اولین برف زمستانی جاغوری را سفید پوش کرد

مدبریت ۶:۵۸ ق.ظ ۱

سلام دوستان

هوای جاغوری این روزها نسبتا سرد است . مردم هم همانند سالهای قبل خرید زمستان خود را پوره کرده و این روزها بازار گندم ، چوب ولباسهای زمستانی رونق خاص دارد .

وسایل دست دوم خارجی هم جایگاه خود را در میان مردم  حفظ کرده است . عمده ی این وسایل لباسها و کفشهای گرم زمستانی اند که به خاطر کیفیت خوب و بهای اندک در میان مردم طرفداران زیاد دارد .

با آنکه ۱۴ روز از زمستان گذشته است در این مدت از برف خبری نبود اما از صبح  دیروز چهار شنبه ۱۴ جدی ۱۳۹۰ هوا جاغوری سرد و آسمان آن ابری بود  راس ساعت ۳:۰۰ بعد ازظهر دیروز چهار شنبه  به وقت محلی برف نرمک نرمک شروع به باریدن کرد و تا ساعت ۱۰ شب گذشته ادامه داشت . به قول وطنی این برف باری صرف روی زمین را سفید کرده است.  البته آمدن برف مردم را غافلگیر نخواهد کرد زیرا مردم از قبل به یاد دارند که چگونه خود را با این نعمت اسمانی آماده کنند .

زمستان جاغوری ، زمستان طاقت فرسایی است زیرا در این فصل بیکاری به اوج خود می رسد و از سوی دیگر سرما و برف هر گونه فعالیت اقتصادی و کار و بار زمین یا کشاورزی را مختل می کند . از اینرو زمستان ضربه ی محکمی است بر پیکره ی جامعه ی دهاتی جاغوری که خود تحلیل جداگانه ی را می طلبد . 

مومن زاده مرکز- جاغوری

+;نوشته شده در ;پنجشنبه پانزدهم دی ۱۳۹۰ساعت;۶:۵۸ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

983بازدید

یک دیدگاه »

  1. یاقوب زاید جدی ۱۵, ۱۳۹۰ در ۱۲:۲۲ ب.ظ -

    پنجشنبه ۱۵ دی۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۲۲

    هزاره ها در مجموع و جاغوری های عزیز به خصوص خودشان را از اسارت طبیعت حتی المقدور برهانند! این یعنی این که در کنار کار کشاورزی به فعالیت های دیگر صنعتی، دامداری و یا هم این که کشاورزی مدرن روی بیاورند. به عنوان مسال کاشت گلخانه یی!!