«اطلاعیه شماره ۵ » برای بازسازی مسجد و مرکز فرهنگی ولیعصر(عج)؛ انگوری، جاغوری»

مصطفی خرمی ۷:۳۸ ب.ظ ۱
«اطلاعیه شماره ۵ » برای بازسازی مسجد و مرکز فرهنگی ولیعصر(عج)؛ انگوری، جاغوری»

 

«اطلاعیه شماره ۵ » برای بازسازی مسجد و مرکز فرهنگی ولیعصر(عج)؛ انگوری، جاغوری»

بنام نامی بزرگ حضرت دوست
در چهار ماهی که از تشکیل هیئت امنأی مسجد جامع ولیعصر(عج) شهرک انگوری، میگذرد. خدایی بزرگ و مهربان را سپاسگذاریم که به این جماعت توفیق داد که با وجود مصروفیت های شخصی، خادمان امین خانه حق نیز باشند. اینک در این مجال لازم است، خلاصه ای از فعالیت های دفتر بازسازی و هیأت محترم امنأ را شماره وار به اطلاع عموم خیرین و مردم متدین 1خویش برسانیم.

ü     تلاش برای جلب و جذب کمک های مردمی و خیرین منطقه.

ü     رای زنی با شورای محترم علمای ناوه و اعلان همکاری ایشان .

ü     آغاز همکاری جناب محترم استاد فیاض رئیسی، به نمایندگی از شورای علما در جمع هیأت امنأ .

ü     دریافت ۶۰۰ گونی سمنت از جناب حاجی صاحب شاه حسین احسانی حیدرای داوود.

ü     دریافت زمین جدید به مساحت ۲۲ در ۲۰ متر از واقف سابق مرحوم آته سلطان.

ü     تخریب بخش جنوبی مدرسه و مسجد برای آماده سازی ساختمان جدید مسجد.

ü     رای زنی با محترم حسین جاوید دبیر انجمن هزاره های استرالیا و اعلان همکاری ایشان.

ü     دریافت ۱۰۰ موتر ریگ از جناب محترم محمد عزیز نظری و ابراهیمی .

ü     دریافت ۵۰ موتر سنگ از جناب چمن شاه حاجی ناصر توپ .

ü     دریافت حدود ۲۰ متر زمین وقفی (از سمت غرب) از فرزندان مرحوم حاجی اسلم سیلمو.

ü     دریافت اجازه تمام وجوهات شرعیه از مرجع بزرگوار جهان تشیّع حضرت آیت الله سید صادق شیرازی دام ظلّه العالی.

ü     دریافت نامه وکالت از مراجع عظام تقلید حضرت آیت العظمی شیرازی و حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی دام ظلهما العالی، برای سرپرست هیأت امنأ جناب استاد عادل انگوری، در خصوص جلب  و جذب وجوهات شرعیه برای بازسازی مسجد، با تلاش پیگیر جناب داکتر خرّمی.

ü     تکثیر کمکنامه های حضرت آیت الله شیرازی و شورای محترم روحانیت برای توزیع در مساجد بیله و منابر منطقه برای جلب کمک ها و وجوهات شرعیه مردم خیر منطقه.

ü     چاپ و تکثیر تابلوها و بنرهای تبلیغاتی .

ü     نصب صندوق های جلب کمک در هوتل های جاغوری ها در کابل.

ü     سفر جناب داکتر خرّمی برای جلب کمک جاغوری ها؛ مقیم شهر مزار شریف.

ü     با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری عاشورای حسینی، فعالیت هیأت محترم امنأ اوج گرفت. از آنجای که ایام عزاداری سالار شهیدان بهترین و تنها فرصت در طول سال است تا بتوان با مردم بیله ها مستقیم ملاقات نمود. هیأت امنأ تلاش نمودند که با گروپ بندی اعضا تمام ۵۲ منبر و بیله در منطقه از «گردون اوتقول» تا «توکری گولنگ» را زیر پوشش قرار دهند.

بحمدالله دفتر بازسازی مسجد موفق گردید، با سازماندهی خوب تا روز سیزدهم ماه محرم، تمام۵۲ منبر منطقه ناوه به علاوه سه منبر در سه قول حیدر(لخشک، قلترغو و سووزسنگ) را زیر پوشش کامل قرار دهد. بر اساس برنامه ریزی دفتر مسجد، جنابان محترم استاد فیاض رئیسی با همراهی جناب حاجی قاسمی قره، جناب استاد فقیهی امام جماعت مسجد جامع ولیعصر(عج) با همکاری آقای مجاهد انگوری و جناب داکتر خرمی با همراهی آقای کشمیری داوود به منبر ها و بیله های پر جمعیت رفته ضمن سخنرانی از مردم آن بیله ها تقاضای کمک نمودند، که بحمدالله این برنامه بازتاب بسیار خوبی در منطقه داشته و مردم متدین بیله ها از این برنامه استقبال نموده و کمک های خوبی را به امر بازسازی و نوسازی مسجد جامع ولیعصر(عج) اختصاص دادند.

بقیه اعضای هیأت امنأ در گروپ های دونفره توظیف گشتند تا به بیله های کم جمعیت مراجعه نموده و با تقدیم کمکنامه ها، از مردم خیر بیله ها برای سهم گیری در امر خیر بازسازی دعوت نمایند. سرانجام به یاری خداوند متعال تلاش های ما ثمر داد و مردم خیر و متدین منطقه با ارائه ای کمک های  نقدی و جنسی شان یاریگر ما گشتند. از مجموع کمک های نقدی رسیده به دفتر مسجد توانستیم که بیش از ۲۰ تن سیخ گول خریداری و برای آغاز کار بازسازی در بهار سال آینده، ذخیره نماییم. دفتر بازسازی و نوسازی مسجد جامع ولیعصر(عج) همچنان در خدمت خیرین محترم بوده و آماده دریافت کمکها و وجوهات شرعیه شما می باشد.

و من الله التوفیق

دفتر بازسازی و نوسازی مسجد جامع ولیعصر(عج) شهرک انگوری- جاغوری

تلفن: «۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۰» و «۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۱»

منتظر تماس های شما هستیم.

1,313بازدید

یک دیدگاه »

  1. جاغوری جدی ۴, ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۵ ق.ظ -

    رشوت در دالر نبیکر از الیاد

    یکی به نام نبی کر در شعبه تذکره دو بار از من یک بار ۴۰۰ دالر دفعه ای بعدی ۳۵۰ دالر گیرفته من مجبور بودم که بدهم بچه های برادرم طرف استرالیا میرفت سفارت استرالیا تذکره میخواست این ادم از خیلی سال ها است که در شعبه تذکره ولسوالی جاغوری کار میکند که هیچ تبدیل هم نمیشود