استاد برهانی ریس شورای علمای جاغوری به دیار باقی شتافت

مدبریت ۲:۵۱ ب.ظ ۴۶

بسم تعالی

مرحوم استاد برهانی

استاد برهانی ریس شورای علمای جاغوری به دیار باقی شتافت

سلام و درود بی پایان خدمت همه دوستان خوبم

حضرت استاد نوروز علی برهانی دهمرده ریس شورا علما جاغوری که مشهور به بابای ملت جاغوری بود پس از سالها تلاش و خدمت دیروز سه شنبه که مصادف بود به روز اربعین حسینی داعی حق را لبیک گفت . اقای استاد برهانی یکی از عالمان برجسته جاغوری به حساب می آمد و در بین مردم و روحانیت از وجه ی  خوبی برخوردار بود  .

نماز بر مزار استاد مرحوم برهانی

جنازه استاد را از منزل ایشان برای ادای نماز در مسجد جامع حضرت رسول اکرم (ص) مرکز جاغوری انتقال داده  پس از نماز  طی مراسم پیکر آن مرحوم بر دستان مردم قدر شناس جاغوری تشییع شد . در این مراسم  تعداد زیاد مردم از سراسر جاغوری از همه ی اقشار  از روحانیون ، موسفیدان ،علما  و . . .  گرفته تا بازاریان شرکت داشتند . 

مراسم تشیع استاد برهانی

قبل از برگزاری نماز میت ، مراسم با تلاوت کلام الله مسجد آغاز گردید. آقای تقدیسی لومان به نمایندگی از علمای جاغوری  درباره  علم‌ ، زندگی ، شجاعت و دلیری  استاد برهانی سخنرانی نموده و به نمایندگی از علمای جاغوری پیام تسلیت خود را برای بازماندگان و مردم جاغوری بیان  داشتند . 

ظفر شریف

و سپس اقای ظفر شریف ولسوال جاغوری به نمایندگی از کابینه ولسوالی و دولت پیام های تسلیت از طرف آقای رحیمی سیکرتر آقای کرزی و آقای نجفی وزیر ترانسپورت کشور و آقای جاوید وزیر اسبق ترانسپورت کشور و نعمت الله وزیر سابق ترانسپورت کشور و والی عزنی و نمایندگان مردم جاغوری در شوراها ملی و ولایتی برای بازماندگان استاد مرحوم و مردم جاغوری رساند و گفت : که اسم کسانی را که به خوانش گرفتم صبح امروز برایم زنگ زده بودند  و پیام تسلیت خود ابراز داشتند .

بعد آقای عبدالخالق آزاد نیز درباره دوران جهاد و شجاعت استاد برهانی سخنرانی نمودند. در اخر آقای میرزائی امام جمعه مسجد حضرت رسول اکرم (ص)  طی سخنانی  گفت :  من خودم مدت ۳۰ الی ۳۵ سال قبل  در سن ۱۸ ساله بودم که نزد استاد برهانی برای فرا گرفتن درس رفتم حوزه علمیه استاد برهانی آن زمان در منطقه زیرک بود . وقت مراجعه کردم استاد چند تا سوال از من کرد من هم سوال ها را به درستی جواب دادم و به کسی دیگر که در حوزه علمیه استاد بود گفت این پسر را بگیریم ایشان گفت اری بچه خوبی به نظر می رسد .میرزایی

آقای میرزائی اضافه نمود گفت رفتن استاد برهانی برای ما و برای جامعه ما و برای علمای ما و برای جاغوری ضایعه ی  بس بزرگ جبران ناپذیر است .

پیام های تسلیت ازطرف آقای محمد محقق و اقای خلیلی و دیگر بزرگان جاغوری مقم خارج  و علمای کابل نیز در این مراسم به خوانش گرفته شد .

 و بعد از سخنرانی ها نماز میت برگزار گردید .

بعد از برگزاری نمازمیت  همه در تشیع جنازه شرکت  کرده  و استاد برهانی را تا جایگاه ابدی شان در منطقه سیر قول سنگماشه همراهی کردند و استاد برای همیشه در منطقه سیرقول آرام گرفت . 

مراسم تشییع جنازه استاد برهانی

پایگاه اطلاع رسانی جاغوری درگذشت استاد برهانی را به عموم مردم افغانستان بالخصوص به مردم قدر شناس جاغوری و اعضاء خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند طلب عفو و غفران برای آن مرحوم  و صبرجزیل برای باز ماندگان آن  طلب می نماید .

پایگاه اطلاع رسانی جاغوری – جاغوری یک  

خبر دیگر اینکه :

مراسم عزاداری اربعین حسینی (ع) طبق سال های قبل در همه ی  تکیه خانه ها و مساجد مناطق مختلف جاغوری برگزار گردید . 

در مرکز نیز این مراسم در  مسجد جامع حضرت رسول اکرم (ص) با شکوه خاص برگزار شد .

مومن زاده جاغوری 

+;نوشته شده در ;چهارشنبه ششم بهمن ۱۳۸۹ساعت;۱۴:۵۱ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

5,116بازدید

۴۶ دیدگاه »

 1. علی قاسمی دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۵:۱۹ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۷:۱۹

  درود بر روح مرحوم استاد برهانی
  خداوند به خانواده استاد صبر عنایت بفرماید و ایشان را رحمت بفرماید .
  واقعا استاد برهانی یکی از چهره های بزرگ علمی جاغوری بود که یاد ایشان همیش گرامی و جاودان خواهد بود .
  ایشان شاگردان زیادی را در راه مکتب اهل البیت تقدیم جامعه جاغوری نموده است .
  روح شان شاد و یاد شان گرامی باد .

 2. رجایی دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۵:۴۱ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۷:۴۱

  هرگاه عالمی از جامعه ای رخت حیات بربندد، ثلمه ای در اسلام به وقوع می پیوندد که جبران نپذیرد.
  روحش شاد و با اولیائش محشور باد.

 3. مهدی دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۶:۵۱ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۸:۵۱

  در گذشت این عالم بزرگ را به همه مردم جاغوری تسلیت میگویم. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 4. عماد کریمی‌ دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۷:۰۳ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۳

  انا لله و انا آلیه راجعون. درگذشت عالم خدمتکار و دلسوز را به مردم شریف جاغوری و خانواده محترمش تسلیت می‌‌گویم. از خداوند منّان برایش مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانم.

 5. عنایت حسنی دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۷:۳۳ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۳۳

  روحش شاد ویادش گرامی باد
  درگذشت مرحوم استاد برهانی رابه مردم شریف جاغوری وخانواده محترمش تسلیت عرض داشته وبرای شان صبرجمیل تمناداریم
  عنایت حسنی قندهارافغانستان

 6. نوید حسنی دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۷:۴۱ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۴۱

  درود بر روح آن مرحوم
  روحش شاد ویادش تا ابد گرامی باد
  شنیدن درگذشت آقای استاد برهانی واقعآ مراتکان داد
  برای بازمانده گان ومردم غیورجاغوری تسلیت عرض میدارم

 7. ناروی دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۷:۴۱ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۴۱

  سلام دوستان .در گذشت عالم ربانی اقای بر هانی را بر خانواده نجیب شان و کلیه قوامای جاغوری تسلیت میگویم !
  روح شان شاد و یاد شان گرامی باد !!

 8. حمید رسولی دلو ۶, ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۷ ب.ظ -

  چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۳:۲۷

  روحش شاد باد و یاد شان گرامی باد درگذشت استاد برهانی به تمام مردم شریف جاغوری و خوانواده مهترم شان تسلیت عرض میکنم حمید رسولی المیتو

 9. khanende site دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۱ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۰:۱۱

  مرغ کم "گ" هم کم! کاش بقیه این شیطان‌ها خصوصا فصیحی شیطان هم به درک واصل شود!!!!

 10. رحیم دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۱:۵۵ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱:۵۵

  آ خند کمتر، زندگی بهتر. این ها هم در زندگی مشکل افرین اند هم در موقع مرگ. البته قصد هیچ توهین به کسی ندارم و از مرگ یک انسان جس همدردی دارم. ولی نباید نادیده گرفت که ضرر همین قشر از همه دشمنان بیرونی بیشتر بوده است چون همیشه از پشت خنجر میزنند. هیچ کاری را نمیتوان از اینها سزاغ کرد که مفید برای چامعه و مردم بوده باشد. اینان یا رابط ، آله دست و وسیله ارائه و پخش و پیشبرد ایدیولوژی ها افکار و پالیسی آخند های ایران بوده، یا فرهنگ درد و رنج و ماتم را رواج داده و یا مردم و منفعت مردم را خیلی ارزان به بیگانه فروختند. اینان از خیرات و صدقات مردم روزگار گذراندند یا با ترفند های زیرکانه شان شغل دینی و معامله دینی برایشان فراهم کردند و به نحوی سر مردم کلاه گذاشتند.
  قضاوت هم باشما. ببینید ایا میتوانید یک کاری مفیدی که اینان به جامعه کرده باشند بیابید. کاری که منجر به بهبود وضعیت مردم اسایش مردم و یا پیشرفت جامعه شده باشد. پس چرا از انان تقدیر میکنند و چرا انان را افراد خیر و خادم مردم مینا مید.

 11. VHA دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۳:۰۳ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۳

  آقای رحیم برادرجان سلام.
  آقای دکتر شریعتی دانشمند ایران جمله ی معروفی دارد تحت عنوان استعمار پرستی , میگوید که در زیر هر قرارداد استعماری تا بحال قراردادهای امضای هیچ روحانی وجود ندارد , امّا در قبال این ما دانشگاهیها هستیم که بدون دغدغه روحی و فکری ,غلامی خویش را بدون درک از آینده حرکات استعماری اعلان و با چشمان بسته تسلیم می شویم.
  پس برادر ارجمند حق را نباید پنهان کرد و به این آن توهین و احانت
  معنی ندارد

 12. VHA دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۳:۰۶ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۶

  تصحیح و تکرار

  آقای رحیم برادرجان سلام.
  آقای دکتر شریعتی دانشمند ایران جمله ی معروفی دارد تحت عنوان استعمار پرستی , میگوید که در زیر هر قرارداد استعماری تا بحال امضای هیچ روحانی وجود ندارد , امّا در قبال این ما دانشگاهیها هستیم که بدون دغدغه روحی و فکری ,غلامی خویش را بدون درک از آینده حرکات استعماری اعلان و با چشمان بسته تسلیم می شویم.
  پس برادر ارجمند حق را نباید پنهان کرد و به این آن توهین و احانت
  معنی ندارد VHA

 13. امین استرالیا دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۳:۱۴ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۱۴

  خواننده سایت غیرتت کجا رفته است که حتی از خودت بیگانه ی و نامت را هم درج نکرده ی ؟

  ولی بیان جملاتت درون بیقرارت را نشان میدهت که ملاها در عقد و نکاح در ایام قرار داد والدینت برای ازدواج حضور نداشته اند.

 14. تورانی دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۴:۲۹ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۴:۲۹

  شریعتی یک بنیادگرا بود که نتیجه ای افکارش دیکتاتوری …. و مجاهدین خلق ایران بود. یکی هنوز در منطقه و ایران تخم نفاق و تعصب و ظلم می کارد و دیگری در رکاب صدام خدمت می کرد.

  داکتر مصدق در ایران هم دانگاه رفته بود. صادقی گوش …. از لومان هم ملا بود. ملای لنگ هم ملا بود که وطن را صد سال عقب انداخت. محسنی قندهاری هم ملا است که خون مردم ما را می مکد. سیاف و ربانی و ملاعمر هم ملا است.

  شما می گویید بابای ملت جاغوری. این واقعا توهین به شعور مردم جاغوری است. این …. ملت جاغوری هم نیست. ملت جاغوری روحانیون مثل فیاض و مدرس و روشنفکرانی همچون یاری و ابوذر داشتند. و صدها روحانی و روشنفکر دارد. اما هیچ کس نمی تواند بابای این مردم باشد. بابای ما مزاری بزرگ است.

 15. مریم دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۵:۰۲ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۵:۲

  از استعمار گفتید.
  لازم است یاد آوری کنم که استعمار بهتر از تحمیق کردن است. میگویند در زمان رژیم کمونیستی سرعت پیشرفت کشور از همه دوران و از همه کشور های منطقه بیشتر بوده است. زمانی که رژیم در صدد تعمیم سواد درسراسر کشور بود و در همین جا غوری مکاتب ها ساختند و اموختن سواد را بر همه اجباری کردند. ولی واکنش کوته فکران منفعت طلب و اخند نما ها در قبال انان چه بود. با تمام قوا و با دروغ و ریا و با تبلیغ های بی منطقشان فتوا تعطیلی مکاتب را دادند و اتهام نشر کفر را به انان زدند و حتی تا همین اواخر هم با اتهام های کفری شان در صدد تعطیل مدارس و مانع نشر علم و دانش بودند.
  استعمار گر و کمونیست ها و افراد دست نشانده شان هر کسی که بودند لااقل علاوه بر نفع شخصی خیر عامه را هم میخواستند و وجدان خدمت هم نه تحمیق مردم در دل شان وجود داشت.
  ولی همین معامله گران دین و آیین و عناصر حماقت و جهالت، خاک در چشم عوام ریختند، مملکت را به گند کشیدند و بدون نتیجه گرفتن از انهمه حماقت و ویرانی، مملکت را از روس گرفته به امریکایی ها فروختند. و اکنون شغلشان پا چه خواری و پا بوسی اربابان جدید اند.
  چرا نه.. چه شغلی بهتر از ان برای ویروسهای کشنده زمانه و سربار دیروز و امروز و فردای جامعه و مانع پیشرفت و سربلندی قوم و ملت.

 16. محمد جاوید رضای دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۴ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۲۴

  وفات عالم گرانقدر مرحوم استا برهانی را به تمام دوستداران او تسلیت میگویم روحش شاد و یادش گرامی باد

 17. فهمیده دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۳ ق.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۴۳

  در گذشت آن عالم بزرگوار و خیر اندیش را به تمام مردم جاغوری و باز ماندگان آن مرحوم تسلیت عرض میکنم
  دوستان عزیز که از روحانیون انتقاد کرده اند این را باید بدانند که عده از آخندها ی که دست به کارهای بد و ناشایست زده اند به این معنی نیست که هرچه آخند است همه بد اند.
  اسلام به ذات خود ندارد عیبی
  هر عیبی که هست در مسلمانی ماست

  روحش شاد و یادش گرامی باد

 18. افضلی دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۶:۵۲ ب.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۸:۵۲

  درگذشت عالم ربانی مرحوم استاد برهانی را به بازماندگان آن مرحوم و همه دوستان و مردم شریف جاغوری تسلیت عرض میکنم. رحلت این عالم عامل و وارسته ضایعه بزرگ برای ملت و مردم ما است.روحش شاد و یادش گرامی باد

 19. حمید الله دانش دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۷:۳۹ ب.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۳۹

  انا لله و انا آلیه راجعون.با تاسف فراوان اطلاع یافتیم که عالم جلیل القدر استاد برهانی (ره) ریس فقید شورای علما ویکی از چهره های مشهور علمی از نجف اشرف تا سرزمین علم دوست جاغوری که عمر با برکت خویش را در راه ترویج وتبلیغ تدریس علوم و معارف اسلامی صرف ودر رهبری جهاد مقدس ومدیریت بحرانهای اجتماعی …نقش بارز را ایفا ,واخصا درزمان حکومت سیاه طالبانیزم فداکارانه به عنوان شجاعترین وخردمندانه ترین رهبر ومدافع حقوق مردم به تکلیف شرعی ومسولیت خویش صادقانه عمل نموده در جوار رحمت الهی آرمیده است. اینجانب اصالتا از طرف خودم ووکالتا از جانب تمام موکلینم این ضایعه عظیم را به خانواده ,اقاریب,بستگان ,دوستان.سلسله جلیلیه روحانیت به خصوص شاگردان استادوملت شریف وبا عظمت جاغوری صمیمانه تسلیت عرض نموده علو درجات برای استاد فقید وصبر جمیل برای بازمادگان…ازدرگاه خداوند (ج)مسئلت مندم.
  حمیدالله دانش عضو شورای ولایتی غزنی.

 20. صادقی ازقم دلو ۷, ۱۳۸۹ در ۹:۰۹ ب.ظ -

  پنجشنبه ۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۱:۹

  روح ان مرحوم در اعلا علیین باد اوواقعا فخر عالم اسلام بود شخصیت برجسته ای علمی جاغوری بود هزار تاسف که جای این چنین عالم پر نمی شود ثقل عظیم بود که ملت مارا درحوادث بزرک نجات میداد از کسانیکه زبان اهانت می گشاید متاسفم خدا همه را هدایت کند
  قم

 21. وحید دلو ۸, ۱۳۸۹ در ۱:۴۱ ق.ظ -

  جمعه ۸ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱:۴۱

  برای بیرون رفت از بحران کنونی، شیوه قلع و قمع به روش هیتلری تو صیه میشود. هیتلر چنین روش را در مورد یهودیان بکار برد و در افغانستان باید در مورد لنگی سر ها یا اخند ها اعمال شود. هم در سطح منطقه، هم در سطح قوم و هم در سطح کشور.
  تا باشد که جلو سقو ط گرفته شده و راه بیرون رفت از بحران و در نهایت پیشرفت و عزت باز گردد.

 22. حفیظ خرم دلو ۸, ۱۳۸۹ در ۳:۴۶ ق.ظ -

  جمعه ۸ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۴۶

  در گذشت عالم ربانی آقای الحاج برهانی را برای خانواده محترم ایشان و دوستان و مردم شریف آن مرز و بوم تسلیت میگویم .

  از خدا برای ایشان طلب آمرزش را دارم
  روحش شاد

 23. حاجی نعیم عظیمی از استرالیا دلو ۸, ۱۳۸۹ در ۱:۵۶ ب.ظ -

  جمعه ۸ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۳:۵۶

  انا لله و انا آلیه راجعون.
  در گذشت عالم ربانی آقای استاد برهانی را برای خانواده محترم ایشان اقارب دوستان و مردم شریف آن مرز و بوم تسلیت میگویم .
  جیزی کی ان بزرگوار را از دیگران متمایز مینمود ایشان در طول دوران انقلاب وه بعد تا اخرین لحظه حیات هرگیزجزب هیج یک ازاحزاب نشد در حالیکی باقی روحانیون گوی سبقت را از همدیگر میربود
  ایشان فقط به همان دروس حوزه وی ادامه داد تا انکی به لقاءلا پیوست.
  روحش شاد وه یادش گرامی باد

 24. خرمی دلو ۸, ۱۳۸۹ در ۹:۱۹ ب.ظ -

  جمعه ۸ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۱:۱۹

  سلام و درود نثار روح استاد گرامی ، تردیدی نیست که سفر بی بازگشت هریک از بزرگان دین و دانش برای مردم علم دوست جاغوری ضایعه ای جبران ناپذیری است که شاید غیر قابل جبران باشد . برای این استاد فرزانه غفران و بخشش بی پایان الهی را خواستاریم و به حضور شورای محترم علما ، مردم جاغوری زیبا و خانواده ای داغدار ایشان صمیمانه تسلیت عرض نموده و صبر و اجر فراوان از بارگاه ایزد منان برای همگان خواهانیم . روحش شاد و یادش گرامی باد .

 25. حاجی نعیم عظیمی استرالیا دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۳:۰۸ ق.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۸

  ب جواب غلام رضا لومانی
  برادر قضاوت بیسیار ناجوانمردانه مونی تو یا بی خبر یا مغریض
  استاد برهانی شاید صدها فیصله
  شرعی نموده ایشان کی دیگر در قید حیات نیست اگر جناب کدام فیصیله بالای فیصیله استاد برهانی اوردید فعلان کی قاضی دیگر در اختیار ایشان نیست کی برکنار کند انوقت حرف شما وه یا دوست شما درست است . شاید دوست شوما دعوا را باخته باشد برادر در بین جامعه ما همین رایج است وقتکی دعوا را باخت انوقت قاضی یا رشوت خور است یا زیناکار وه عیره ه ه ه ه ه ه
  دوست عزیز ادم هرقسم حرف میشنود اما مسل جناب زود به قضاوت نمینشیند

 26. امین دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۳:۴۰ ق.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۴۰

  سلام بر همه مامردم زنده ای ما هیج وقت خوب ومرده ای ما بد نمیشود برهانی یک شخص معروف است نیاز نیست کسی حرف دیگری را نقد کند قصه های … گیری ویا به عبارتی اب افتابه اقای برهانی وهم کیشانش چیزی نیست که کسی انرا کتمان کند خداوند از تقصیراتش بگزرد راستی شنیده اید که خداوند نمیتواند حق بنده اش را ببخشد

 27. امین دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۳:۵۶ ق.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۵۶

  در جواب شخصی بنام حاجی نعیمی که از اسم نوشتنش معلومه خیلی از خود راضی هم هست باید بگویم اری اشخاص ابن الوقت به خواطر مصلحت جیبش باهرگروه وجریانی سازش دارد حتی با طالبان اما در رابطه با قضاوت ایشان شاید تو از کسانی هستی با دادن رشوت به مذکور حق یگ مظلوم بی پول را ازش گرفته باشی

 28. Jawed دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۴:۳۲ ق.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۴:۳۲

  من مخالف ملا نیستم، ولی ملا‌ها باید در کار مردم دخالت نکنند. ما یک حکومت غیر دینی می‌‌خواهیم.

 29. عبدالکریم افضلی دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۷:۴۴ ق.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۷:۴۴

  انا لله و انا آلیه راجعون.درگذشت عالم وارسته آقای برهانی را به خانواده استاد مردم شریف جاغوری وعلمای آن دیار تسلیت عرض می کنم.خداوند ایشان رحمت کند وبه خانواده ایشان صبرعنایت فرماید.

 30. زعیم دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۱۲:۵۹ ب.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۲:۵۹

  جناب رحیم: از کار اخند همین بس تو حرام زاده باشی یا حلال زاده. از حلال زاده ها چنین ابراز نظری بعید است

 31. حاجی نعیم عظیمی دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۳:۰۷ ب.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۵:۷

  جناب امین جان
  الف. بلی من به همه قضا وقدراز طرف بروردکار راضیم اکر جناب عالی راضی نیستید باید سراغ جای بکردید تا شوما را راضی نماید.
  ب . نه جناب من هیج کدام دعوای نداشتم کی ایشان را به قضاوت برده باشم تا ایشان فیصیله را بنفع من بنماید. باز شما بد قضاوت کرده ید
  برادر بدور از غرض شما قضاوت نماید کسی کی رشوت میکیرد باید این جیزها را داشته باشد کی انهاکی الوده هستن حالا نمایان است ایا ایشان کدام یک از اینها را دارد
  ١ کدام کمپنی دارد
  ٢ کدام زمین وه یا جای داد خریده
  ٣ کدام موتر وه یا ترانسبورت دارد
  ۴ کدام زمین زراعتی خریده
  ۵ در کدام پروزه شریک است
  ۶ کدام دوکان دارد وه یا در کدام دوکان شریک است
  ٧ کدام خانه مجلل دارد
  ٨ کدام سرمایه کزاری دیکر دارد وه وه وه وه وه وه وه
  برادر شمارا به وجدان تان قسم انجی در بالا ذکر شود اکر شما سراغ دارید لطفا ما را هم در جریان قرار دهید

 32. احمدزاده دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۳:۲۸ ب.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۵:۲۸

  سلام دوستان پشت مرده گب نزنید خدا بیامرزد و اگر آخوند ایقدر بد بوده خدا میداند مردمش چه قدر بد است همه همدیگر را می شناسیم نیاز به جنگ لفظی در سایت جا غوری نیست از آخوند هایی قم خواهش می شود در قم نخورید و نیاشامید خدا کند مزدور ایران بار نیاید و بیایید برای مردم خود معلمی کنید و مصدر خدمت شوید .

 33. صفدرعلی دلو ۹, ۱۳۸۹ در ۹:۴۰ ب.ظ -

  شنبه ۹ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۱:۴۰

  آفرین به آقای برهانی خداوند ایشان را رحمت کند.چون او برای مردم جاغوری زحمت کشید.وای از این آخوندهای که درقم میخورند ومی خوابند ودرس میخوانند واصلا بدرد مردم ما نمی خورند.استادی می گفت اگر شهریه بگیری و لی درس نخوانی وبدرد مردم نخوری آن شهریه برایت حرام است.ای آخوندها شمارا بخدا بیایید درمنطقه وبرای این مردم بیچاره کارکنید.درمنطقه جاغوری که همه صددرصدشیعه هستند قضاوت بر اساس مذهب حنفی انجام می گردد.این واقعا برای آخوند های ما ننگ است.

 34. اسدالله دلو ۱۰, ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۴ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۰ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۰:۱۴

  مومن زاده عزیز سلام علیکم.

  یک سوال داشتم؟؟؟

  چرا نظرات بعضی از مراجعین سایت را حزف میکنید؟؟؟؟؟
  اگر واقعآ میخواهید که سایت جاغوری خانه ای برای همه باشد نباید نظر هیج کس را حزف کنید.

 35. عزیز دلو ۱۰, ۱۳۸۹ در ۲:۲۸ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۰ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲:۲۸

  برادر جان این سایت مثل عروس هزار داماد است. افراد زیادی در سانسور و دخل و تصرف ان نقش دارد. مطمنا مو من زاده چنین کاری را انجام نمیدهد. افرادی جبن و بزدلی چنین کار ها را میکنند که از رو به رو شدن با واقعیت و نشر اطلاعات واهمه و ترس دارند. چنین افرادی سال های سال و دهه ها با سانسور اطلاعات یا جلو گیری از نشر اطلاعات و علم و دانش ویا ارائه اطلاعات غلط ؛به مردم خاک به چشم مردم ریختند تا زمینه سو استفاده از مردم بدست اورند و نان مستمندان و بیچاره گان را هما نند گرگ بیابان بدزدند و شکم میش مانندشان را چاق چله کنند.
  ….

 36. خانم رضایی وین دلو ۱۰, ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۶ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۰ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۲:۳۶

  انا لله و انا آلیه راجعون. درگذشت این پدر بزرگوار مرحوم آقای استاد برهانی را به مردم شریف جاغوری و برادر عزیزم آقای فکوری و خانواده محترمش تسلیت می‌‌گویم. از خداوند منّان برایش مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانم. روحش شاد ویادش تا ابد گرامی باد.

 37. joma rezai Vienna دلو ۱۱, ۱۳۸۹ در ۸:۵۳ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۰:۵۳

  انا لله و انا آلیه راجعون. درگذشت این پدر بزرگوار مرحوم آقای استاد برهانی را به مردم شریف جاغوری و برادر عزیزم آقای فکوری و خانواده محترمش تسلیت می‌‌گویم. از خداوند منّان برایش مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانم. روحش شاد ویادش گرامی باد.

 38. جاوید جاغوری دلو ۱۱, ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۶ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۳:۵۶

  من زیاد نمی دانم ولی همین قدر می دانم که اگر در جاغوری کسی دعوای زمین و یا ملک و غیره داشت برهانی را مهمان می کرد. برهانی همیشه به بهانه وضو بیرون می شد و نفر صاحب دعوا در مابین افتابه و بدنی رشوت می گذاشت و به برهانی می داد.

  لطف کنید یک خدمت از این ملای رشوت خور را برای ما بگویید. او در رشوت خوری و بی عدالتی ضرب المثل بود. جایش در جهنم است. خودم رشوت دادم ۵ دفعه. به خاطری که اگر نمی دادم نفر مقابلم می داد و زمین مرا می گرفت.

  ادمهای مثل برهانی غیر از پلو خوری و رشوت خوری و نفاق اندازی هیچ کاری خیری نه تنها برای جاغوری که برای نزدیکترین کسان خود نکرده است.

  امردن این خاینین و مفسدین روی زمین را به فال نیک گرفته برای مرددم ما ارزوی بیداری و غزت و سر بلندی می کنم.

 39. JAGHORI دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۴ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۰:۱۴

  javid kheli kasif wa be sharaf hasti ao wakht ke in isan sharif zanda bud wa mushkil tan ra hal karda bud khu chapolis shan ra mekadi hala ke in padar buzugwar ba rahmat haq raft tu in gu ha ra mekhuri gomshu kasif !!!!

 40. شر ئف دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۳:۰۶ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۶

  خدایش وی را غریق رحمت بی منتهای خودش کند و در بارگاه احدیتش و در کنار صالحان و مومنان جای وی سازند که وی سزاوار آن بود. خدایش بیامرزد و یادش در دل ها جاودان باد.

 41. بشیر عاقلی دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱۱:۰۷ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۷

  درگذشت عالم ربانی را به همه مردم جاغوری تسلیت می گویم. مردم جاغوری نباید دوران سیاه طالبان و پیش از طالبان را فراموش کنند. در دوران طالبان و پیش از آن کسی در جاغوری پیدا نمی شد که با طالبان و پشتون ها حرف بزند. این برهانی دلیر و شجاع بود که حرفهای منطقی و دلیرانه میزد که زبان دشمن را نیز لال و گنگ میکرد. گرچند من در دوران طالبان در جاغوری نبودم اما سخنرانی وی را در زمان داخل شدن طالبان شنیدم.
  حرف های کهنه و نا باور هنوز گفته می شود رشوت در میان آفتابه و بدنی حرف بسیار بی منطقی است. کسی که رشوت در بین افتابه می دهد چرا مستقیم در جیب شان نگذارد که در بین آفتابه بدهد.
  رش

 42. شوکت علی محمدی دلو ۱۳, ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۶ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۲۶

  باعرض سلام به همه دوستان رحلت المناک استاد برهانی را به مردم شریف و خانواده محترم شان تسلیت عرض میکنم و یک عمر تلاش و مجاهدت این مرد بزرگ را ارج می نهم! راهش مستدام و روحش شاد!

 43. کمال دلو ۱۵, ۱۳۸۹ در ۹:۴۶ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۱:۴۶

  یادم است که وقتی هیات طالبان به سنگ ماشه امده بود برهانی سخن رانی می کرد و از آنها به عنوان مجاهدین اصلی نام می برد. در ان وقت او نزدیک ترین مشاور طالبان بود.

 44. کیانی دلو ۱۶, ۱۳۸۹ در ۱۰:۵۸ ق.ظ -

  شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۵۸

  فقدان استاد بزرگ، عالم کم نظیر و پدر معنوی ملت جاغوری جناب استاد برهانی را به تمام وابستگان آن مرحوم و باقی مردم شریف این دیار تسلیت میگویم.
  به باور بنده او یکی از اسطوانه های علمی و دینی مردم ما و یکی از نمدهای مقدس دم ساطور برای مردم ما در زمانهای بحران و در دوره طالبان بود.

 45. مراد دلو ۱۶, ۱۳۸۹ در ۷:۵۶ ب.ظ -

  شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۵۶

  واقعا او برای مردم ما چه کرده است؟؟؟؟ یک آدمی بود و از راهی باید زندگی خود را تامین می کرد. اما واقعا او چه دست اوردی برای ما داشته است؟؟ اگر همه ای ادمهای مهم ما این قسم ادم ها باشد وای به حال ما.

 46. علی بابا ابراهیمی حوت ۱, ۱۳۸۹ در ۲:۵۹ ب.ظ -

  یکشنبه ۱ اسفند۱۳۸۹ ساعت: ۱۴:۵۹

  باعرض سلام به همه دوستان استاد برهانی را به مردم شریف جاغوری و دهمرده گلزار و خانواده محترم شان تسلیت عرض میکنم و یک عمر تلاش و مجاهدت این مرد بزرگ را ارج می نهم! راهش مستدام و روحش شاد! علی بابا ابراهیمی از مقیم بلژیک