باران شدید و ادامه اعتصاب داکتر های منطقه

مدبریت ۴:۵۷ ب.ظ ۷

سلام دوستان وقت همه تان بخیر امید که همه عزیزان خوب باشد

باران در جاغوری

از شب گذشته تا حالا که ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهرروز چهارشنبه  جاغوری شاهد باران های شدید می باشد . در طول سال جاری تا شب گذشته همچون باران جاغوری به خود ندیده بود . گرچند رحمت الهی را نمی تواند تعبیر به ضرر کرد به هر حال مردم در این روز ها سر گرم درو گندوم و گرفتن خرمن (چاپار) می باشد. تعداد در حال گرفتن خرمن (چاپار) است و تعداد هم گندم ها را درو کردندمنتظر چاپار می باشد . امید می رود که این باران و دراین موقع سال برای هموطنان عزیز مان مخصوصا جاغوری ها کدام ضرر نرسانده باشد .

باران در جاغوری

خبر دیگر اینکه :  اعتصاب داکترهای منطقه در پی برخورد همراهان مریض با دکترمعالج کماکان ادامه دارد .

جریان اعتصاب داکترهای شفا خانه شهداء را قبلا طی گذارشی خدمت تان یه عرض رسانده بودم  . برای روشن شدن مسایل و چند چون ماجرا گفتگوی داشتم با داگتر عبدالقیوم آمر صحت عامه جاغوری در شفاخانه شهدا .

داکتر صاحب عبدالقیوم تشکراز اینکه وقت گران بهای خود را در اختیار جاغوری یک قرار دادید

بنده مومن زاده هستیم  گذارشگری سایت جاغوری یک.  ابتدا از جناب عالی خواهش می کنم که خود را برای ما وخوانندگان پایگاه اطلاع  رسانی جاغوری معرفی بفرماید تا بعد سوالات را خدمت تان به عرض  میر سانم  .

تشکر از شما جناب آقای مومن زاده که زحمت های زیاد را در نشر اخبار واطلاع رسانی  برای آهالی جاغوری وجاغوری دوستان می کشید.  خداوند به شما اجر عنایت فرماید .

 اینجانب  داکتر عبدالقیوم امر صحت عامه جاغوری از منطقه سبز چوب می باشم  در خدمت شما  هستم .

داکتر صاحب تشکر از معرفی تان . این روز ها داکتر صاحبان دست به اعتصاب کاری زدند بخاطر جنجال ها و برخورد  بد که بین داکتر غلام حسین و همراهان مریض اتفاق افتاد بود. مریض که از منطقه چهل باغتو آورده شده بود. شما منحیث آمر صحت عامه در این  رابطه چه نظر دارید آیا علت این که داکتران دست به اعتصاب کاری زدند چه بوده وبرای چه مریضان را معانیه نمی کنند ؟ البته  تنها داکتران شفاخانه شهدا نیست بلکه تمام داکتران منطقه  در بازار عجور و مرکز دست به اعتصاب کاری زدند . لطفا توضیح رادراین قسمت ارائه فرمایید ؟

داکتر عبدالقیوم : تشکر از شما . خدمت عرض شود که قضیه که در  ان شب اتفاق افتاده خیلی قضیه بدی است در حقیقت همراهان  مریض بوده یا کدام کس دیگر ،  تجاوز در حریم خصوصی افراد صورت گرفته است یعنی سر خانه یک شخص رفته و او را  لت کوب کرده است  ، این کار هیچ توجیه ندارد  بدتر از یک کناه است . بلی من صبح همان شب با آداره شفا خانه در تماس شدم تمام پرسنل شفاخانه از وضعیت پیش آمده ناراحت بودند معتقد بودند که اگر وضع به همین صورت ادامه  پیدا کند  ما به این قسم کار نه می کنیم . می گفتند که ما هم کار کنیم و هم توهین ولت کوب می  شویم واین درست نیست  . بنا اداره شفا خانه تصمیم گرفتند که و نظر داکتر صاحبان و پرسنل صحی را محترم بشمارند و تا وقتی که ولسوالی و قومندانی و مسولین جاغوری جواب قناعت بخش نداده  و یا اینکه تضمین به ما ندهند که ما قضیه را واقعا رسما پیگری می کنیم تا آن وقت دست از اعتصاب کاری بر نخواهم داشت.  کار نمی کنیم .  همین قسم داکتر صاحبان که در بازار های مرکز وعجور هستند از قضیه خبر شدند که سر خانه یک داکتر رفته و مورد لت کوب قرار گرفته است . آنها نیز گفتند به این وضع ما هم نه می خواهیم در معاینه خانه شخصی خود کار کنیم چون که توهین به طب وطبابت شده است. بناء همه در اداره شفا خانه شهدا گرد هم جمع شدند و تصمیم گرفتند که باید کار را تعطیل کنند تا وقتی که مسولین جواب قناعت بخش به ما بدهند .

داکتر صاحب عبدالقیوم تشکر از توضحات تان ظاهرا در جلسه گفته شده بود که این سومین بار است که داکتران شفاخانه شهدا مورد لت کوب و برخور بد از طرف مراجعین قرار می گیرند چرا داکتر ها با چنین قضایا مواجه می شوند مقصر اصلی کیست مراجعین رعایت نمی کنند یا بی توجهی دکتر ها باعث چنین برخورد های شده است ؟

داکتر عبدالقیوم : خدمت شما عرض کنم بلی درست است مریض و همراهان  مریض که می آید با یک احساس و امید  می اید  و با عصاب نا سالیم و با عصاب که او بالای خود مسلط نیست. اما در مقابل داکتران هم درک می کنند که با یک مریض و همراهان آن  مریض چه قسم برخور کنند. و داکتران کاملا آماده این کار هستند.  اما ازطرف دیگر یک محیط نا سالم و محیط که در این جا چند دهه چنک بوده است  جهالت فقر بدبختی بی تربیه به آن افزوده شده است . از طرف دیگر

996بازدید

۷ دیدگاه »

 1. غربت اسد ۱۴, ۱۳۸۹ در ۱۲:۴۰ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۴ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۰:۴۰

  سلام به اقای مومن زاده و خوانندگان خوب سایت جاغوری۱

  به‌ نظر من داکتر صاحبان کار خوبی‌ نمیکنن

  ما یک مثل داریم کی‌ میگن با خاطر یک شوم سوخت همه شهر روم

  داکتر صاحبان نباید به‌ خاطر یک نفر که ممکین بوده به‌ خاطر مریض خود سر اعصاب

  خود مسلط نبوده

  نباید یه خاطریک نفر هر کاری کرده و خود را نتوانیسته کنترل کنه با داکتر درگیر شده.

  اما دکتران نباید با جان دیگر مریض‌ها بازی کنن.و مریض های دیگر را نادیده بگیرن

  دکتران باید وضعیت مریض را درک کنن .ممکین هست بعضی‌ مریض‌ها به خاطر این

  کار جان خود را از دست بیدن.

  نباید به خاطریگ اشتباه زندگی هزاران میریض دیگر را به بازی بگیرن .

  البته بعضی‌ داکتران با مریض و پایواز مریضان اصلا برخورد خوب نمیکنن

  داکتران باید مریض و مریض دارن را درک کنن

  از خدا برای همه مریضان شفا میخواهم

  تشگر از همه دوستان

 2. حیدری استرالیا اسد ۱۴, ۱۳۸۹ در ۴:۴۱ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۴ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۴:۴۱

  سلام اقای مومن زاده وسایر بادران قیشری داکتر صاحبان یک قیشری تحصیل کردئ
  جامعه مااست ایندرست است که با یک آدم جاهیل شاید بیسواد خود را طرف قرار
  دهد زندگی تعدادی دیگر مریضان را به خطر مواجه کند

  آ

 3. رضا اسد ۱۴, ۱۳۸۹ در ۹:۱۸ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱۴ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۹:۱۸

  سلام خدمت دوستان
  با تشکر جناب آقای مومن زاده از گذارش خوب تان
  به نظر من آقای دکتر غلام حسین را خیلی کار خوب کرده است اگر دست و پایش میشکست هنوز بهتر بود
  اگر کسی مریض داشته باشته از سر مجبوری به این در و آن در میزند تا عزیزی بیمارش نجات پیدا کند ولی دکتر غلام حسین شب هم نه حتی ساعت ۵ یا ۶ بعد از ظهر کسی دری خانه اش را بزند که مریض دارد مثل سگ برخورد می کند موفق باشید

 4. همایون از سویدن اسد ۱۵, ۱۳۸۹ در ۱:۰۳ ق.ظ -

  جمعه ۱۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱:۳

  سلام برداری عزیز مومین زاده تشکر ازینکی زحمات زیاد کشیده خبرهای جاقوری عزیز را به ماهی کی دور از وطن هستم مراسانی نه مدانام چی طوری از شماه تشکری نماییم فقط برای شما داغا مینمایم ان شالله موافق باشی التماسی دوغا خداهافیض

 5. ازره اسد ۱۵, ۱۳۸۹ در ۱:۳۶ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۳:۳۶

  سلام . بعض داکترای مردم از مو هم خودش مریض است و نیاز به داکتر روانی دارد . ازیکه در اوغانستان تا مردم سردرد و پای درد نشده ویا معده درد و.. نشده به داکتر نمو بره و نموره و مرضای روانی را در نظر ندارد و بیشتر مردم بیچاره هم به مرض روانی مو بتلا استه و داکتران شان ام به مرض روانی مو بتلا استه و داکترا بیشتر خودشان هم به یک مو تخصیص روانی ضرورت دارد .

 6. تهران اسد ۱۵, ۱۳۸۹ در ۶:۵۶ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۸:۵۶

  داکتران جاغوری و خصوصا شفاخانه ی سنگماشه بهانه ای خوبی را برای رخصتی یافته اند. اگر چند توهین به داکتر ها را بر نمی تابیم و محکوم می کنیم اما ( طبابت وظیفه است نه شغل) تنها رشته ای که باید برای انجام صادقانه ی آن قسم خورده شود. بنا بر این در صورت تداوم این اعتصاب داکتر ها پا روی قسم خود خواهند نهاد و آنهایی که مریض داشته اند؛ مریض شان را از دست داده و صاحب مصیبت اند و ظاهرا برای این خشونت شان دلیل قانع کننده ای دارند. در صورتی که واقعا داکتر غلام حسین بدون کدام دلیل منطقی از معاینه ی مریض مرحوم سر باز زده باشد؛ مقصر است و باید محاکمه و مجازات شود. موضوع دوم اینکه از کجا معلوم که اقای داکتر قیوم به عنوان رئیس صحت جاغوری از اینکه مریض ها( در شب نوکر والی او) به او اعتماد نکرده اند؛ ناراضی بوده و خواسته که از این اعتصابات یک نوع دل خود را خنک کند؟ درست است که ایشان رئیس صحت عامه اند اما من حاضرم قسم بخورم که اصلا همانند داکتر غلام حسین ورزیده و قابلی نیست. داکتر های شفاخانه ی سنگماشه هم اخلاق درست و حسابی ندارند و بعضی از آنها روانی اند. به هر صورت این اعتصابات باید خاتمه یابد و در صورت بروز فاجعه های بیشتر مسئوولین شفاخانه مقصر خواهند بود.

 7. وکیل اسد ۱۸, ۱۳۸۹ در ۲:۱۳ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۸ مرداد۱۳۸۹ ساعت: ۱۴:۱۳

  سلام دوستان!
  شفاخانه شهدا در شرایط بسیاروخیم اعمار ودر شرایط مشکل و حاد در جاغوری به فعالیت اغاز نموده است در بدترین حالات که راه های جاغوری بند بود وسرک هادر مجموع خاکی ورفت وامد ورسیدهگی در مراکز شهر ها مشکل اما انسان های صادق شب وروز در خدمت قوم بودند صد ها مریض تداوی ومشکلات شان مرفوع میشد عملیات گوناگون اجرا میگردید ولی امروز نباید داکتران چنین بر خورد نا مناسب را به حق مریضان ومریض داران روا دارند بهر صورت اعتصاب در برابر قوم درست نسیت
  مریضان یکه خارجی نسیت ویا زورداران بیرون از جاغوری که نسیت قوم خود ما وتو است باز داکتران خدمت کاران قوم اند نه اربابان
  مریضداران را بکسی نسبت دادن وشفاخانه بکسی دیکری . تعقیب چننین رویش وارزوی دشمنان جاغوری اند که نباید بیشتر از این دامن زده شود داکتر سیما وداکتر نجفی هردو گلی یک بستان اند این دوفرد را در برابر هم قرار ندهید زیرا سودی ندارد بجز ضرر ووو ووو از دشمنان تخنیکی ومکار وافراد مزدور مانند بترسید .همه ما وشما سربلند وموفق باشیم اتحاد ویکدلی راهی است بسوی موفقیت .