انتصاب آقای لعل محمد درپست آمریت مبارزه با مواد مخدر در جاغوری

جاغوری ناشناس ۳:۵۲ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
انتصاب آقای لعل محمد درپست آمریت مبارزه با مواد مخدر  در جاغوری

mmmسلام دوستان

مواد مخدر ونقش مافیایی  که در این زمینه وجود دارد  امروزه به یک مشکل جدی برای دنیایی انسانیت بوجود آمده است . اهمیت این مشکل وقتی یشتر آشکار می گردد  که رد پای بسیاری  از زورمندان حتی مدعیان مبارزه به آن را یخوبی می توان مشاهده کرد. حتی در بسیاری از لشکر کشی های که در منطقه صورت گرفته یکی از دلیل آن را مبارزه با  این مواد خانمان سوز ذکر می کند .

با این حال حد الاقل این سوال به ذهن  می آید  آیا مبارزه با این بلایی انسانی ودار دسته اش این قدر سخت شده که دنیایی امروز با همه توانایی هایش از پس مبارزه به آن بر نمی اید ؟!!! یا نه قصه چیزی دیگری است .

حقیقت این  است که متاسفانه فریب به اتفاق  این مدعیان در مبارزه با این بلایی انسانی صادق نیستند .  اهداف شیطانی وگاها مسایل اقتصادی کلان اچازه ای چنین مبارزه را نمی دهند .

اگر گاهی خبر از کشف  ومبارزه به آن در موارد جزی می شنویم  حکایت از جلوگیری افرادی است که تحت قلمرو آنان بدون اجازه اش فعالیت کرده واحیانا بازار را خراب خواهند کرد .

شرم آور اینکه این مدعیان علی الرغم  مبارزه با آن ، خود بزرکترین تقویت کننده این مواد خانمان سوزاست  چیزی که ارزش  برای آنها ندارد جان انسان ها است.

جاغوری ها  با همه ای  آگاهی هایش  در زمینه هایی مختلف ، با توجه به وضعیت  ناهنجاری ها در منطقه  نشان می دهند که از مقابله با این پدیده ای خانمان سوز نا توان است .  موارد اعتیاد بیشتر  وافزایش جرایم های کیفری نظیر فتل و . . گواه این مدعا است .

با این حال ، بگرارش از رسانه ها  آقای لعل محمد که جدیدا درپست آمریت مبارزه با مواد مخدر درولسوالی جاغوری تقررحاصل کرده درصحبت بارادیوجاغوری گفته است که ازفروش حتمی مواد مخدر والکولات دراین ولسوالی جلوگیری خواهند کرد .  وی می گوید با متخلفین برخوردقانونی خواهند شد وهیچ نوع معامله دادوستد پولی درمیان نخواهد بود .

جالب اینکه همه موارد  که بدان اشاره شد در صحبت های آقای لعل محمد اشاره شده است .  اصلا معلوم نیست این پست در جاغوری از کی ایجاد شده ؟  مسئول قبلی کی بوده ؟ روی چه حساب  مسول تغیر کرده است .

الزاما وجود این گونه پست ها به نفس خود مانع از وجود ویا فروش  ومعامله  این مواد نیست .  اگر می بود  در کشور های که خود را پشتاز مبارزه با این  بالای خانمان سور معرفی می کند نباید حداقل  مواد  در داخل زندان های آنها مشاهده می شد  . درحال که به کزارش رسانه ها  این  کار به امر عادی تبدیل شده است .

نهایتا این نوع مسئولیت ها  شرایط را برای افراد خورد پا غیر حرفه ای و غیر شبکه ای  ، سخت تر می کند .   وجود چنین  پست ها معولا  افزایش وپخش چنین  بلا های را  بسیار حرفه ای تر خطر ناک تر میسازد.

خوب البته صد البته  راه چاره این هم نیست  که با این پست ها مبارزه کنیم  راه چاره این است  که در فدم اول  دولت باید نظارت درست  براین موارد داشته باشد  در ثانی  باید خود شخص که این سمت به او رسیده  انسان خود ساخته خدا شناس باشد. او باید درک کند که سروکارش با زندگی وهمه چیز انسانها است نباید با زندگی مردم معامله کرد   دو فدم که ذکر شد فعلا در این کشور طرفدار ندارد  یا حد افل در این دولت جناب اقای کرزی که ندیدم  می ماند راه سوم  که همه بر این پست  ها نظارت کنیم  اگر لازم باشد پته اش را روی آب بریزیم  در غیر این صورت از بود این پست ها نبودش بهتر خواهند بود  .

جاغوی یک  نیر  به سهم  خود  انتصاب ایشان را به این مقام تبریک گفته توفقات روز افرون را برای ایشان در این امر خطیر در  ساحه ای جاغوری خواهانیم  .

1,548بازدید

کامنت بسته شده است.