امروز یک نشبه ۲۱ عقرب رادیو پیام جوان طی محفلی به نشرات رسمی خود آغاز کردند

مدبریت ۹:۴۴ ق.ظ ۳

سلام دوستان

با معذرت که گزارش ها به موقع خدمت تان به نشر نمی رسد !!! حتما این مثل را شنیده اید که می گویند اگر غم نداری چه ؟ بخر !!! … یک چیز را می خواستم عرض کنم وآن اینکه :

که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها . نه می دانستم که مدیریت و یا مسئولیت یک رسانه چقدر سخت است و نیز گفته اند که هر سختی پشت اش … ! آیا راست است ؟

رادیوی را که با بسیار مشکلات راه اندازی کردیم و با تمام حرف و حدیث های که گفته شده خدا را شکر به نشرات رسمی اش آغاز کرد . بنا به نبود وقت و کار های سخت رادیو فرصت نمی شود که حتی گزارش روزانه وعادی جاغوری را به موقع خدمت تان به نشر برسانم ! امید که در این مورد همکاران وظیفه های خودش را درست به موقع انحام بدهند تا من نیز با فرصت بیشتر وباهمکاری آنها گزارش های به موقع را خدمت دوست داران وطن تهیه وبه نشر برسانم .

امروز یک نشبه ۲۱ عقرب رادیو پیام جوان طی محفلی به نشرات رسمی خود آغاز کردند به همبن مناسبت برای بار اول از روز جهانی جوان در مرکز ولسوالی جاغوری نیز تجلیل به عمل آمد.

این مراسم به نسبت افتتاح نشرات رسمی رادیو پیام جوان از سوی اداره این رادیو راه اندازی شده بود در آن دها تن از فرهنگیان به شمول مسئولین حکومتی جاغوری ، آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری ، دگروال اسدالله انصافی قوماندان امنیه ، معاونیت امنیت ملی ، آقای دانش ، مدیر معارف آقای نایبی ، اعضای نظارت معارف ، مدیر شفاخانه شهدا ، مدیر حقوق ، روحانیون ، مدیران مکاتب ، نمایندگان مردم ، مدیران آشیانه های سمر ولسوالی جاغوری ، کسبه کاران و بازاریان ، بزرگان ، موسفیدان ، شاگردان مکاتب اشتراک ورزیده بودند .

مراسم با تلاوت چند از کلام الله مجید توسط قاری محترم آقای رضایی آغاز گردید . و مقالات ، اشعار و سخنرانی ها پیرامون زندگی جوانان ارائه گردید .

آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری در آغاز صحبت های افتتاح رسمی نشرات رادیو پیام جوان و روز جهانی جوان را تبریک گفته و از فعالیت رسانه ها در جاغوری قدردانی کرده گفتند: جوانان خود مسئولیت پذیر باشند و در روند بهبود زندگی اجتماعی شان گام مؤثر بردارند .

آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری همچنان افزود : جوانان در جامعه بسیار نقش سازندگی را دارند و باید مسوولیت پذیری را در اولویت کاری خود قرار بدهند . و در وظایف خود مسئولانه عمل نمایند

آقای ظفر شریف گفت دولت افغانستان تا حدی زمینه را برای توسعه فرهنگ ، آموزش و کار برای جوانان فراهم کرده و جوانان از شرایط پیش آمده به نحوی خوب استفاده نمایند .

در این مراسم آقای دگروال اسدالله انصافی قوماندان امنیه ولسوالی جاغوری نیز سخنرانی کرد و صحبت هایش را با یک شعر از صادق فطرت آغاز نمود .

و در ادامه اشاره نمود : جوانان نیروی بالنده ی جامعه خود اند و باید در قبال سر نوشت آینده خود حساس باشند و از تمام شرایط پیش آمده ی سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی جامعه خود آگاهی داشته باشد .

قوماندان امنیه جاغوری همچنان افزود : ایجاد رسانه ها در جاغوری نشاندهنده ی رشد و فرهنگ آزادی بیان و رفتن به سوی جامعه مدنی می باشد .

قوماندان امنیه ولسوالی جاغوری از فرهنگیان ولسوالی خواست تا برای ایجاد استیشن تلویزیون در جاغوری تلاش کنند تا از طریق چنین رسانه ها مردم ما بتوانند حرف شان را به گوش مسئلین برساند و نیز ازاین طریق از فرهنگ و واقعیت های جامعه آگاه شوند .

مراسم با دعایه آقای سجادی پایان یافت .

در پایان جلسه ، با قطع نوار نشرات رسمی رادیو پیام جوان آغاز گردید .

و این هم متن حرف های بنده حقیر که در مراسم افتتاح نشرات رسمی رادیو پیام جوان و تجلیل از روز جهانی جوان خدمت حضار در جلسه ارائه گردیده بود . !

السلام علیکم جمیعا و رحمت الله و برکاته

ای که با نامت جهان اغاز شد دفتر ما هم به نامت باز شد

مجلسی کز نام تو زیور گرفت کار آن از چرخ بالا تر گرفت

شاید این نخستبن بار باشد که بعنوان رییس یک بخش ، در چنین حمع پشت تریبیون قرار می گیرم و قرار براین است که در حضور این همه اهل ادب و اساتید سخن ، سخنرانی کنم . می دانم که سحن گفتن در چنین مجلس چقدر سخت است .

درگذشته اگر در مراسم ها حضور فزیکی داشتم گفته می توانم که هدف اصلی گوش دادن به سخنان عزیزان و تهیه گزارش از آن مراسم بود تا چکیده های از سخنانیکه در آن مجلس صحبت می شد به شکل گزارش تهیه و از طریق سایت جاغوری یک خدمت علاقه مندان به نشر می رساندم .

اما امروز از جهات فرق می کند امروز ۲۱ عقرب اغاز رسمی نشرات رادیو پیام است امروز رادیو پیام جوان رسما به نسرات آغار می کند . دوستان یاد آور شدند تا بنده به عنوان مسئول و یک خدمت گزار مردمم حضور مهمانان را در جلسه افتتاحیه رادیو پیام جوان تشریف آوردند خیر مقدم عرض نمایم .

من نیز از دوستان که در این محفل اشتراک کردند خیر مقدم عرض می نمایم در آغاز جادارد روزی جهانی جوان را خدمت همه جوانان عزیز و دوستان که از نگاه سنی عمر زیاد دارند و اما اندیشه و مفکوره شان جوان هست از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض می نماییم . مخصوصا تشریف آوری سروران گرامی ! بزرگان را از صمیم قلب خوش آمدید عرض می نماییم . خوش آمدید و صفا آوردید.

می خواهم از فرصت استفاده کرده و مطالب را در مورد رادیو پیام جوان بشکل اختصار خدمت حضار گرامی به عرض برسانم .

بسم الله الرحمن ا

1,846بازدید

۳ دیدگاه »

 1. علی عقرب ۳۰, ۱۳۹۱ در ۱۰:۴۷ ق.ظ -

  سه شنبه ۳۰ آبان۱۳۹۱ ساعت: ۱۰:۴۷

  با سلام
  اولا باید تشکر کرد از کلیه کسانیکه در فکر ار تقا وپیشرفت جامعه خود هستند بخصوص از اقای مومن زاده امید وارم که در این راستا موفق باشید
  ثانیا
  با لآخره ما نفهمیدیم که این رادیو از طرف کدام نهاد ویاارگان می باشد؟ چون یک کار کاملا شخصی امکان ندارد که اقای مومن زاده میگه اگر این جوری بود همه رادیو داشتند !
  باید از یک جای یا یک منبعی حمایت شود.

 2. زکی جاغوری قوس ۱, ۱۳۹۱ در ۱۰:۴۵ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱ آذر۱۳۹۱ ساعت: ۱۰:۴۵

  سلام .. من که ازخوشحالی درپوست خود جای نمیشم واقعا جای افطخاراست اقای مومینزاده خداشمارا توفیق بدهد یک ایستشن تلویزون همبیارید مهیم نیست که ازکجا میاورید ازمال که هست مقصد اورده شود درین دنیا خوردی بوردی نخوردی موردی چشم حسود کور کسانی که مخالیفت میکند ویا گپ پرانی میکند انها بدبخت وبچاره هست طاقت دیدن ندارد خاک برسری انها شما کاری خودرا پیش ببرید بشک تان افرین مومئین زاده تبریک باشد امیدواریم نشرات رادیوی شما درکلی ساحه جاغوری زیبا شینیده شود

 3. محمود قوس ۲, ۱۳۹۱ در ۱۱:۲۶ ق.ظ -

  پنجشنبه ۲ آذر۱۳۹۱ ساعت: ۱۱:۲۶

  با عرض سلام خدمت بازدیدکننده گان سایت
  این جای بسی خورسندی است که در جاغوری عزیزمان که از بیشتر از جان او را دوست دارم و نامش افتخار ماست و من افتخار می کنم که از سرزمین پر اوازه و شهره علم پرور و معرفت دوستی جاغوری هستم