افتتاح یک مرکز صحی خصوصی در جاغوری

مدبریت ۱۲:۱۳ ق.ظ ۲

سلام دوستان افتتاح مرکز صحی در جاغوری

ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات امروز دوشنبه اولین روز ماه مبارک رمضان در جاغوری است و مردم جاغوری امروز به استقبال اولین روز از ماه پر برکت رمضان رفته اند روزه دار می باشند.

تمدن و پیشرفت ، رفتن به سوی پله های ترقی از آرزو هایی دیرینه بشر است ، جامعه بشری باید امروز اش از دیروز اش بهتر باشد و فرادایش از هر دو .

ولسوالی جاغوری رفتن ناگذیر به سوی شهری شدن خود را قطعی می بیند.  و مردم  می خواهند با نو آوری ها روز حود را وفق بدهند و مسایل نو بیاموزند تا پاسخ گوی مسایل روز باشند . به دنبال افتتاح شهرک مسکونی شهید مزاری در بازار غجور جاغوری ، این بار یک مرکز صحی خصوصی  در این منطقه افتتاح و به فعالیت آغاز نمود. گرچند روی تابلوی شان اسم مشخص را نداشت . ولی در زمان صحبت از آن بنام کلینیک تشخصیه داکتر محمد بصیر مرتضی یاد می کرد .

 در مراسم افتتاحیه این کلینیک تشخصیه ، مدیریت کلینیک جناب آقای داکتر محمد بصیر مرتضی و جمع ازمردم منطقه  ،  علما به شمول پرسونل قوماندانی امنیه ولسوالی جاغوری ،‌ مدیران ادارات دولتی ،‌ بازاریان بازار غجور و تعداد از داکتران معالج حضور داشتند .

این مراسم طبق معمول با تلاوت چند از کلام الله مجید توسط آقای محسنی آغاز گردید .

 و دگروال اسدالله خان قوماندان امنیه ولسوالی جاغوری اولین سخنران  این محفل بود .

وی از ایجاد این مرکز صحی و حضور داکتران موظف در آن قدر دانی نموده  و از داکتران معالج در جاغوری و موظفین کلینیک محمد بصیر مرتضی خواست که نهایت همکاری را به مریضان داشته باشند . وی با بیان اینکه : در تمام ولسوالی جاغوری مردم  از نظر اقتصادی یک سان نیستند . و خیلی از افراد و اشخاص هستند که در فقراقتصادی بسر می برند. بناء داکتران با مریضان بی بضاعت همکاری داشته و از آنان توقع پولی را نداشته باشند .

و همچنان آقای عرفانی مدیر حقوق ولسوالی جاغوری که اغلبا در مراسم ها به ایراد سخن می پردازد امروز نیز در جمع حاضرین روی دو اصل سخنان اش را متمرکز نموده  ودر باره صحت و امنیت صحبت نمود .

آقای عرفانی صحت و امنیت را دو سمبول ، نعمت خواند که مردم جاغوری از آن بر خورداراند . و برخورداری از این نعمت زمینه را برای کار و فعالیت بشتر محیا می سازد .

آقای عرفانی در ادامه سخنانش اضافه نموده گفت : کسانی که می خواهند وارد عرصه کار شوند باید مسلک و تخصص اش بر مبنا مسؤلیت باشد . مشکلات مردم را در نظر گرفته و از عدم آگاهی مردم استفاده سو نشود .

و همچنین اقای احسانی یک تن از اعضای پرسونل ولسوالی جاغوری درجمع حاضرین اراد سخن نمود وی گفتند : متاسفانه مردم افغانستان با فرهنگ تمدن و بازسازی آشنای پیدا نکرده است .

در این مراسم آقای رضوانی یکی از روحانیون جاغوری  نیز در جایگاه قرار گرفت ایشان در آغاز سخنانش افتتاح این مرکز صحی ،‌ اجتماعی را برای بهبود اوضاع اقتصادی و زندگی مردم یک خبر خوش خواند.

اقای رضوانی به فعالیت صحی در سطح کشور و جاغوری اشاره نمود گفت :استفاده  خود سری از دارو ها  ، بی کیفیتی و تجویز دوا های تاریخ گذشته و  بی نام و نشان و خطرات ناشی از آنها مسایل است که گریبان مراکز صحی  و مردم ما در جاغوری می باشند اقدام بجا این مراکز برای جلوگیری این نوع خطرات می تواند برای مردم خبر خوشحال کننده باشند  .

و در پایان این مراسم آقای محمد بصیر مرتضی مسؤلین این کلنیک صحی از حضور گرم مهمانان قدر دانی نموده گفت : که ما تعهد می کنیم که هدف از ایجاد این کلینک برای پیدا کردن پول و مادیات نیست بلکی ما می خواهیم بنا به اصول ومقررات که در بخش تداوی وجود دارد در خدمت مردم خود باشیم .

این مرکز جدید صحی که در بازار غجور ولسوالی جاغوری به فعالیت آغاز نموده است در بخش های تداوی مریضان –نسایی  ولادی ، اکسری ، گراف قلب و معاینات تلویزیونی کار می کند .

و اما آنچه باعث تعجب ما گردید عدم حضور  آمریت صحت عامه ولسوالی جاغوری در این مراسم بود . که این غیبت می تواند حرف وحدیث های زیادی را در پی داشته باشند .

در ختم مراسم از اشتراک کنندگان در یکی از هوتل های بازار غجور جاغوری پذیرای صورت گرفت .

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مرکز جاغوری  

+;نوشته شده در ;دوشنبه دهم مرداد ۱۳۹۰ساعت;۰:۱۳ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

910بازدید

۲ دیدگاه »

 1. غ ف اسد ۱۰, ۱۳۹۰ در ۵:۲۲ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۰ مرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۷:۲۲

  شنیدن این گونه خبرها برای مردم ماه خبرخوشحال کننده است زیرا هرروز که از عمر ما می گذرد خبرکشتن و سوز اندن و خراب کردن می شنوییم از همه دست اندارکاران این مرکز صحی نیز متشکریم که در این راستا تلاش نموده اند.از مومن زاده نیز ممنونیم که اخبار را بی هیچ گونه ادعا در سایت می گذارد.

 2. باسواد اسد ۱۱, ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۳ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۱ مرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۱۳

  تشکر از وبسایت خوب شما
  همیشه بسیار بهره میبرم دست شما درد نکند. خدا قوت