اعلان گمشدگی وکلای غزنی و جاغوری

مدبریت ۸:۵۷ ب.ظ ۷
اعلان گمشدگی وکلای غزنی و جاغوری

سلام دوستان عزیز : امید وارم در هرکجایی این کره خاکی تشریف دارید صحتمند شاد کام باشید .

همان قسمی که در جریان هستید، بخاطر پی گیری دستگاه رادیو پیام جوان در کابل هستم . با گذشت امروز ، تقریبا۴۰ روز است که سرگردان در کوچه های کابل می گردم . شرکت که یک دستگاه آماده داشت ، متاسفانه من پول را دیر تر جمع جور کردم ، وقتی به شرکت رفتم آنها به من گفت رئیس شرکت بخاطر تعطیلی کرسمس فیلش یاد هندوستان کرده اما این بار نه به هندوستان بلکه به ترکیه رفته است . و از طرفی دستگاه نیز به فروش رسیده است . (این را می گویند سنگ ده پای لنگ )

مجبورا روز گذشته با یک شرکت دیگر قرار داد بستم . این شرکت می گوید تا ۶ جنوری که دقیقا ۶ یا ۷ روز بعد می شود ، دستگاه را از خارج تهیه می کند . البته مشروط بر اینکه فعلا ۵۰ فیصد پول شان پیش پرداخت بدهم . حالا نمیدانم آیا این شرکت نیز مانند شرکت قبلی مرا سرکار می گذارد یا نه واقعا هفته آینده نشرات رادیو پیام جوان آغاز خواهد شد . گذر زمان معلوم خواهند کرد و باید تا هفته آینده منتظر باشم بیبینم چه می شود .

واما داستان وکلای مردم غزنی و جاغوری :

به حسب اتفاق وکلای جاغوری را در مراسم ختم قرآن شریف در کابل دیدم ، وکلای که در این اواخر لقب … آرای مردم جاغوری را نیز از ان خود نمودند . و نیز از جمله ی گمشده هادر رادیو آزادی نیز اعلام گردیده است . توضیح مطلب این است :

رادیو آزادی از جمله رادیو های است که به زیان دری با فرکانس های مختلف برنامه برای هموطنان پخش می کند . این رایود یکی از برنامه هایش تحت عنوان کمشده ها نشر می شود . در این برنامه هر کس هرچه را گم گرده باشد به این رادیو ارتباط گرفته ، گمشده شان را اعلان می کند تا اگر کسی از او اطلاع دارد از طریق فلان شماره ارتباط بگیرد .

چندی قبل یکی از همشهرهای نکته سنج ما شما به این رادیو تماس گرفته و حبر ناپدید شدن وکلای غزنی باالخصوص جاغوری را داده و یاد اور شده که از مدت که رای از آنها گرفته دیگر وکلا را ندیده است .

این هم ولابتی یاد اور شده که ما در رسانه های کشور نیز سری زدیم رد پای و یا کدام داد فریاد نیر که حاکی از وجود آنها باشد ندیدیم . در تلویزون نیز تمثال میارک شان در کنار دیگر همکارانش که گلو برای موکلینش پاره می کند نیز مشاهده نکردیم  . به این نتیجه رسیدم که حتما گم شده است . از یابنده تقاضا می شود که آنها را در صندوق همان رای خود مان انداخته مژدگانی دربافت دارند. این بود داستان ناپدید شدن وکلای مردم جاغوری .

‌ناخواسته چند روز قبل در یک مراسم ختم قران شریف در غرب کابل وکلای جاغوری را دیدم ماشا الله نه تنها آثار گمشدگی در چهره آنها دیده نمی شود بلکه همه سفید و چاغ چله فربی شدند !

وکلای که مردم آنان را خسکر آرای شان می دانند ، مردم می گویند : از وقتی آنها به پارلمان افغانستان رفتند هیچ دست آورد برای جاغوری و مردم جاغوری نداشته است . آنها می گویند : دست آورد را بگذار سر جای خودش در طول این مدت که در پارلمان افغانستان بودند حتی یک بار چهره نازنین شان را از پرده تلویزیون ها نیز ندیدند و صدای مبارک شان را از رسانه ها نیز نه شنیدند .

گفته ها حاکی از آن است که وقتی بعضی وکلای ولسی جرگه افغانستان که اهل زدو بند بگیر ببند است وقتی کم خرج می شوند وزراء را احضار می کنند … که چه شد ؟ !!! ، وکلا نیز یک زهر ماری را در گلویش انداخته و آنها نیز خفه خون گرفته تا اطلاع ثانوی سراغ پروژه دیگر می رود .

مردم می گویند : اگر این وکلا گم نشده و واقعا تشریف داشته باشند چطور یک بار صدای خود را بلند نه می کنند و یا وقتی خودشان صحبت نه می کنند حتما نفر پهلویش صحبت خواهند کرد که اینها نیز در دید کمره قرار بگیرد . شوربختانه همین توفیق نیز تا حالا برای این وکلا اتفاق نه افتاده است .

شنیده ها حاکی از آن است که وکلای جاغوری بر خلاف ادعای مردم که می گویند کار نمی کند اکثرا مصروف ، جور کردن تذکره ، پاسورت ، و… می باشد. در یگان مراسم های فاتحه و ختم قرآن که به بتانه خود را به مردم نشان بته نیز شرکت می کنند . به گفته بعضی از همین وکلا : که اگر ما نمی بودیم کی پاسپورت دو ماه وسه ماه را دو روزه به شما تحویل می داد .

حال یگان پول ناقابل که کدام دفعه سر از جیب ما وکلان مفلس در می اورد این که مهم نیست پول چرک دست است زیاد در فکر جمع کردن شان نباشد اصلا کی شما طریقه خرج کردن شان می دانید . نگفته هر کار را به کار دان شان بسپارید؟ !!! .

من هم این شنیده وفعالیت های وکلا را تائید می کنم . سال گذشته وقتی در غزنی اسناد رادیو را طی مراحل می کردم اکثر وکلای جاغوری در شورای ولایتی را پیش شعبه پاسپورت و تذکیره می دیدم ، چند روز پیش وقت وکلای پارلمان را در مراسم ختم قران شریف در کابل دیدم باورکنید هیچ نشناختم ! ماشا الله همه چاغ و سفید شده بودند ! و معلوم می شود که اینها روز شان به خوردن خیرات بیگاه است .

وقتی خوب دقت کردم فهمیدم که وکلای جاغوری است ، گمشده های که مردم برای پیدا کردنش دست به دامن رادیو ازادی شدند .

بعد از ختم مراسم و صرف پلو وکلا بیرون
شدند ، خدا را شکر هر کدام چند بادی گارد مسلح دارد ، حتی هر وکل یک نگهبان کفش نیز به همراه دارد . از حولی ( حیات ) مسجد بیرون شدیم ، ماشا الله اینجا موتر های پیشرفته ، صرف و لندگروزر ، با چند نفر مسلح ( تفنگ دیست ) منتظر وکلا است .

 در این جلسه گپ زیادی در دل مردم ونمابنده ها تا بال می شد . مردم در دل خو می گفتند : ماشالله نگاه کنید وکلا خوب رنگ خو ره شوشته و چاغ ماغ شده است .  ولی از آن طرف وکلا ده دل خود می گفت : حبف از مو که وکلای از شو مو مردم استی . شمو  کی موفامید که سوار شدن وکلای شوم به موتر های پیشرفته (پیچه بلند) برای مردم جاغوری یک افتخار است . الی مو هم مثل از شمو امو تر بد بخت باشی بهتر است با امی رقم که مو را دیدید !!!! ازی پیش که شمو اصلا نماینده نداشتید تا شمو کار های از او ره ده رخ از مو بکشید . امی تر نماینده رنک رو شوشته آکبند جاغوری ده عمر خو دیده است ؟ !!!

اگر کپای ده دوران انتخابات را ده روی از مو و ده یاد از مو می آورید باید بگویم چقدر خوش باورید دیگه ازی گپ ها تزنید که کلی خندی ادم می گیره . که خنده زیاد ده دکلای صاحب ها خود نبسته . این بود گپ ناگفته که در دل مردم وکلا در مجلس رد بدل می شد . آنها رفتند سراغ دیگه غریبی خود خو .

اما حالا معلوم می شود که باید بگویم رای به فلانی رای به چاغ شدن ، رای به فلانی رای به سفید شدن ، رای به فلانی رای به خیرات خوردن ، رای به فلانی رای به موتر لوکس سوار شدن . و . . .

بازم باید دید که این مردم  ده روز رای دادن چه می کند ؟ !!!

بازم در مورد وکلا  و مردم و انتظارات آنها از یگدیگر حرفی داریم  تا ان زمان خدا نگهدار

+;نوشته شده در ;یکشنبه دهم دی ۱۳۹۱ساعت;۲۰:۵۷ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

2,711بازدید

۷ دیدگاه »

 1. azre جدی ۱۱, ۱۳۹۱ در ۹:۲۳ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ دی۱۳۹۱ ساعت: ۲۱:۲۳

  wakilane jaghuri ham radefi ladar haye sultan mamhud ast

 2. حمید جدی ۱۱, ۱۳۹۱ در ۹:۳۲ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ دی۱۳۹۱ ساعت: ۲۱:۳۲

  برای مردم جاغوری ننگ بالاتر ازاین وجود ندارد که همچه آدمایی نماینده آنها شده !
  حیف انهمه رای که برای اینها داده شد اگر آن رایها مردم به سطل اشغال میریختن
  بهتر ازین بود که برای اینها داده است!

 3. غزنی دلو ۲۸, ۱۳۹۱ در ۲:۱۸ ب.ظ -

  خیلی بی انصافی است به نظر می رسد اینقدر توهین به جاغوری یک نیامده و لازم نیست این قدر به شخصیت های خود توهین نموده و برخی دروغ ها را نصیب وکلای گرامی نمود. به هر صورت بنده خیلی ناراحت شدم از اینکه این نوشته بد همراه با افتراء را خواندم.

  • رضوانه حوت ۱۹, ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۵ ق.ظ -

   این متن نه بی انصافی است نه توهین و نه دروغ متاسفانه واقعیت محض است مردم گول کم آگاهی شان را خورده وبه آنها رای دادند اما متاسفانه هیچ کدام درایت وکیل شدن را نداشتند وظیفه ما است که از طریق رسانه ها و مجلات آنهارا از مسولیتهای شان آگاه کنیم.اگر واقعا وکلای ما آدم شدنی نیستند بهتر است مردم را بیدار سازیم تا دوباره گول وعده و وعید دروغین آنها رانخوریم.

 4. ندیم حوت ۲۵, ۱۳۹۱ در ۶:۵۸ ق.ظ -

  وکیلان جاغوری بسیار کارها نموده است مثلا.. ارتقای ولسوالی جاغوری به ولایت . دوم قیر ریزی سرکهای جاغوری سوم ساختن یک دانشگاه در جاغوری چهارم سه تا بند برق در جاغوری و این دفعه مردم جاغوری قبول کند دفعه بعدی باز بخیر دیگه کارها صورت میگرد .!!!!!!!!!!!

 5. Sabir Shah, sazinday awalin tayara dar Afghanistan حوت ۲۵, ۱۳۹۱ در ۷:۱۱ ق.ظ -

  Awalan in bechara ha jurrat sukhan guftan ra nadaran k dar parliment gap bezanan, guzashta az an kasani k warid nezam kunoni meshawand bayad wabasta ya pairao yagan waziri, mawin rais jomhuri bashand ta hemayat seyasi shawand wa daramad naqdi dashta bashand, dar ghair az an shurat agr kasi bekhuahad mustaqil faliat bekonad an ra dewana khuahad khetab kard, mesli Dr Bashar Dost. benaan ma Hazara ha dar muqam bala hech shakhsi dilsoz wa sadiq baray mardum man nadarim, agr yag du ta wazir wa mawin raisjomhor darim anha %100 wabasta ba raisjamhor astand!

 6. aziz حمل ۱۸, ۱۳۹۲ در ۹:۳۷ ب.ظ -

  این ها وکیل نیست پیر و جوان این هارا باید … کنم