امضای توافقنامه میان استرالیا و مالیزیا

مدبریت ۱۰:۵۶ ب.ظ ۱

عکس از آرشیو

پس از نیمه شبِ امشب، درخواست های ۸۰۰ پناهجوی که توسط قایق ها به استرالیا می رسند در استرالیا پروسس نمی شود، بلکه آنها به مالیزیا برگردانده می شوند تا از آنجا درخواستی های شان مورد ارزیابی قرار گیرد.
آقای کریس بوین وزیر مهاجرت استرالیا این توافقنامه را امروز پس از دو ماه که از اعلان می گزرد ، این پلان توسط صدراعظم جولیا گیلارد، در مالزیا به امضأ رسانید.
وکیلان مدافع این ۸۰۰ پناهجو با این موافقتنامه مخالفت شان را اعلان کرده و ابراز داشتند، که فرستادن دوباره این پناهجویان در مالزیا که تا اکنون کنوانسیون امور مهاجرین سازمان ملل متحد را امضأ نکرده است باعث بروز مشکلات و زنده گی دشوار برای شان می گردد.
پناهجویان که هم اکنون در بازداشتگاه های استرالیا بسر می برند از چند روزی بدین سو با این موافقتنامه مخالفت کرده و دست به اعتراضات زدند.
در داروین، ۱۰ مرد افغان در سقف بازداشتگاه دست به اعتراض زده و همچنان حدود ۵۰ تن دیگر آنها اعتصاب غذایی دارند.
در کیونس لند، حدود ۱۰۰ مرد افغان؛ بیشتر از هزاره ها از پنجشنبه بدین سو به علت تاخیر در بررسی درخواست های شان، دست به اعتصاب غذایی زدند. دو مرد خود را مجروح کرده، یکی از ناحیه بازوی دست و دیگر از ناحیه گلو زخمی هستند.
هم اکنون، ۶۰۰۰ تن پناهجو در بازداشتگاه های استرالیا بسر می برند. دولت استرالیا آرزومند است تا امضای این توافقنامه باعث تغیر در مفکوره پناهجویان گردیده، تا دوباره عزم سفر خطرناک و غیرقانونی از طریق آب را به این کشور را نداشته باشند.

+;نوشته شده در ;دوشنبه سوم مرداد ۱۳۹۰ساعت;۲۲:۵۶ توسط;احمد نوید – طنین; |;

752بازدید

یک دیدگاه »

  1. احمد اسد ۴, ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۳ ق.ظ -

    سه شنبه ۴ مرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۰:۳

    سلام به همه قوما بلخصوص هزاره های مقیم استرلیا
    آفرین به هزاره های استرلیا