اطلاعیه – بمناسبت در گذشت حاج آقای محقق رحمه الله علیه

مدبریت ۱۰:۱۵ ق.ظ ۲۳

اطلاعیه

انالله وانا الیه راجعون       حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای محقق بابه  امروز یکشنبه ۱۰ /۱۱ /۸۹ ساعت نه سی دقیقه  قبل از ظهر  به دیار باقی شتافت .  مراسم تشییع روز دوشنبه ۱۱ /۱۱  راس ساعت ۲ از مسجد نو به سمت حرم مطهر  و سپس به سمت بقیع برگزار می گردد ضمنا مجلس ختم آن مرحوم روز سه شنبه در مسجد امام زین العابدین (ع)  از ساعت ۳ تا ۵ عصر برگزار می گردد شرکت شما سروران گرامی باعث شادی روح آن مرحوم و تسلی خواط باز ماندگان خواهد بود   .  با تشکر 

مدیریت جاغوری یک

عکس حاج آقای محقق به صورت بزرکتر

+;نوشته شده در ;یکشنبه دهم بهمن ۱۳۸۹ساعت;۱۰:۱۵ توسط;مدیریت وب سایت ; |;

3,478بازدید

۲۳ دیدگاه »

 1. مهدی دلو ۱۰, ۱۳۸۹ در ۸:۰۰ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۰ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۰:۰

  در گذشت این عالم به همه مردم شریف جاغوری و خانواده محترم شان تسلیت باد. روحش شاد باشد.

 2. رجایی دلو ۱۱, ۱۳۸۹ در ۲:۰۱ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۱ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲:۱

  در گذشت عالم دلسوز، با اخلاص، زاهد و وارسته؛ حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای محقق بابه را به خانواده ایشان تسلیت می گویم.
  روحش شاد و با اولیای الهی محشور باد.

 3. جاوید محمدی استرالیا دلو ۱۱, ۱۳۸۹ در ۷:۳۶ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۱ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۷:۳۶

  بسم الله الرحمن الرحیم
  انالله وانا الیه راجعون
  در گذشت برادر عزیز حاج آقای محقق را برای خانواده ان عزیز از دست رفته تمام ملت شریف جاغوری و علما و دوستان ان عزیز تسلیت میگویم.
  از خداوند بزرگ غفران ورحمت را برای آن عزیز و صبرو اجر برای بازماندگانش میطللبم
  خداوند با شهدا انبیا علما وصالحین محشورش گرداند.
  محمدی

 4. حمید رسولی دلو ۱۱, ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۸ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۲:۸

  درگزشت عالیم بزرگ وتوانا جناب حاجی اغای محقیق ر ا به تمام مردم جاغوری وخوانواده انعزیزازدست رفته صمیمانه تسلیت عرض میکنم روحش شاد ویادش گرمی باد انشائالا روحش با شهدا وانبیا مهشور شود

 5. احمدبخش اخلاصی دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱۲:۰۹ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۰:۹

  انالله وانا الیه راجعون
  فقدان ورحلت عالم فداکار، پرهیزگاروخدمتگزارحضرت حجة الاسلام والمسلمین مرحوم حاج آقای مححق بابه رابه خانواده داغداروسایردوستان ووابستگان ایشان تسلیت عرض می نمایم. ازخداوند منان برای آن مرحوم طلب آمرزش نموده وبرای وابستگان ایشان صبروبردباری را مسئلت دارم.
  خداوندایشان را بیامرزد.

 6. مجمع علما و طلاب جاغوری دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۳:۱۳ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۳:۱۳

  بسمه تعالی
  همه از خدائیم و به سوی او باز می گردیم.
  درگذشت سوگمندانه و جانسوز عالم پرهیزگار، خوش اخلاق و خدمتگذار جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج محقق بابه در عالم غربت و آوارگی ، موجب تأسف شدید و تألم فراوان برای همه آشنایان بخصوص علما، طلاب ، دانشجویان، اقوام و بستگان گردید،ارتحال نابهنگام و ناباورانه ی او هر چند همگان را به سوگ و ماتم فقدان جبران ناپذیرش مبتلا ساخت، اما یاد، نام و خاطره ی نیک ، چهره ی بشاش و برخوردهای نیکوی او هم چنان بر لوح قلوب و ورد زبان ها باقی خواهد ماند. ما ضایعه ی فقدان این عزیز سفر کرده را خدمت همه ی علماء اعلام، طلاب ، دانشجویان، حوزات علمیه، مردم شریف جاغوری و بخصوص بستگان ، فرزندان وخانواده ی داغدار آن مرحوم ، صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض نموده و از بارگاه ایزد متعال علوّ درجات، غفران و رحمت واسعه برای آن عزیز و صبر و اجر برای همه ی بازماندگان مسئلت می نمائیم، ضمن ابراز همدردی و غم شریکی با همه ی مصیبت دیدگان و بازماندگان ، از خداوند رئوف و مهربان استدعا داریم، مرحوم مغفور را با اولیاء و بندگان صالح خود بخصوص پیامبراکرم (ص) و خاندان مطهرش محشور فرماید. و السلام

  مجمع علما و طلاب جاغوری
  حوزه علمیه قم
  ۱۱/۱۱/۸۹

  ۱۳۸۹/۱۱/۱۲

 7. میر احمد لومانی دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۷ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۳۷

  بنام خداوند !
  انالله وانا الیه راجعون

  رحلت برادر دانشمند جناب اقای حاج نوروز علی محقق را به باز مانده گان ، اقارب و ارادت مندان ان بزرگوار بخصوص دوست فرهیخته جناب اقای رحیمی تسلیت عرض میدارم . خداوند روح ان مرحوم را قرین رحمت فرموده و به باز مانده گانش صبر و شکیبایی عنایت فرماید !

 8. افضلی دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۱ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۱:۱۱

  درگذشت عالم پرهیزگار و خدوم مرحوم آقای نوروزعلی محقق بابه را همه بازماندگان دوستان و آشنایان آن مرحوم تسلیت عرض مینمایم.اخلاق نیک و بشاشیت چهره ایشان در برخورد با مردم از صفات بارز ایشان بود.خدمتهای که با همکاری سایر طلاب محترم بابه برای منطقه بابه از خود به یادگارگذاشته است برگ زرین دیگر در زندگینامه ایشان است.خداوند روح آن مرحوم را شاد و به بازماندگان آن مرحوم صبر واجرعنایت فرماید.

 9. مجمع علمی فرهنگی حصارنای دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱:۱۶ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۳:۱۶

  درگذشت عالم پرهیزگار، خوش اخلاق و خدمتگذار جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج محقق بابه در عالم غربت و آوارگی ، موجب تألم فراوان برای همه آشنایان بخصوص علما، طلاب ، دانشجویان، اقوام و بستگان گردید،ارتحال نابهنگام و ناباورانه ی او هر چند همگان را به سوگ و ماتم فقدان جبران ناپذیرش مبتلا ساخت، اما یاد، نام و خاطره ی نیک ، چهره ی بشاش و برخوردهای نیکوی او هم چنان بر لوح قلوب و ورد زبان ها باقی خواهد ماند. ما ضایعه ی فقدان این عزیز سفر کرده را خدمت همه ی علماء اعلام، طلاب بابه، دانشجویان، حوزات علمیه، مردم شریف جاغوری و بخصوص بستگان ، فرزندان وخانواده ی داغدار آن مرحوم ، صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض می نماییم و از خداوند بزرگ صبر و اجر جزیل برای ایشان مسئلت می نماییم.
  مجمع علمی فرهنگی حصارنای (نی قلعه)
  ۱۱/۱۱/۸۹

 10. آصف غزنوی دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۲:۴۲ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۴:۴۲

  بدون شک درگذشت شادروان حاج آقای محقق ضایعه بزرگ و جبران ناپذیری برای مردم و منطقه ما خواهد بود.
  ضایعه درگذشت ایشان را خدمت خانواده محترم ایشان و تمامی خدمتگذاران به مردم تسلیت عرض می‌نمایم.

 11. عنایت حسنی دلو ۱۲, ۱۳۸۹ در ۸:۴۵ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۲ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۰:۴۵

  روحش شاد ویادش گرامی باد

 12. شریف حسنیان نیو زیلند دلو ۱۳, ۱۳۸۹ در ۴:۱۴ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۴:۱۴

  یاد آن عالم ربانی گرامی‌ و روحش شاد و جاویدانی با د.

 13. ز-رضایی دلو ۱۳, ۱۳۸۹ در ۱۰:۱۲ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۱۲

  با عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز رسول خدا(ص)، شهادت مظلومانه سبط اکبرش امام حسن مجتبی(ع) و شهادت ولی نعمت مان امام علی بن موسی الرضا(ع)، و نیز درگذشت این عالم ربانی، با "امیدوارکننده ترین آیه" بروزم.

 14. عبدالکریم افضلی دلو ۱۳, ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۵ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۲۵

  انالله وانا الیه راجعون.درگذشت حجت الاسلام و المسلمین آقای محقق بابه راخدمت
  خانواده ایشان علمای وطلاب جاغوری ومردم رشید جاغوری تسلیت عرض می کنم.
  روحش شاد ویادش گرامی باد.خداوند سبحان برای بازماندگان صبر وبرد باری عنایت فرماید.متاسفانه در طول یک هفته گزشته دوتن ازعلمای بزرگ جاغوری را ازدست دادیم و این خسارت بزرگی است برای ما ومنطقه ما.

 15. حفیظ خرم دلو ۱۳, ۱۳۸۹ در ۵:۴۵ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۷:۴۵

  در گذشت عالم ربانی الحاج آقای محقق را به خانواده محترم ایشان، دوستان و بستگان و برادر عزیز ما جناب آقای رحیمی مدیر محترم جاغوری یک تسلیت عرض میکنم.

  روحش شاد و جایگاه بهشتی نصیبش باد.

 16. عارف جعفری دلو ۱۳, ۱۳۸۹ در ۸:۵۶ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۰:۵۶

  مراسیم فاتحه و یاد بود مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای محقق در قم برگزار گردید
  بنام خداوند خوبی ها و پاکی ها
  کل نفس ذائقة الموت
  سه روز است که حزن و اندوه بر قلب هایمان سنگینی می کند زیرا که غربت ما باغروب هم نوا گشته مشعلدار بزرگ دانش ، اخلاص ، صداقت ، پاکی و یکرنگی از میان ما رخت بربسته ، در جوار قرب رحمت خداوند مسکن گزیده اند.

  آری او راد مردی بود که در نوع خود کم نظیر بود، سوداهای بزرگ در سرداشت ، اراده و همتش وصف نا پذیر بود ، از اخلاق و سجایایی والای انسانی برخوردار بود ، قلب رؤوف و مهربانی داشت ، از کوران حوادث و بد گردیشی های ایام سر فرازانه بیرون آمده به یک نوع حقیقت و زیبایی رسیده بود ، نیروهای اهریمنی در مقابل عظمت و استواری شخصیت اونا چیز می نمود، جهان را زیبا می دید و سعی می نمود که برزیبایی آن بیفزاید ، عشق گداخته ای در سینه داشت که لحظه ای اورا آرام نمی گذاشت و مرتب در حال سفر به دیارش بود ، در هر کجا از خود رد پایی بر جا می گذاشت ، از خدمت به خدا و خلق خدا لذت می برد، همه کارهایش رنگ و بوی خدایی داشت ، بارها نهال دانش و کمال را در میان کشت زار طوفان زده ای جامعه اش غرس نمود تا روزی ثمرات شیرین و گوارای آن را به نظاره بنشینید.
  اما دریغا و فسوسا که پیک باد پای اجل این گوهر گران بها را با روئیاهای بلندش از ما گرفت زیرا که افلاکیان نیز در او سهمی دارند.
  آری نا باورانه باور کرده ایم که" حاج آقای محقق" دیگر در میان ما نیست اما مردم فهیم و قدر شناس ما امروز به شایستگی به خدمات او ارج نهاده ، شخصیش را گرامی داشتند.

 17. محسن زردادی دلو ۱۳, ۱۳۸۹ در ۹:۳۷ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۳ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۲۱:۳۷

  در گذشت عالم روحانی آقای محقق را به تمام اقارب ، دوستان و به خصوص فامیل مرحومی تسلیت میگویم.
  از خدای بزرگ برای موصوف استدعای مغفرت مینمایم..

 18. علما کویته دلو ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۴ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۴ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۰:۳۴

  بسمه تعالی

  إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة لا یسدها شیء الى یوم القیامة (رسول اکرم)

  رسول اکرم فرمود:وقتیکه عالم و دانشمندی از دنیا برود رخنه و خللی در اسلام پدید می آید که هیچ چیز نمی تواند جای آنرا پرنماید.

  با کمال تأسف و نا باورانه خبر رسید که جناب حجت السلام و المسلمین استاد شیخ نوروز علی برهانی دهمرده رئیس شورای علماء جاغوری در تاریخ ۲۴/۱/۲۰۱۱ در سنگماشه و جناب حجت السلام و المسلمین حاج محقق بابه در تاریخ ۳۰/۱/۲۰۱۱ در قم به جوار رحمت الهی پیوسته اند.

  بدین مناسبت مدیر کتابخانه شهید محمد منتظری و مدیر و مدرسین جامعه امام صادق (ع) و حوزات علمیه و روحانیت کویته دو ضایعه ای فوق الذکر را به پیش گاه امام زمان (عج) و مردم مسلمان تشیع بخصوص بازماندگان و خانواده ای محترم آن دو عالم جلیل القدر تسلیت عرض نموده و غفران و رضوان الهی را برای آن فقید سعید مسئلت می نمایند.

  به پاس احترام و قدردانی از خدمات علمی و تدریسی و اجتماعی مرحوم استاد برهانی که برای همه آشکار است و خدمات فرهنگی مرحوم حاج آقای محقق بابه روز جمعه ۴/۲/۲۰۱۱ که مقارن است با روز شهادت امام هشتم حضرت امام رضا (ع) مجلس ختم قرآن مجید و فاتحه خوانی از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر برای شادی روح آن دو فقید سعید در کتابخانه شهید محمد منتظری واقع در بروری برگزار است. شرکت شما مردم مسلمان و متدین کویته به خصوص سلسله جلیله ای روحانیت و سادات و مدیران و معلمین محترم مکاتب و بزرگان و موسفیدان قوم موجب شادی ارواح طیبه آن دو عالم جلیل القدر و تسلی خاطر بازماندگان خواهد شد.

  زمان : روز جمعه ۴/۲/۲۰۱۱ از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر

  از طرف: مدیر کتابخانه شهید محمد منتظری و مدیر و مدرسین جامعه امام صادق (ع) و حوزه های علمیه و روحانیت شهر کویته .

 19. علما کویته دلو ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۶ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۴ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۰:۳۶

  انا لله وانا إلیه راجعون

  محضر مبارک حجت السلام والمسلمین آقای رحیمی السلام علیکم.

  پس از تقدیم سلام و آرزوی سلامتی رحلت جانگداز عالم ربانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای محقق را بجناب عالی و خانواده محترم آن فقید سعید و فرزند بزرگوارشان آقا محمد رضا تسلیت عرض نموده غفران و رحمت الهی را برای آن مرحوم و صبر و شکیبای را برای بازماندگان خواهانیم.

  والسلام

  محمد جمعه اسدی مدیر حوزه علمیه جامعه امام صادق

  آقای موحدی

  آقای حلیمی

  آقای اخلاقی

  آقای تقدیسی

 20. بشیر عاقلی کویته دلو ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۸ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۴ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۰:۳۸

  انا لله وانا إلیه راجعون

  محضر مبارک حجت السلام والمسلمین آقای رحیمی السلام علیکم.

  پس از تقدیم سلام و آرزوی سلامتی رحلت جانگداز عالم ربانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای محقق را بجناب عالی و خانواده محترم تسلیت عرض نموده غفران و رحمت الهی را برای آن مرحوم و صبر و شکیبای را برای بازماندگان خواهانم.

  والسلام

  محمد بشیر عاقلی

  کویته

 21. صدای هزاره جات دلو ۱۵, ۱۳۸۹ در ۱:۲۹ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۳:۲۹

  صدای هزاره جات رحلت حجت السلام نوروزعلی محقق را تسلیت عرض می کند خدمات ایشان را در ارسال کتب بسیار مفید برای مسلمین ؛ اوردو و فارسی در کشوریکه هستیم فراموش نمی کنیم و از خدا برای ایشان اجر عظیم خواهانیم و براستی که نقش روحانیت در همه امور اجتماعی بسیار با ارزش و مهم می باشد

 22. تابش دلو ۱۶, ۱۳۸۹ در ۱:۳۰ ق.ظ -

  شنبه ۱۶ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱:۳۰

  درگذشت عالم وارسته و پارسا جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای محقق را به فامیل محترم ودیگر وابستگان ایشان بخصوص دوست عزیزم جناب آقا رحیمی تسلیت عرض می کنم امیدوارم خداوند روح حاج آقای محقق را در بهشت بخشایش خویش مهمان فرماید.

 23. عارف احمدی دلو ۱۷, ۱۳۸۹ در ۷:۵۶ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۷ بهمن۱۳۸۹ ساعت: ۱۹:۵۶

  انالله وانا الیه راجعون
  با نهایت تأثر و تأسف درگذشت جانسوز مرحوم مغفور شادروان حجت الاسلام و المسلمین آقای محقق بابه را خدمت خانواده‌ی محترم ایشان و تمامی خدمتگزاران، به‌خصوص اهالی علم، فرهنگ و ادب تسلیت عرض می‌کنم.
  بدون شک درگذشت آن عزیز سفر کرده ضایعه‌ی بزرگ و جبران‌ناپذیری برای مردم و جامعه‌‌ی ما خواهد بود.
  روحش شاد و یادش گرامی باد.