انتقاد سازمان عفو بین الملل از وضعیت رفاهی در کمپ نارو

احمد نوید طنین ۷:۴۴ ق.ظ ۱
انتقاد سازمان عفو بین الملل از وضعیت رفاهی در کمپ نارو

سازمان عفو بین المللی اعلام کرده است که وضعیت رفاهی در جزیره نارو به شدت نگران کننده است. نماینده گان این سازمان که اخیرا به هدف بررسی وضعیت رفاهی  باز داشتگاه نارو به این جزیره سفر کرده بودند با انتشار گزارش وضعیت درین کمپ را غیر انسانی ، پرمشقت وبحرانی خوانده است.

در گزارش این نهاد که به تازه گی منتشر شده پیشنهاد شده است که این کمپ باید هرچه زود تر مسدود شود. سازمان عفو بین الملل همچنین گفته است که انان به زودی به حکومت استرالیا پیشنهاد خواهد کرد که در قسمت مسدود نمودن این کمپ تلاش کنند.

کمپ نارو کمپی است که اخیرا حکومت استرالیا به خاطر نگهداری پناهجویان که به صورت غیر قانونی وارد خاک این کشور میشود ، ایجاد نموده است. دراین کمپ هم اکنون حدود چهار صد نفر نگهداری میشود که در جمع انان ده ها تن از افغانها نیز شامل هستند.

حکومت استرالیا برعلاوه کمپ نارو به تازه گی کمپ مشابهی را در کشور پاپوا نیو گینه نیز ایجاد نموده است. مهاجرین تا زمانی درین کمپها نگهداری خواهند شد که درخواست های انها از سوی سازمان ملل متحد مورد ارزیابی قرار گیرد. این ارزیابی ممکن است از دو تا هفت سال طول بکشد. مهاجرین که کمپ مهاجرین در نارو به سر میبرند وضعیت رفاهی درین کمپ را شدیدا نگران کننده میخوانند.

 طبق یک خبر دیگر گروهی از پناهجویان که در کمپ نارو به سر میبرند بار دیگر در اعتراض به وضعیت بد معیشتی وطولانی بودن  جدول زمانی بر رسی درخواست های پناهنده گی شان دست به اعتصاب غذایی زده اند. در جمع اعتصاب کننده گان پناهجویان افغان ، ایرانی ، پاکستانی وسریلانکایی شامل هستند.

اوایل ماه جاری نیز مهاجرین درین کمپ برای دو هفته دست به اعتصاب غذایی زده بودند. عمده ترین در خواست معترضین این است که دوسیه های انها در استرالیا مورد بررسی قرار گیرد وطی ماه های اینده سرنوشت انها مشخص شود.

پایان

۲۷/۱۱/۲۰۱۲

+;نوشته شده در ;سه شنبه هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت;۷:۴۴ توسط;احمد نوید – طنین; |;

1,214بازدید

یک دیدگاه »

  1. عزت جاغوری قوس ۸, ۱۳۹۱ در ۱۰:۱۲ ب.ظ -

    چهارشنبه ۸ آذر۱۳۹۱ ساعت: ۲۲:۱۲

    باسلام و ادای احترام خدمت آقای طنین با تشکر از گزارشات با ارزش تان
    خدمت تان عرض شود راجع به کشتی که با بیش از شصت نفر سرنشین در آبهای اندونزی در شب عید قربان غرق شدند و فقط یک نفر شان بعد از چهار شبانه روز توسط ماهی گیران نجات یافت اگر اطلاع خاصی در باره آن فاجعه دارید مشتریان این سایت را در جریان قرار دهید.