری می‌‌توان به شخص توهین کرد اما به مردم هرگز. کرامت و اخلاق انسانی‌ کجاست؟

 2. حفیظ الله سرطان ۵, ۱۳۹۱ در ۷:۲۳ ب.ظ -

  دوشنبه ۵ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۹:۲۳

  اوانجنییرصاحب شماکه که وکیل هزاره های قره باغ که هم ولایت وهمسایه تان است تحمل نداری؟وای ازدل اوغونون بدبخت که یک وکیل نداره و۱۱برصفرشکست خورده وای ازدل سلطان زوی وشلگری و…. ۲- اوبراراموعرفانی صاحب وعلیزاده که ازموجاغوریهااست یک روزدیدی که درکدام تلویزیون ،رادیویانشریه یک (بود) زده باشد؟همین جوان که مردومردانه ازاول ورودبه مجلس درتمام کنفرانس هاومیزگیردومستطیل وچاربوچغه حاظراست وگپ رانی میکندیک شیربچه هزاره است.حسودی نکن برادرم.انشالله روزی خودت وکیل شوی.

 3. محمدحسین سرطان ۵, ۱۳۹۱ در ۹:۳۴ ب.ظ -

  دوشنبه ۵ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۲۱:۳۴

  حالا نماینده هاووکلاءولایتی شده رحمانی وکیل همه غرنی بلکه همه افغانستان است .بچه لایق وازنخبگان مطرح درمجلس است. مطلب آقای صبورجاغوری مشخص است که کدام پایه ندارد.ازیک طرف تحصیلات حوزوی اورامسخره کرده ،ازجهت دگراوراپولداروپارتی بازگفته.آیا یک طلبه اصفهان درس خوانده این همه پول ازکجاکرده؟ وخارجیها چطورروی یک آخوندبقول شماحساب بازکرده؟ بهرصورت مانبایدحسادت کنیم.درمیان وکلای غزنی:سجادی،رضایی،رحمانی،اخلاقی درزبان وتحلیل خودافرادلایق است .قاسمی وزنه نظامی ومطرح است.دیگران برای خانواده خودخوبست.

 4. رمان پارسا سرطان ۶, ۱۳۹۱ در ۲:۲۴ ب.ظ -

  سه شنبه ۶ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۴:۲۴

  قای صبور جاغوری مطالب تان طنزی بود اما
  من که مدت چند سال است با فرهنگی های جاغوری سر و کار دارم تا حال این اسم را که خودم هیچی از زبان باقی دوستان هم نشینده ام .
  حالا نظر شما در مورد رحمانی چه است من کار ندارم صرف مسئله ی را می خواهم بگویم که تا وقتی که ما از ولسوالی جاغوری هیچ نماینده نداشتیم شانس ولایت شدن جاغوری و قیر شدن سرک جاغوری قره باغ وجود داشت اما وقتی این آغایون در مجلس راه یافتند همه پروژه های عام المنفعه کنسل شد . اگر واقعا می خواهید که نقدی بر مسوولین داشته باشید بایید بخاطر خدا یک کار بکنیم که در آینده هم خود ما و هم باقی مردم جاغوری سر بلند باشند .نه اینکه ما معارف را به دهن گرفته و به قول وطنی چیغ کیده بیگردیم . و …
  امید که خفنه نشوید و نظر ما را هم بدون سانسور نشر نمایید . با تشکر از جاغوری یک و دوست عزیز آقای مومن زاده گرانقدر .
  رمان پارسا

 5. اکبری جان جاغوری سرطان ۶, ۱۳۹۱ در ۸:۴۷ ب.ظ -

  سه شنبه ۶ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۲۰:۴۷

  پول پارتی پورسینگ

  هاهاهاهاهاهاها

 6. حاجی علی علیزاده جاغوری سرطان ۷, ۱۳۹۱ در ۱:۵۳ ب.ظ -

  چهارشنبه ۷ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۳:۵۳

  وای برمن که همیش ازافتخارات وعلم دوستی ورشد فرهنگی جاغوریان مطالبی را برزبان میراندم ابرویم پیش همسایه رفت باسواد وپوهنتونمل ما اینچنین قلم فرسای دارد وباتحقیر مدرسه علمیه روحانی ورحمانی را به استهزا میگیرد درحالیکه ازهمان قریه قرقچی روحانی جلیل القدر داریم افتخاری بزرگ را میگویم بفرمایید شما اینجنیرصاحبها چندنفرتان وزن ایشان را دارید دوما حرکت رحمانی ازاغاز نماینده گی تا به امروز بادرایت وصلابت قدبرافراشته است وبرای همیش چون سروصنوبراستوارخواهدماندوحرکتش حرکت ملی ومردانگی است که حکایتگرنبوغش میباشد چه خوب بود که ازدست اوردهای نماینده گان عزیزجاغوری چیزی مینویشتی وازدیدارشان با موکلینشان پرده برمیداشتی وازدرس خوانده های مدرسه مغل نسل نوکویطه بلوچیستان هم میگفتی

 7. رهگذر سرطان ۸, ۱۳۹۱ در ۱۱:۱۸ ق.ظ -

  پنجشنبه ۸ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۱:۱۸

  نه رحمانی و نه وکلای دیگر نه لیاقت و صلاحیت وکلات را دارند و ارزش حسد ورزی را
  در این که رحمانی یک شالتان و حرکتی مزخرف پیرو … قندهاری است شکی نیست. همین آدم برای رای نیاوردن دانش در پارلمان از همه بیشتر تلاش کرد. لذا می توان او را از خیانتکاران به حساب آورد.

 8. نصیر سرطان ۱۰, ۱۳۹۱ در ۱:۱۱ ب.ظ -

  شنبه ۱۰ تیر۱۳۹۱ ساعت: ۱۳:۱۱

  انجنیر صاحب صبور، نوشته های تان شعری از بیدل دهلوی را به یادم آورد که ذیلا مینگارم؛ امیدوارم که دوستان نرنجند و آشفته نشوند:
  "امروز قدر هرکس مقداری مال و جا است
  آدم نمیتوان گفت آنرا که خر نباشد!!"

 9. فایق حصارنایی اسد ۲۴, ۱۳۹۱ در ۱۲:۲۵ ب.ظ -

  سه شنبه ۲۴ مرداد۱۳۹۱ ساعت: ۱۲:۲۵

  انجنیر صاحب صبور بگفته شهید ابوذر جهانبینی قطی نصواری دارد !
  گفته اند عارف رحمانی برود برای تمکی مکتب بسازد درحالیکه خودت شاهد هستی که ایشان بشترین رای راازجاغوری گرفت تاازنی قلعه وتمکی آنجا اصلا ازبرکت تعصب انتخابات برگذار نشد ازطرف دیگر گیریم چنین میکرد آنوقت اولین نفر شاید شما میگفتید عارف رحمانی نمک ناشناس هست اصلا بحث با متعصب چون تو که مرز میان لومان وتمکی قایل هستی بی مفهوم است