اولین چهار راه بنام داوود سرخوش

مدبریت ۱۰:۲۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
اولین چهار راه بنام داوود سرخوش

اولین چهار راه بنام داوود سرخوشScreenshot_۲۰۱۹۰۹۰۴-۱۴۲۰۵۰_1
اولین چهار راه در هرات-جبرئیل که قبلا بنام چهار راه “بهار زندگی”یاد می شد؛ امروز مورخ۹/۶/۱۳۹۸توسط جمعی از جوانان و فرهنگ دوستانِ با درک و درایت این شهرک بنام “داوود سر خوش” نام گذاری شد.
داوود سرخوش اسطورهٔ هنر، صدای که وارثِ سرزمین زخم خورده و مردم رنجدیده افغانستان است و از میان مخروبه های این وطن بلند شد و با شعر “افغانی افغانی، وارثِ ویرانی” در دل شهر تنیده بود/است و با تارهای دمبوره اش که رفیق همرا و همکار همیشگی سفر و حضر او هست و با او(دمبور) از «درد و رنج»، «آواره گی و مظلومیتِ» افغانی به ستاره های آسمان، مردم شهر قصه و ناله کرد/می کند، و شعر “وطنم دوباره اینک تو و شانه های پامیر بِتکان ستاره ها را که سحر شود فرا گیر” می گوید و می سراید، آن صدای طلایی و ماندگار و زخم خورده با اشعار و سروده های میهنی اش معروفیت فراونی را به داوود سرخوش داده است. داوود سرخوش از کودکی با دمبوره پیوند رفاقت بسته بود وتنها همون تربیونی سرخوش دمبوره اش بود و است. که از غربت و آوارگی دردِ مردم میهنش را فریاد می کشید و چنین است.
صدای که از دل کوه های شیبر و صلصال و شمامه بلند بود و بر فراز قله های موفقیت می پیچید آن صدا، صدای سلطان صداها “داوود سرخوش” بود.

جاغوری انلاین

320بازدید

کامنت بسته شده است.