اعلان گمشدگی وکلای غزنی و جاغوری

سلام دوستان عزیز : امید وارم در هرکجایی این کره خاکی تشریف دارید صحتمند شاد کام باشید .

همان قسمي كه در جريان هستيد، بخاطر پي گيري دستگاه راديو پيام جوان در كابل هستم . با گذشت امروز ، تقریبا40 روز است كه سرگردان در كوچه هاي كابل مي گردم . شركت كه يك دستگاه آماده داشت ، متاسفانه من پول را دير تر جمع جور كردم ، وقتی به شرکت رفتم آنها به من گفت رئيس شركت بخاطر تعطيلي كرسمس فیلش یاد هندوستان کرده اما این بار نه به هندوستان بلکه به تركيه رفته است . و از طرفی دستگاه نيز به فروش رسيده است . (این را می گویند سنگ ده پاي لنگ )

مجبورا روز گذشته با يك شركت ديگر قرار داد بستم . اين شركت می گوید تا 6 جنوري كه دقيقا 6 يا 7 روز بعد می شود ، دستگاه را از خارج تهیه می کند . البته مشروط بر اینکه فعلا ۵۰ فیصد پول شان پیش پرداخت بدهم . حالا نميدانم آيا اين شركت نيز مانند شركت قبلي مرا سركار مي گذارد يا نه واقعا هفته آينده نشرات راديو پيام جوان آغاز خواهد شد . گذر زمان معلوم خواهند كرد و بايد تا هفته آينده منتظر باشم بیبینم چه می شود .

واما داستان وكلاي مردم غزنی و جاغوري :

به حسب اتفاق وكلاي جاغوري را در مراسم ختم قرآن شريف در كابل ديدم ، وكلاي كه در اين اواخر لقب … آراي مردم جاغوري را نیز از ان خود نمودند . و نيز از جمله ي گمشده هادر راديو آزادي نیز اعلام گردیده است . توضیح مطلب این است :

رادیو آزادی از جمله رادیو های است که به زیان دری با فرکانس های مختلف برنامه برای هموطنان پخش می کند . این رایود یکی از برنامه هایش تحت عنوان کمشده ها نشر می شود . در این برنامه هر کس هرچه را گم گرده باشد به این رادیو ارتباط گرفته ، گمشده شان را اعلان می کند تا اگر کسی از او اطلاع دارد از طریق فلان شماره ارتباط بگیرد .

چندی قبل یکی از همشهرهای نکته سنج ما شما به این رادیو تماس گرفته و حبر ناپدید شدن وکلای غزنی باالخصوص جاغوری را داده و یاد اور شده که از مدت که رای از آنها گرفته دیگر وکلا را ندیده است .

این هم ولابتی یاد اور شده که ما در رسانه های کشور نیز سری زدیم رد پای و یا کدام داد فریاد نیر که حاکی از وجود آنها باشد ندیدیم . در تلویزون نیز تمثال میارک شان در کنار دیگر همکارانش که گلو برای موکلینش پاره می کند نیز مشاهده نکردیم  . به این نتیجه رسیدم که حتما گم شده است . از یابنده تقاضا می شود که آنها را در صندوق همان رای خود مان انداخته مژدگانی دربافت دارند. این بود داستان ناپدید شدن وکلای مردم جاغوری .

‌ناخواسته چند روز قبل در يك مراسم ختم قران شريف در غرب كابل وكلاي جاغوري را ديدم ماشا الله نه تنها آثار گمشدگی در چهره آنها دیده نمی شود بلکه همه سفيد و چاغ چله فربی شدند !

وكلاي كه مردم آنان را خسکر آراي شان مي دانند ، مردم می گویند : از وقتي آنها به پارلمان افغانستان رفتند هيچ دست آورد براي جاغوري و مردم جاغوري نداشته است . آنها مي گويند : دست آورد را بگذار سر جاي خودش در طول اين مدت كه در پارلمان افغانستان بودند حتي يك بار چهره نازنين شان را از پرده تلويزيون ها نیز ندیدند و صداي مبارك شان را از رسانه ها نیز نه شنيدند .

گفته ها حاكي از آن است كه وقتي بعضی وكلاي ولسي جرگه افغانستان که اهل زدو بند بگیر ببند است وقتی كم خرج مي شوند وزراء را احضار مي كنند … که چه شد ؟ !!! ، وکلا نیز یک زهر ماری را در گلویش انداخته و آنها نیز خفه خون گرفته تا اطلاع ثانوی سراغ پروژه دیگر می رود .

مردم مي گويند : اگر این وکلا گم نشده و واقعا تشريف داشته باشند چطور يك بار صداي خود را بلند نه مي كنند و يا وقتي خودشان صحبت نه مي كنند حتما نفر پهلويش صحبت خواهند كرد كه اينها نيز در ديد كمره قرار بگيرد . شوربختانه همین توفیق نیز تا حالا برای اين وکلا اتفاق نه افتاده است .

شنیده ها حاكي از آن است كه وكلاي جاغوري بر خلاف ادعای مردم که می گویند کار نمی کند اكثرا مصروف ، جور کردن تذكره ، پاسورت ، و… می باشد. در یگان مراسم هاي فاتحه و ختم قرآن که به بتانه خود را به مردم نشان بته نیز شرکت می کنند . به گفته بعضی از همین وکلا : که اگر ما نمی بودیم کی پاسپورت دو ماه وسه ماه را دو روزه به شما تحویل می داد .

حال یگان پول ناقابل که کدام دفعه سر از جیب ما وکلان مفلس در می اورد این که مهم نیست پول چرک دست است زیاد در فکر جمع کردن شان نباشد اصلا کی شما طریقه خرج کردن شان می دانید . نگفته هر کار را به کار دان شان بسپارید؟ !!! .

من هم این شنیده وفعالیت های وکلا را تائيد مي كنم . سال گذشته وقتي در غزني اسناد راديو را طي مراحل مي كردم اكثر وكلاي جاغوري در شوراي ولايتي را پيش شعبه پاسپورت و تذكیره مي ديدم ، چند روز پيش وقت وكلاي پارلمان را در مراسم ختم قران شريف در كابل ديدم باوركنيد هيچ نشناختم ! ماشا الله همه چاغ و سفيد شده بودند ! و معلوم می شود که اینها روز شان به خوردن خیرات بیگاه است .

وقتي خوب دقت كردم فهميدم كه وكلاي جاغوري است ، گمشده هاي كه مردم برای پیدا کردنش دست به دامن راديو ازادي شدند .

بعد از ختم مراسم و صرف پلو وکلا بيرون
شدند ، خدا را شكر هر كدام چند بادي گارد مسلح دارد ، حتي هر وكل يك نگهبان كفش نيز به همراه دارد . از حولي ( حيات ) مسجد بيرون شديم ، ماشا الله اينجا موتر هاي پيشرفته ، صرف و لندگروزر ، با چند نفر مسلح ( تفنگ ديست ) منتظر وكلا است .

 در این جلسه گپ زیادی در دل مردم ونمابنده ها تا بال می شد . مردم در دل خو می گفتند : ماشالله نگاه کنید وکلا خوب رنگ خو ره شوشته و چاغ ماغ شده است .  ولی از آن طرف وکلا ده دل خود می گفت : حبف از مو که وکلای از شو مو مردم استی . شمو  کی موفامید که سوار شدن وکلای شوم به موتر هاي پيشرفته (پيچه بلند) براي مردم جاغوري يك افتخار است . الی مو هم مثل از شمو امو تر بد بخت باشی بهتر است با امی رقم که مو را دیدید !!!! ازی پیش که شمو اصلا نماینده نداشتید تا شمو کار های از او ره ده رخ از مو بکشید . امی تر نماینده رنک رو شوشته آکبند جاغوری ده عمر خو دیده است ؟ !!!

اگر کپای ده دوران انتخابات را ده روی از مو و ده یاد از مو می آورید باید بگویم چقدر خوش باورید دیگه ازی گپ ها تزنید که کلی خندی ادم می گیره . که خنده زیاد ده دکلای صاحب ها خود نبسته . این بود گپ ناگفته که در دل مردم وکلا در مجلس رد بدل می شد . آنها رفتند سراغ دیگه غریبی خود خو .

اما حالا معلوم مي شود كه بايد بگويم راي به فلاني راي به چاغ شدن ، راي به فلاني راي به سفيد شدن ، راي به فلاني راي به خيرات خوردن ، راي به فلاني راي به موتر لوكس سوار شدن . و . . .

بازم باید دید که این مردم  ده روز رای دادن چه می کند ؟ !!!

بازم در مورد وکلا  و مردم و انتظارات آنها از یگدیگر حرفی داریم  تا ان زمان خدا نگهدار

+;نوشته شده در ;یکشنبه دهم دی 1391ساعت;20:57 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


7 دیدگاه برای “اعلان گمشدگی وکلای غزنی و جاغوری
 1. دوشنبه 11 دی1391 ساعت: 21:32

  برای مردم جاغوری ننگ بالاتر ازاین وجود ندارد که همچه آدمایی نماینده آنها شده !
  حیف انهمه رای که برای اینها داده شد اگر آن رایها مردم به سطل اشغال میریختن
  بهتر ازین بود که برای اینها داده است!

 2. خیلی بی انصافی است به نظر می رسد اینقدر توهین به جاغوری یک نیامده و لازم نیست این قدر به شخصیت های خود توهین نموده و برخی دروغ ها را نصیب وکلای گرامی نمود. به هر صورت بنده خیلی ناراحت شدم از اینکه این نوشته بد همراه با افتراء را خواندم.

  • این متن نه بی انصافی است نه توهین و نه دروغ متاسفانه واقعیت محض است مردم گول کم آگاهی شان را خورده وبه آنها رای دادند اما متاسفانه هیچ کدام درایت وکیل شدن را نداشتند وظیفه ما است که از طریق رسانه ها و مجلات آنهارا از مسولیتهای شان آگاه کنیم.اگر واقعا وکلای ما آدم شدنی نیستند بهتر است مردم را بیدار سازیم تا دوباره گول وعده و وعید دروغین آنها رانخوریم.

 3. وکیلان جاغوری بسیار کارها نموده است مثلا.. ارتقای ولسوالی جاغوری به ولایت . دوم قیر ریزی سرکهای جاغوری سوم ساختن یک دانشگاه در جاغوری چهارم سه تا بند برق در جاغوری و این دفعه مردم جاغوری قبول کند دفعه بعدی باز بخیر دیگه کارها صورت میگرد .!!!!!!!!!!!

 4. Awalan in bechara ha jurrat sukhan guftan ra nadaran k dar parliment gap bezanan, guzashta az an kasani k warid nezam kunoni meshawand bayad wabasta ya pairao yagan waziri, mawin rais jomhuri bashand ta hemayat seyasi shawand wa daramad naqdi dashta bashand, dar ghair az an shurat agr kasi bekhuahad mustaqil faliat bekonad an ra dewana khuahad khetab kard, mesli Dr Bashar Dost. benaan ma Hazara ha dar muqam bala hech shakhsi dilsoz wa sadiq baray mardum man nadarim, agr yag du ta wazir wa mawin raisjomhor darim anha %100 wabasta ba raisjamhor astand!