افتتاح میدان ورزشی” شهیدی مزاری” در منطقه ی جرکنه گردو جاغوری

مدبریت ۷:۳۶ ب.ظ ۱۳

سلام دوستان اقای ظفر شریف

 میدان ورزشی” شهدی مزاری” واقع در منطقه ی جرکنه گردو یا گردن  ولسوالی جاغوری با حضور ولسوال جاغوری آقای ظفر شریف ، دگروال اسدالله خان انصافی  قوماندان امنیه ، مسؤلین ورزشی ولسوالی جاغوری جمع از موسفیدان منطقه ورزشکاران ونماینده  منطقه  انگوری  رسما افتتاح گردید .

جرکنه گردن یا گردو  یکی از مناطق زیبای جاغوری است که اگر از انگوری از مسیر دشت خاگ ریز انگور و منطقه چوبدره زار و حیدر جاغوری  به طرف مرکز جاغوری امده باشی ناگزیر  – بعد از انگوری ، دشت خاگ ریز ،  کاریز انگوری ،کوتل خاگریز، بعد از کوتل خاگریز دو سرگ می آید ، دست چپ آن  به طرف منطقه شاخه می رود و دست راست آن به منطقه جرکنه گردو – باید از این منطقه عبور نمایی .

زمستان جرکنه گردو

 این منطقه با قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی ناوه نیرو به مرکز جاغوری ، به اهمیت ان افزوده است . منطقه جرکنه گردو در دامنه تیپه نسبتا بلندی قرار گرفته که جلوه خاص به منطقه داده است .

این منطقه مثل اکثر مناطق جاغوری از امکانات اولیه ورزشی وسایر امکانات تا هنوز بهرمند نبودند ولی امروز خوشبختانه با کمک اهالی محل شاهد افتتاح یک ورزشگاه در این منطقه می باشیم .

 میدان آوری جرکنه گردون که قبلا میان اهالی منطقه جرکنه گردن و اهالی منطقه کد کاریزجنجال وجود داشت  با حضور مقامات دولتی حل فصل گردیده و با قطع نوار رسما در اختیار ورزشکاران گذاشته شدند.

 مراسم افتتاحیه  با تلاوت چند از کلام الله مجید توسط اقای موسوی ملا امام منطقه آغاز گردید و سپس آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری سخنرانی نمودند .

 آقای ظفر شریف ضمن تبریک افتتاح این میدان ورزشی گفتند : متاسفانه با آنکه مردم ولسوالی  جاغوری معارف دوست هستند و همه برای رشد منطقه همکاری وتلاش دارند  از میان این مردم شریف کسی پیدا می شود افتخارانه مکتب می سازند و یا کدام کاری خیر دیگر صورت می گرید که منفعت عامه در ان  می باشد اما  گاهی متاسفانه از اهالی منطقه کسانی پیدا می شود می گویند که این ملکیت شخصی ما است . مانع انجام کار خیر می گردد من فکر می کنم  این یک کوتاهی بزرگ است ضربه محکم به منطقه خود شان می باشد  .

ظفر شریف

 ولسوال جاغوری افزود : اهالی منطقه کد کاریز ادعا داشتند که منطقه ی که میدان ورزشی ساخته می شود در حدود قباله ما است . اما باید توجه داشته باشیم که چرا گاه و گزر گاه عامه ملکیت شخصی هیچ کسی شده نمیتواند که باید مردم این نکات را مد نظر داشته باشند .

 ولسوال جاغوری آقای ظفر شریف صحبت هایش را با تشویق ورزشکاران به پایان رسانیدند .

 دگروال اسدالله خان انصافی قوماندان امنیه ولسوالی جاغوری که همیشه در مراسم ها جضور دارد و بسیار عاطفی صحبت می کند در مراسم افتتاحیه میدان ورزشی شهید مزاری منطقه جرکنه گردو سخنانش را با یک فکاهی آغاز نمود بشتر روی حق و عدالت صحبت هایش می چرخاندند .

آقای دگروال اسدالله قوماندان امنیه ولسوالی جاغوری اشاره داشتند : میدان که ساخته شده باید به وجه احسن از آن ستفاده شود .

امریت المپیک ولسوالی جاغوری نیز از مردم تشکر و قدردانی نمودند ایشان گفتند ما بسیار زیاد خوشحال هستیم که امروز مردم و جوانان منطقه جرکنه گردو اقدام به ساختن میدان ورزشی نموده است و امید که ما نیز به سهم خود بتوانیم در آینده کمک ها و دست آورد های برای این منطقه و میدان مذکور داشته باشیم.

 بنا به سرد بودن هوا مجال صحبت برای باقی آقایان و اشتراک کنندگان باقی نماند تا آنها نیز سخنرانی می کردند  .

 و مراسم با قطع نوار به پایان رسید .   گزارش از حاج حسین علی

به همین بهانه مصاحبه مختصر را نیز با محترم حاجی صاحب مستری  حسین علی  سرپرست جوانان منطقه جرکنه گردو و همچنان سرمربی تیم طلوع آزادگان انگوری که مربوط منطقه جرکنه گردن می شود انجام داده ایم که در اینده نزدیک خدمت شما سروران گرامی تقدیم خواهیم نمود

تا آن زمان وگزارش بعدی خدا نگهدار

+;نوشته شده در ;پنجشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۰ساعت;۱۹:۳۶ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,330بازدید

۱۳ دیدگاه »

 1. رجب رجایی جاغوری دلو ۲۸, ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۸ ب.ظ -

  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۳۸

  واله من نموفاموم که حالا شما هم از تعصب در برابر مردم جاغوری کار میگیرید یا چطور؟ شهرک مزاری را که امسال تهداب گذاری شد همه افتتاح کردند و خبر های آن را نشر نمودید. مکتب و دانشگاه و میدان ورزشی و همه چیزهای که بنام مزاری یاد میشود نشر میشود . مگر ما مردم تینه شینیه از جاغوری نیستیم که یکماه قبل در اول زمستان ….. عمومی قریه بنام مزاری را افتتاح کردیم و هیچکس حتا یک دفعه از ما وقریه ی ما نام نگرفت. در قریه ی ما ۲۵ کودک همین حالا بنام مزاری و عبدالعلی است و بعد ازین هم تصمیم همین است که حتا بزغاله ها وبره های خودرا هم بنام مزاری یاد کنیم ما مزاری را دوست داریم بیشتر از آنچه شما تصور میکنید . مزاری رهبر ما است و ما دیگر رهبر و امام وپیشوارا قبول نداریم فقط یا مزاری و یا هیچکس!!!
  یا مزاری یا مزاری یا مزاری..

 2. امان-تهران دلو ۲۸, ۱۳۹۰ در ۳:۳۹ ب.ظ -

  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۳۹

  کی افتتاح شده این ورزشگاه آخه از عکسا معلومه که این اواخر نبوده چرا که زمینا همه خشکه وهیچ برفی دیده نمیشه!

 3. احمد دلو ۲۸, ۱۳۹۰ در ۶:۲۷ ب.ظ -

  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۱۸:۲۷

  مواظب باشیدباباگوکه بدنزدیک طالبودنام مزاری میدان ساختیدتوغ کنیدکه میدون جنگ طالبوجورنکنیدکه رقم قبرش دمزارخاک شی دهوا بال کونه جاغوری ازخودمردان تاریخی داشت چرابنام ابوذرنام نکردیدکه قویترازمزاری بود وحساسیتش هم کمتر.

 4. حسن هزاره دلو ۲۸, ۱۳۹۰ در ۱۰:۴۰ ب.ظ -

  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۴۰

  اقدام بسیار عالی، وبه امید موفقیت وترقی های روز افزون جاغوری زیبا

  شهدی مزاری؟؟؟

 5. حسن هزاره دلو ۲۸, ۱۳۹۰ در ۱۰:۴۴ ب.ظ -

  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۴۴

  برادر محترم "احمد"!!!

  لطفآ به بابه مزاری "ره" توهین نکن

  این نشان بزدلی مارا نشان میدهد که حتی ده خاک پاک خود از دونفر طالب نماها درهراس باشیم، و………

  شما باید جوانان ومردم غیور هزاره را در راه ترقی تشویق کنید نه اینکه مثل اربابون سابقه ده سروصورت جوانان کوبیده که اوجونمرگ پای خوره ده اندازی جول آته خو دراز کو

 6. علی دلو ۲۸, ۱۳۹۰ در ۱۱:۵۲ ب.ظ -

  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۵۲

  باسلام اقای مومن زاده این افتتاح میدان ورزشی مال کیه ؟ آنچه در انجا دیده میشود که همه جا خشک است برفی مرفی وجود ندارد! یا این افتتاح زمان دیگری بوده ویااصلا برفی امسال نباریده! یایک بام ودو هوا است!

 7. ع حیدری استرالیا دلو ۲۹, ۱۳۹۰ در ۸:۳۴ ق.ظ -

  شنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۸:۳۴

  مومن زاده بسلامت باشید از گذاریش های خوب تان

  انچه زمان میگذرد جوانان و نوجوانان جامعه ما از رهبر شهید بابه مزاری شناخت بیشتر
  را پیدا میکند این میدان ورزشی را بتمام ورزشکاران کیشور مان مبارک میگویم
  بخصوص منطقه ی جرکنه گردو

 8. بشیرلومان دلو ۳۰, ۱۳۹۰ در ۱۱:۰۳ ب.ظ -

  یکشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۳

  سلام خدمت همه دوستدارن جاغوری :
  بعدخدمت آنعده دوستان که نظریه می دهد دراین سایت زیبا جاغوری بامدریت مومن زاده عزیز دوستان عزیز اگرانتقادمی کنید باید بجای باشد یکی تان میگین برف نیست یگ بام و دو هوا یکی تان عرض می کنید که درمنطقه ماقبلآ میدان افتتاح شده کسی نبود که گزارش بدهد .
  برادران عزیز کل ماو شما بالای مومن زاده نه امرمی توانیم و نه قرص دراریم که حتمآ گذارش از مناطق ها تهیه نماید .
  تشکراز مومن زاده عزیز که همین گذارشات را تهیه می نماید واقعآ که زحمات زیاد در این راستامی کشید . مومن زاده عزیزآرزوی موفقیت تان در تمام امور زندگی ازخداوند میخواهم

 9. خان زوار حوت ۱, ۱۳۹۰ در ۳:۲۵ ب.ظ -

  دوشنبه ۱ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۲۵

  نشر این خبر بطور کامل جانبدارانه و غیر منطقی میباشد.
  آنهائیکه ادعا میکنند که زمین شخصی آنهاست حق دارند چون سند هم دارند و آقای ظفر شریف هم از کیسه خلیفه چیزی میبخشد اگر واقعا دلسوز هستی و اگر واقعا آدم خادیم هستی اگر واقعا غیرتمند هستی برو از دولت چیزی بنام سهم و حق این مردم را بیار نه اینکه زمین خصوصی مردم که یگانه راه در آمد مردم هست را برای عده دیگری هدیه نمائی. طوریکه این زمین اول روی دعوا بود و آنهائیکه ادعا داشتند زمین مال آنهاست سند شرعی دارند ولی با تحویل دادن رشوه به فاسدین اداری این دعوا دوباره آغاز شد و بلاخره اینکه زمین شرعی این بدبختاره میدان فوتبال ساخت.

 10. احمد حوت ۳, ۱۳۹۰ در ۴:۴۹ ب.ظ -

  چهارشنبه ۳ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۴۹

  مدیرصاحب مومردم خیلی ازخودکش بیگانه پرورشدیم.مواموکهنه جول بابی خورا سهوشدیم دیگه طایفه هزاره جاغوری رامحمدزایی هزاره میگفت.همی ولسوال صاحب نوه پیلوت اگه اگرهمومیدان را بنام (شریف خان پیلوت )نام گذاری میکردبنظرشماافتخارجاغوری نبود.اگرمه گپ اربابی سابقه رازده ام بقول شماخوگفتم ارباب ازجاغوری بگیریدنه ازمزار.

 11. جاغوری حوت ۴, ۱۳۹۰ در ۳:۱۶ ق.ظ -

  پنجشنبه ۴ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۳:۱۶

  احمد احمق مردم این سلاحیت را دارد که کی را اینتخاب نماید این دوری خانبازی نیست

 12. احمد حوت ۴, ۱۳۹۰ در ۱۰:۵۹ ب.ظ -

  پنجشنبه ۴ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۵۹

  حیف که بنام جاغوری عزیزاین گپ رانوشته ی.برادرجان اگریک مرکزوجای مثلادرآینده درانگوری پهلوی هوتقول بنام محمدعلی جان قره.یادرداوودبنام کشمیرخان یابیرگیت اسحاق خان. یادرزیرک بنام سرجنگ ویاقمبرعلی خان وهمچنین سایرنقاط که هرکدام شان ازخوداسطوره وقهرمانان داردنام گذاری شودبد خواهدبود؟که اظهارنظررابافحش جواب بدهی واین نشانه از خودگریزی هویت ماست.دوم آنکه سایت جاغوری بایدیک سایت ملی باشدبدورازگرایشهای سلیقه ی حزبی وگروهی.چون تنگای قافیه ی حزبی راهم دیدیم.جاغوری که درسالهای انقلاب زمان که والی مستقل ازاحزاب داشت پاریس هزاره جات نام گرفته بودوهرکس آزادبود. وقت رقابت گروهی پیش آمدمتاسفانه به جنگ کشیده شدکه تجربه تلخ بود.

 13. نصیر حوت ۶, ۱۳۹۰ در ۸:۴۱ ق.ظ -

  شنبه ۶ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۸:۴۱

  احمدجان با عرض سلام و موفقیت شما! از اینکه فضولا وارد بحث شما با جاغوری میشوم، پوزش میخواهم.
  این گپ تان که "سایت جاغوری باید یک سایت ملی باشد"؛ با این گفته تان که "اگریک مرکزوجای مثلادرآینده درانگوری پهلوی هوتقول بنام محمدعلی جان قره.یادرداوودبنام کشمیرخان یابیرگیت اسحاق خان. یادرزیرک بنام سرجنگ ویاقمبرعلی خان وهمچنین سایرنقاط که هرکدام شان ازخوداسطوره وقهرمانان داردنام گذاری شودبد خواهدبود؟" در تضاد است. ملی بودن مقتضایش آن است که جاغوری و مزار و هرات و قندهار نکنیم و دید ملی داشته باشیم تا مردمان دیگر ولایات و مناطق هم بتوانند شخصیت های جاغوری را مطرح نظر قرار دهند و روی شان حساب باز کنند؛ نظرات منطقوی شما، با ادعای ملی بودن موافق نیست.
  موفق باشید.