این نسل بیدار است از تفرقه وچاپلوس بیزار است

عزیزالله جاغوری ۶:۴۵ ق.ظ ۱
این نسل بیدار است از تفرقه وچاپلوس بیزار است

این نسل بیدار است از تفرقه وچاپلوس بیزار استFB_IMG_1542695170922

وقتی بازار چاپلوسی به این حد داغ باشد انهم از بزرگترین منتقد زمان خودش در هشت صبح ، که حال یکباره تبدیل شده به یک چاپلوس تمام عیار ، چه می توان کرد !.

راه سخت در پیش داریم ، از این دسته ادما با کمی شدت ضعف در هر مجموعه ی به وفور می توان دید. نقش چاپلوس ها را در تکه تکه کردن شورایی عالی می توان به وضوح دید ، این دسته به دلیل منافع توهمی ، بجای انکه افراد را وادار کند که مثل بچه ادم تن به کار گروهی داده واز نفی دیگران خود داری کند . چون جامعه هزاره به افراد با همه سلایق نیاز دارد . ما تجربه تکه تکه کردن حزب وحدت را داشتیم چه شد?! حزب که عدالت خواه بزرگ ان را پایه گذاری کرد ولی با تکه تکه کردنش ، چند معامله گر از دل ان بیرون امدند وامروز بزرگترین مشکل را قبل از هرکس این دسته برای مردمش خلق می کند .
از تکه تکه کردن شورای عالی فقط چهار تا چاه پلوس نفع توهمی می برد نه نفع واقعی .
نسل متعهد بچای چاپلوسی ، به سران شورای عالی بفهماند که اگر می خواهند در میان مردم باشد باید ذهنیت منیت خواهی را ازذهن شان دور ، وبه گار جمعی وگروهی تن دهد . وقتی سواری دهنده اینقدر له له برای سواری بدهد در جامعه خراب شده ما افراد فرصت طلب وسوار شونده کم نیستند . این واقعا درد بزرگ است.

این نسل بیدار است از تفرقه بیزار است ، نسل جدید تاب تحمل پیش اهنگ پس اهنگ را ندارد . اگر این ها باهم نمی تواند کار کند باید همه شان ترد شود . نه اینکه در قالب پیش اهنگ وپس اهنگ به این فرصت طالبان سواری بدهیم وضعیت اشفته این مردم را اشفته تر نمایم .

نسل بیدار اگر مواظب رفتارهای ناشیانه افراد فرصت طلب وجاهل نباشد حال روزش هر روز در منازعه داخلی گذشته واز پشت خنجر خواهی خورد . نمونه . نوشته شرم اور مرتضوی ونمایندگان ازخود راضی است که نقش پیش اهنگ وپس اهنگ در این تنش ها را بوضوح می توان دید . مشت نمونه ی خروار .

2,327بازدید

یک دیدگاه »

 1. مدبریت عقرب ۲۹, ۱۳۹۷ در ۶:۵۴ ق.ظ -

  بنام خدا
  صرفا جهت اطلاع
  شجاعت و پایمردی مردم قهرمان جاغوری و مالستان بخصوص سنگر داران منطقه حوتقول را در برابر تهاجم دهشت افگنان می ستاییم و به روح بلند شهدای پر افتخار دفاع از عزت و اقتدار مردم خود سر تعظیم فرود آورده و به روح ملکوتی شان درود می فرستیم.
  فاجعه جاغوری، مالستان و ارزگان خاص عرصه امتحان بزرگی بود که مردم ما با رشادت تمام از ان موفق بیرون شدند. ذلت و خواری شکست دشمن نیز با پایمردی سنگر داران با عزت و شهدای بخون خفته این دیار حاصل گردید
  اینک در فردای پیروزی مدعیان و قهرمانان زیادی با اقدامات نمایشی و فربیکارانه تلاش دارند تا برای قهرمان سازی دروغین به مصادره رشادت های سنگر نشینان و تلاش های فشرده و نفس گیر نمایندگان مردم غزنی بپردازند. اما بی تردید قهرمان اصلی این رخداد سنگرداران با شهامت و شهیدانی هستند که با تقدیم جان شان برای مردم ما عزت و اقتدار کمایی کردند. نه کسانی که ‌پس از پیروزی سنگر نشینان گرسنه با زرق و برق نمایشی و پر هزینه در صدد قهرمان سازی است.
  نمایندگان غزنی با توجه به عمق فاجعه تلاش های جدی و همه جانبه را جهت مهار قتل و کشتار مردم مظلوم انجام داده و برای رفع نگرانی های آینده و جلوگیری از فجایع بعدی هم چنان مسولانه تلاش می نمایند. ما فراتر از فعالیت های فیسبوکی باور به اعمال فشار همه جانبه روی حکومت جهت دفاع از جان و مال مردم داریم. اما جهت اطلاع مردم شریف و عزتمند خود موارد ذیل را یاد آور می شویم.
  ۱- نمایندگان مردم در شورای ملی( جنرال قاسمی، محمد علی علی زاده، محمد علی اخلاقی، شاه گل رضایی، چمن شاه اعتمادی، محمد عارف رحمانی و داکتر عبدالقیوم سجادی) در ارتباط به جلوگیری از این فاجعه و گسترش آن بعنوان وظیفه انسانی و دینی خود شبانه روز با جدیت تمام تلاش نمودند. اینک که دشمن بی رحم در حال شکست و نابودی است و با حضور قوت های اردوی ملی و سنگر داران شجاع و فداکار وضعیت تحت کنترل قرار دارد، اشخاص و حلقاتی که در طی این مدت دم نزدند و کمترین همراهی را برای نجات مردم این ساحات انجام ندادند، با حرکات نمایشی و پوپو لیستی تلاش می کند تا دایه دلسوز تر از مادر شوند و قهرمان سازی نماید.
  ۲- ما آنچه را انجام دادیم صرفا وظیفه انسانی و دینی ما در برابر خدا ، مردم و وطن بود و نیاز به انعکاس آن نمی دیدیم زیرا چشمان تیز بین مردم ما با بصیرت و درایت ،دلسوزان و خدمتگزاران شان را از استفاده جویان به خوبی تفکیک می کند. و از جانب دیگر برای مقابله با تهدید و جلوگیری از عمیق تر شدن فاجعه به تلاش هایی فراتر از صفحات مجازی نیاز بوده و هست.
  ۳- نمایندگان غزنی قبل از سقوط ولایت غزنی بارها درب نهادهای امنیتی را کوبیدند و در حادثه خاص ارزگان ، جاغوری و‌مالستان تا نیمه های شب بطور مستقیم در وزارت دفاع و امنیت برای اعزام نیرو و انجام جملات هوایی حضور ‌داشته و مساله را تعقیب و پیگیری نمودند.
  ۴-دیدار های مکرر با تمام مقامات بلند پایه حکومت جهت اعزام قوت های زمینی و هوایی و اجرای عملیات هوایی در ولسوالی های مذکور صورت گرفت.
  دیدار و ملاقات جدی و مهم با فرماندهی ایساف و حمایت قاطع و تاکید بر حمایت از مردم ما برای مقابله با تروریزم و انجام حملات هوایی جهت در هم کوبیدن مراکز تجمع دهشت افگنان انجام یافت.
  ۵- با توجه به درگیری قوت های نظامی در ولایات کشور، اعزام قوت زمینی اردوی ملی بدون اعمال فشار همه جانبه که توسط نمایندگان مردم صورت گرفت ناممکن بود. خوشبختانه فشار تظاهرات شبانه جوانان که در نوع خود بی نظیر و بی سابقه بود کمک بزرگی برای تامین خواست نمایندگان غزنی نمود.
  ۶- در همان رواول فاجعه جاغوری با اعمال فشار همه جانبه دو طیاره امکانات نظامی در معیت جناب آقای عرفانی و خالق‌داد اکبری به جاغوری اعزام شد.
  روز های سوم و چهارم فاجعه همزمان با تشدید جنگ در مالستان و جاغوری با پیگیری و فشار نمایندگان غزنی حملات هوایی و پوشش هوایی منطقه به اجرا گذاشته شد.
  ۷-روز چهارم در هماهنگی با وزارت دفاع و امنیت ملی دوازده بال طیاره کمکی با شمول کماندو و قطعه امنیت ملی در معیت داکتر شاه جهان به جاغوری اعزام شد.
  روز پنجم با اعمال فشارهای همه جانبه نمایندگان و مردم شریف جاغوری و مالستان قوت های زمینی به فرماندهی لوی درستیز به سوی منطقه حرکت نمود.
  ۸-در طول مدت فاجعه غمبار جاغوری و مالستان و ارزگان خاص نمایندگان مردم غزنی با هماهنگی جدی صدای رسای مردم خود در پارلمان کشور بوده و از اول روز تا نیمه های شب مصروف رای زنی ، دیدار و اعمال فشار روی مسولین امنیتی بودند.
  واقعیت این است که اقدام حکومت هر چند دیر هنگام که در نهایت منجر به شکست دشمن و پیروزی جاغوری و مالستان گردید با فشارها و تلاش های همه جانبه نمایندگان مردم غزنی و در ادامه تظاهرات بی مانند جوانان این ولسوالی ها صورت گرفت. حالا که دشمن پا به فرار و در حال شکست است و آرامش نسبی مجدد به منطقه بر گشته به جای بهره برداری های سیاسی باید در پی چاره جویی تامین امنیت این مناطق پس از بازگشت قوت های وزارت دفاع بود.
  ۹- مردم ما هم چنان با عزت و شجاعت از منطقه و نظام سیاسی خود دفاع خواهند کرد مشروط به اینکه حکومت انان را تنها نگذاشته و یاری رساند. ما روی طرح ایجاد کندک تقویت شده اردوی ملی در جاغوری، مالستان و ناهور بعنوان نیروی جایگزین جهت تامین امنیت مردم و دفاع در برابر دهشت افگنان و آدم کشان تاکید داریم و برای تحقق این مهم همانند گذشته از کلیه امکانات و اهرم فشارهای موجود استفاده خواهم کرد.
  سیاستمدارانی که به مردم دلسوز اند و دلنگران امنیت آینده این مناطق هستند در این کمپاین مردمی با ما همراه شوند، ور نه شعار و هیاهو و حرکت های نمایشی و فیس بوکی نه تنها درد مردم ما را درمان نمی کند که خود درد سر های جدیدی ایجاد خواهد کرد.
  نمایندگان مردم غزنی در شورای ملی
  ۲۸ / ۸/ ۱۳۹۷