استفاده ای سیاسی از کرونا

عبدالله وطندار ۹:۱۴ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
استفاده ای سیاسی از کرونا

استفاده ای سیاسی از کروناFB_IMG_1582535567364_1

امروز گزارش بی بی سی فارسی در مورد کرونا را می دیدم. در مورد ایران، گزارش طوری تهیه شده بود که گویا کرونا دارد مردم ایران را قتل عام می کند اما دولت اصلا نه کاری می تواند و نه کاری می کند. در گزارش مربوط به اروپا اما یکسره خوشبینی موج می زد، مثلا در ایتالیا کسی را نشان داد که داشت جلوی پنجره گیتار می تواخت. این حالی است که اقتصاد ایتالیا دارد به زانو در می آید، روزانه صدها ایتالیایی می میرند، و سیستم صحی آن کشور دارد زیر فشار فرو می ریزد. فعلا اروپا به مرکز اصلی گسترش کرونا در جهان تبدیل شده است، و شهرندان اروپا از جمله شهروندان بریتانیا از ناکارآمدی دولت ها شان و از کندی اقدامات به شدت ناراحتند.

بدی ها و زشتی های جمهوری اسلامی را همه می دانیم، اما سلاح ساختن کرونا، و دل بستن به مرگ و بدبختی مردم برای سقوط جمهوری اسلامی، کاری زشت است و بیهوده. مطبوعات فارسی زبان غربی و ضد جمهوری اسلامی در دروغ پراکنی و استفاده سیاسی حتی از کرونا و مرگ و بدبختی مردم، دست جمهوری اسلامی را از پشت بسته اند. کمتر رسانه فارسی زبان به جنایت تحریم اقتصادی تمام عیار امریکا و ضربه و زیان آن به مردم عادی ایران و حتی همسایه های ایران اشاره می کند، مخصوصا در شرایط ترسناک فعلی.

امریکایی ها قبلا و در زمانی که باید برای مبارزه با کرونا آماده می شدند، مشغول استفاده تبلیغاتی از آن بر علیه چین بودند، و حتی با استفاده از کرونا به نژادپرستی ضد چینی دامن می زدند. گسترش کرونا در چین را دلیل بر بی کفایتی دولت چین، و بدی و زشتی غذا و فرهنگ چین می دانستند. حالا که کرونا دارد به سرعت در امریکا گسترش می یابد، چینی ها به امریکایی ها می گویند که اطلاعات در مورد کرونا را علنی کنید تا ما و جهان بدانیم که شما دارید چه کار می کنید، اما ظاهرا امریکایی ها، حتی قادر به تست کافی آدم های مشکوک نیستند. انفلوانزای اسپانیایی که بیشتر از ۵۰ میلیون انسان را کشت، کسی را، غربی و یا شرقی را وانداشت که غذا و یا فرهنگ اسپانیایی را تحقیر کند و …

کرونا و بحرانی که با خود آورده است، پرده از دروغ ها بر می دارد، و ضعف ها و ناتوانی های سیستم ها و حتی ملت ها را عریان می کند. آنچه اما جالب تر است، و میلیون ها انسان می خواهند بدانند این است که کرونا از کجا آمد. گروهی از دانشمندان چینی با تحقیق ژنیتیک روی ۹۳ نمونه این ویروس از ۱۲ کشور مختلف به این نتیجه رسیده اند که این ویروس از بیرون به چین آورده شده است. برخی از مقامات چینی، روس ها، ایرانی ها و حتی تعدادی از غربی ها مدعی هستند که ارتش امریکا در عقب معرفی کرونا به چنین قرار داشته است، و کرونا اساسا یک سلاح بیولوژیک امریکایی است که از کنترول خارج شده است. حقیقت را اما فعلا هیچ کس با قاطعیت نمی داند.

-

57بازدید

کامنت بسته شده است.