افزایش مخالفان پذیرش مهاجرین بیشتر در استرالیا

مدبریت ۷:۴۹ ق.ظ ۳

بیشتر از نصف استرالیایی ها خواستار بسته شدن مرزهای کشور بر روی پناهجویان می باشد.

عکس از: adelaidenow

تحقیقات جدید حاکی از افزایش چشمگیری میزان مخالفان پذیرش پناهجویان در استرالیا می باشد. مطابق به این تحقیقات ۵۱ درصد مصاحبه شوندگان به سوال پذیرش پناهجویان بیشتر جواب “نه” داده اند.

ترس از امنیت شغلی و افزایش همه روزه میزان جمعیت استرالیا دو دلیل عمده ارایه جواب منفی دانسته شده است. حزب مخالف حکومت دیروز طی بیانیه ی اعلام کرد که افزایش نارضایتی مردم به سبب تلاشهای مداوم پناهجویان جهت داخل شدن به استرالیا می باشد.

دراین تحقیق که ۲۰۰۰ تن به سوالات مرکز تحقیقاتی کوانتوم مارکیت، جواب داده است، دو سوم مصاحبه شوندگان معتقد بوده اند که پناهجویان “باید خود را با شرایط نحوه ی زندگی استرالیایی” مطابقت بدهند.

مطابق به این تحقیق آمار کسانی که فکر می کنند استرالیا ظرفیت پذیرش افراد بیشتر را دارند، به یک سوم خود رسیده است.

باب برییل، متخصص بخش پناهجویان از دانشگاه مونشن می گوید که این ارقام نشان می دهد که رویه و دید مردم نسبت به پناهجویان بسیار تغییر کرده است.

وی افزود:” فکر می کنم نگرانی مردم بجا باشد. تاکنون ما یکصد هزار مهاجر را در بازار کار اجازه ی کار داده ایم. ما این کار در زمانی انجام داده ایم که نرخ بیکاری رو به افزایش می باشد.”

این متخصص از ناکافی بودن زیربناها به تناسب ورود پناهجویان یاد کرده است:”مردم نگراننند که مبادا پناهجویان بیشتر و بیشتری به کشور داخل شده و استرالیا را به یک کشور فقیر تبدیل کنند.”

دیپارتمنت مهاجرین استرالیا اعلان کرده است که از زمان مطرح شدن طرح برگشت دهی مهاجرین به مالیزیا و رسیدگی به دوسیه های آنها در انجا، تعداد قایق حامل پناهجویان کاهش یافته است. مارتین بولیس، سکرتر این اداره گفت که تفاهم با کشورهای مالیزیا و اندونیزیا بهترین گزینه کاهش قایق های حامل پناهجویان می باشد. وی افزود:”ما به تنهایی این مشکل را حل نخواهیم نتوانست.”

به نقل از وبسایت اداره مهاجران استرالیا هم اکنون ۵۹۰۹ تن پناهجو در مراکز مراقبتی اجباری استرالیا درانتظار طی مراحل شدن دوسیه های شان برای مدت نامعلوم قرار دارند.

+;نوشته شده در ;پنجشنبه چهارم خرداد ۱۳۹۱ساعت;۷:۴۹ توسط;احمد نوید – طنین; |;

1,225بازدید

۳ دیدگاه »

 1. رضوانه جوزا ۴, ۱۳۹۱ در ۸:۵۱ ق.ظ -

  پنجشنبه ۴ خرداد۱۳۹۱ ساعت: ۸:۵۱

  سلام نظرات هزاره های مهاجر خواندنی و قابل قدر است درود بر شما!

 2. حاجئ مسافر از سعودئ جوزا ۴, ۱۳۹۱ در ۸:۵۳ ق.ظ -

  پنجشنبه ۴ خرداد۱۳۹۱ ساعت: ۸:۵۳

  سلام به احمدنوید طنین ازگزارش تان ممنون اگرامکان باشد درباره قانون مهاجرت بنویسد چرا قومائ آماده پرتاب هستند قبلا قانون انجا بداند برائ شما هم خرما وهم ثواب۰۰۰ موفق باشد

 3. احمد نوید طنین جوزا ۸, ۱۳۹۱ در ۱۰:۱۵ ق.ظ -

  دوشنبه ۸ خرداد۱۳۹۱ ساعت: ۱۰:۱۵

  سلام حاجی صاحب مسافر!
  امید دردیار غربت سربلند و سرفراز باشید. به پیشنهاد شما حتمی درباره قانون آنجا می نویسم همینکه تحقیق ام را پوره نمایم