اعتصاب ۱۶۰ تن افغان پناهجو در کمپ های مراقبتی اندونیزیا

مدبریت ۱:۲۲ ب.ظ ۱

اعتصاب ۱۶۰ تن افغان پناهجو در کمپ های مراقبتی اندونیزیا

عکس: (Antara)

به نقل از روزنامه ی جاکارتا گلوب، ۱۶۰ افغان از دوهفته به این سوء دراعتراض به نگهداشته شدن درازمدت درکمپ های مراقبتی اندونیزیا، دست به اعتصاب زده اند. وضعیت ۱۲ تن آنها وخیم است.

این افراد از دو هفته به این سوء درکمپ شهرتنگجونگ پینانگ، درحالت اعتصاب غذایی به سر می برند. انها می خواهند به زودی ازکمپ آزاد شده و به استرالیا انتقال داده شوند.

محمد یونس جنید، رییس کمپ مراقبت از پناهجویان، به رسانه ها گفت:”همین صبح ۱۲ تن را که بیهوش شده بودند به شفاخانه انتقال دادیم. درعین حال تاکنون ۱۵ تن افغان و ۳ تن برمه ای را به شفاخانه فرستاده ایم.” اکثرافراد تحت مراقبت، بیشتر از ۲ سال را در این کمپ ها گذارنیده اند.

اندونیزیا ۵ ماه قبل تعداد پناهجویانی را که درکمپ های این کشور منتظرند تا درخواستی پناهجویی شان طی مراحل شوند ۳۶۰۰ اعلان کرده بود.

اتاق مشترک اطفال و قاتلان

نهادهای حمایت ازحقوق مهاجرین، ازنگهداری شدن اطفال با افراد جانی و قاتل درعین اتاق ابراز نگرانی کرده اند. آنها اسنادی را به مقام ها نشان داده اند که برخی ازاطفال برای بالغ برسه سال دراین کمپ ها نگهداری شده اند.

علی جسمین که حین دستگیری اش ازآبهای اندونیزیا ۱۳ سال داشت، مطابق به این اسناد، اکنون نزده ساله است. وی به مانند هم سن دیگرش، آدی، منتظر بیرون شدن ازکمپ  و رد مرز شدن به سریلانکا می باشد. آدی با وجودیکه از رهایی و برگشت به خانه خوشحال است، از نگهداشته شدن بالغ بر سه سال درعین کمپ، احساس تعجب می کند.

هفته ی قبل  وزیر مهاجرت و شهروندی استرالیا به رسانه ها گفته بود که توقف دهی و نگهداشت پناهجویان درکمپ های مراقبتی اندونیزیا بهترین راه حل معضله ی پناهجویی می باشد.   

دوماه قبل دو افغان به اثر ضرب و شتم پولیس اندونیزیا جانش را از دست دادند.

 

منابع

http://www.smh.com.au/opinion/political-news/boat-brings-164-asylum-seekers-20120429-1xt39.html

http://www.thejakartapost.com/news/2012/05/05/time-rethink-australian-policies.html

http://www.abc.net.au/news/2012-05-05/afghan-girl27s-torturers-get-10-years-in-jail/3993438

 

+;نوشته شده در ;یکشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت;۱۳:۲۲ توسط;احمد نوید – طنین; |;

1,053بازدید

یک دیدگاه »

  1. رضا ثور ۲۷, ۱۳۹۱ در ۹:۳۹ ق.ظ -

    چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت۱۳۹۱ ساعت: ۹:۳۹

    سلام جناب آقای طنین تشکر زنده و سلامت باشید گزارش تان عالی بود