اطلاعیه کمسیاریای عالی پناهندگان در مورد پذیرش پناهندگی

مدبریت ۹:۲۴ ق.ظ ۴

اخیرا شایعه ای مبنی بر ثبت نام برای اسکان مجدد مهاجرین افغانی در کشورهایی مانند استرالیا,فنلاند و سوئد پخش شده است که زمینه سوء استفاده برخی از سودجوبان مانند کافی نت ها (مخصوصا در سطح شهر تهران) را فراهم کرده است. این افراد سودجو به بهانه ثبت نام و ارائه فرم مربوطه مبالغ قابل توجهی از مهاجرین دریافت می کنند. برای روشن ساختن این موضوع وبسایت ” گلشهر” طی مکاتباتی که با دفتر کمیساریای سازمان ملل در مشهد مقدس داشته است کذب بودن این شایعه را تایید و اعلام کرده است.

بر اساس این مکاتبه اقای ناریسمها رائو رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در مشهد اعلام کرده است که از سال گذشته تا کنون هیچ تغییری در قوانین پذیرش پناهندگان در کشور های دیگر ایجاد نشده و اقدامات صاحبان کافی نت را کاملا غیر قانونی دانسته اند و از مهاجرین خواستند تا از اعتماد بی مورد به این افراد خودداری نمایند.

رد شایعه پذیرش پناهندگی استرالیا

“برای جلوگیری از سوء استفاده های بیشتر در این زمینه لطفا به اشتراک بگذارید”

منبع:وبلاگ گلشهر

ضمنا قابل یاد آوری است که پخش این شایعه موجب شده است که سفارتخانه استرالیا در تهران نیز با موجی از تماسهای حضوری و تلفنی مهاجرین مواجه شود و به همین دلیل وبسایت رسمی این سفارتخانه به طور غیرمعمول اطلاعیه ی را به زبان فارسی در صفحه نخست وبسایت خود گذاشته و اعلا م کرده است که درخواست پناهندگی صرفا از مجاری رسمی آن یعنی سازمان ملل دریافت و بررسی می شود.بنابراین مهاجرین عزیز بازهم توجه داشته باشند و خود را به دردسر نیاندازند و از مراجعه حضوری و یا ارائه درخواست پناهندگی بصورت مستقیم جدا خود داری نمایند.

اطلاعیه سفارتخانه استرالیا با کلیک روی این نوار قابل مشاهده است:اطلاعیه سفارتخانه استرالیا

+;نوشته شده در ;سه شنبه یازدهم مهر ۱۳۹۱ساعت;۹:۲۴ توسط;افضلی; |;

1,241بازدید

۴ دیدگاه »

 1. اکبری میزان ۱۱, ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۴ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۱ مهر۱۳۹۱ ساعت: ۲۲:۵۴

  واقعا دست شما درد نکند که به موقع اطلاع رسانی کردید. متأسفانه هنوز که هنوز است برخی کافی نت ها سود جویی می کنند. در همین شهر قم، من کافی نتی را دیدم که در آن زنان افغان با کارت و مشخصات خود صف گرفته بودند. وقتی یکی از آنها از کافی نت بیرون آمد، گفتم، ثبت نام کردی؟ گفت: آره. گفتم: ببینم کاغذی را که به عنوان رسید ثبت نام گرفتی. آو کاغذ را به من داد. دیدم، یک ایمیل کافی نت بر روی آن درج شده است و یک ایمیل سفارت و دو عدد شماره تلفن وموبایل آن خانم و شماره کارت. گفتم: این که ثبت نام نیست، این فقط ایمیل است. … قصه مفصل است. … مردم ما قربانی جهل خود هستند..

 2. حامد میزان ۱۲, ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۹ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۲ مهر۱۳۹۱ ساعت: ۲۳:۹

  متاسفانه کافی نت ها از جهل مردم ما و از سادگی مردم ما سو استفاده می کنند. به من هم یکی از دوستان زنگ زد گفت ثبت نام شروع شده است و کافی نت گفته عجله کنید که سه روز بیشتر وقت ندارد!!!
  آقای صاحب کافی نت! تو نماینده سازمان مللی؟
  تو نماینده سفارت استرالیا هستی؟
  تو از کجا می دانی که ثبت نام سه روز مهلت دارد؟
  من به سایت سفارت استرالیا مراجعه کردم، نه از فرم خبری هست و نه از ثبت نام.
  هیچ اطلاعیه ای در این سایت مبنی بر شروع ثبت نام مشاهده نمی شود.
  تازه! یک اطلاعیه ای سه سطری هم در صفحه اول این سایت به زبان فارسی درج شده و از مردم خواسته است که به صورت حضوری به سفارت مراجعه نکنید و زنگ هم نزنید.

 3. اکبری میزان ۱۴, ۱۳۹۱ در ۵:۲۴ ب.ظ -

  جمعه ۱۴ مهر۱۳۹۱ ساعت: ۱۷:۲۴

  گرانی و وضع معیشتی نگران کننده در ایران باعث شده که مردم هر منفذ و سوراخی را که می بینند به سمت آن هجوم می آورند و به جایی هم نمی رسند. مثل افاغنه در ایران مثل غریقی است که به هر چیزی تشبث می کند. (الغریق یتشبث بکل حشیش)

 4. رحیمی میزان ۱۶, ۱۳۹۱ در ۷:۴۳ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۶ مهر۱۳۹۱ ساعت: ۱۹:۴۳

  کافی نت هاکماکان ثبت نام می کندوهی پول می گیردودرصف خودثبت نام میکند.مردم می گویدبلادپسش کم پولهای ماهدررفته اینهم دنبالش!