امنیت ملی جاغوری، چرا خواب است؟

عزیزالله جاغوری ۱۰:۴۲ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
امنیت ملی جاغوری، چرا خواب است؟

امنیت ملی جاغوری، چرا خواب است؟IMG-20200201-WA0030
________
سال‌های سال است که شاهد قتل و اختطاف افراد مؤثر (حکومتی و غیرحکومتی)، دانشجویان و حتی افراد عادی در مسیر جاغوری _ غزنی هستیم. این افراد در نتیجه راپور دقیق جاسوس‌هایی که در اده‌های غجور، انگوری، سنگماشه و غزنی مستقر هستند، به دام انداخته شده و تیرباران شده‌اند.

گزارش‌ها چنان دقیق به طالبان مخابره می‌شود که طالبان بدون هیچ مشکلی، افراد راپوری را از بین دیگر مسافرین جدا و از موتر پایین را تبرباران می‌کنند و یا با خود می‌برند.

در جدیدترین اتفاق، بانو‌فروزان مدیر معارف جاغوری نوشته است که او به همراه چند تن نفر از کارمندان ولسوالی جاغوری، کاملا اتفاقی از غزنی سوار یک موتر می‌شوند تا به جاغوری بروند، در دشت قرباغ، براساس راپور جاسوس‌ها، توسط چک‌پاین طالبان متوقف می‌شوند، اما از آنجایی که طالبان موفق نمی‌شوند با مرکزشان ارتباط برقرار و کسب تکلیف کنند، به آن‌ها اجازه داده می‌شود تا منطقه زردالو بروند و در آنجا منتظر بمانند و یک قدم هم پیش نروند.

راننده در زردالو موتر را متوقف می‌کند و حاضر به رفتن به سمت جاغوری نمی‌شود و در اثر اصرار مسافرین، موتروان از موتر پیاده شده و طرف یک دکان که نمبر طالبان در آنجا بوده می‌رود تا تلفنی از طالبان کسب تکلیف کند، در همین فرصت یکی از مسافرین پشت فرمان موتر نشسته و فرار می‌کنند و خود را در منطقه تمکی می‌رسانند.

حال پرسش اساسی این است که امنیت ملی جاغوری و غزنی در طول این چندین سال چرا نتوانسته‌اند، حتی یکی از جاسوس‌های بی‌وجدان را شناسایی و به سزای عمل ننگین شان برسانند، این جاسوس‌های بی‌وجدان، حتی با افرادی عادی که کدام مشکل شخصی داشته باشند، راپور آن‌ها را به طالبان می‌دهند تا تیرباران یا اختطاف کنند.

نسیم جعفری

 

248بازدید

کامنت بسته شده است.