باران های خوب در فصل خزان و برگزاری اولین دوره مسابقات کیک واندو فول در جاغوری

سلام دوستان

ورزش کیکواندوفول

اميد كه ايام عيد را با خوشي ها فراوان سپري نموده باشيد و عيد تان يك بار ديگر مبارك باشد . اين روز ها هواي  جاغوري نسبتا سرد است در فصل پایز امسال بارندگی های خوبی را شاهد هستیم تقریبا اولین بارندگی در حدود دوهفته قبل در جاغوری بارید که من آن زمان در جاغوری نبودم بارش بعدی در هفته قبل بود که چندان تعریف نداشت . اما بارندگي هاي خوبي را از روز اول  عيد سعيد قربان  در جاغوري شاهد هستيم و شور و شعف فراوان ميان دهاقين را مي توان به خوبي مشاهده كرد . هم اکنون نیز که ساعت یک ظهر پنج شنبه است هوا ابری است تا چند لحظه قبل باران ادامه داشت .

روز سه شنبه مورخه 17 /8 / 1390 ولسوالي جاغوري ، شاهد حضور ورزشكاران جوان از ولايات ، كابل و غزني بود . اين ورزشكاران در بخش ورزش رزمي تحت نام پيام آزادي با ورزشكاران ولسوالي جاغوري يك جا شدند و به مسابقات شان آغاز كردند .

اما كيك واندو فول چه نوع ورزش است راستش من نیز زیاد سر در نیاوردم  اما به گفته یکی از دوستان که مقام اول را در این ورزش کسب کرده بود در تعریف این ورزش می گفت :

این ورزش تقریبا برگرفته وگلچین شده بسیاری از تکنیک های بقیه ورزش مثل تکواندو ویا کانفو و …  است . البته بسیار قوی تر از کانفو . ان طوری که من دیدم باید از همه مهارت های  حرفه ای وفردی اش استفاده کند .

به هرحال با توجه با اينكه همه ورزشكاران که در اين مسابقات در  ولسوالي جاغوري برگزار شده بود خوب درخشيدند اما جوانان كيك واندو فول جاغوري ، بشترين مدال ها را از آن خود کردند و افتخاری دیگری را به دست آوردند .

در گذشته ها نيز ورزشكاران ولسوالي جاغوري در رشته هاي مختلف ورزش رزمي ، توانستند مقام عالی را – در ميادين ملي و بين اللملي و مسابقات ولايتي  – بدست آورند .

جوانان جاغوري چنانچه که شاهد هستید  ورزشكار و ورزش دوست هستند و خوشبختانه بسیاری  از جوانان اين ولسوالي به ورزش رو آورده اند .

اين جوانان به اين نتيجه رسيده اند كه ورزش يگانه راه برای سلامتي روح و جسم انسان مي باشد، بايد فرهنگ ورزش در اين ولسوالي بشتر نهادينه گردد .

مسابقات پيام آزادي كه از طرف – بنيان گزار كلپ هاي كيك واندو فول – آقاي استاد عزيزي بابه برگزار شده بود و نیز بنا بود كه در اين مسابقه از ولايت هاي هرات و مزارشريف نيز شركت كنند . ولی طبق گفته هاي اعلان سر برنامه ، آنها متاسفانه  بنا به مشكلات از قبیل نا امني و دوري راه از اين مسابقه باز ماندند .

برنامه مسابقه راس ساعت 12:30 ظهر به وقت محلي با تلاوت چند از كلام الله مسجد آغاز گرديد . سيپس شركت كنندگان در اين مسابقه ورزشي رزمي يكي يكي داخل رينگ در مقابل حریف هم وزن خود قرار مي گرفتند. و بعد از روند پاياني ، برنده اين دور از سوي داوران اعلان مي گرديد .  برنده به مرحله دوم مسابقه راه پيدا مي نمودند . روش مسابقه طوري بود كه مانند تورنمينت هاي فوتبال اول امتيازي بعد حذفي مي شد و در اخر كساني كه در فينال راه يافته بودند در مقابل حریف به مبارزه مي رفتند . و مقام هاي اول و دوم اعلان مي گرديد .

اسامي برندگان اين دوره از مسابقات ورزشي رزمي كيك واندو فول شركت ورزيده بودند قرار ذيل است : 

1 مرتضي از كلپ غزني با وزن 53 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

2 مهدي رسا كلپ سفير صلح كابل وزن 55 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

3 ذبيح الله حيدري كلپ سفيرصلح كابل وزن 56 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

4 محمد زمان كلپ منجي ولايت غزني وزن 35 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

5 حميدالله کلپ ولسوالي جاغوري  وزن 65 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

6 محمد جواد کلپ ولسوالي جاغوري  وزن 70 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

7 عنايت الله  کلپ ولسوالي جاغوري  وزن 61 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

8 عنايت الله کلپ  ولسوالي جاغوري وزن  38 كيلو گرم مقام اول مدال طلا

۹ محمد رفیق کلپ ولسوالی جاغری وزن  ۴۷ کیلو گرام مقام اول مدال طلا

۱۰ محمد جلیل کلپ ولسوالی جاغوری وزن ۵۸ کیلو گرام مقام اول مدال طلا

۱۱ احمد شاه  کلپ ولسوالی جاغوری وزن ۵۴ کیلو گرام مقام اول مدال طلا

۱۲ اشمت الله کلپ ولسوالی جاغوری وزن  ۶۱ کیلو گرام مقام اول مدال طلا

 مسابقات بسيار طولاني شد وقت نيافتيم كه همراه اساتيد و اشتراك كنندگان مصاحبه هاي انجام بدهم در كل در اين مسابقات بشترين مدال هاي را جوانان ورزش كار جاغوري به خود اختصاص دادند . كه اسامي شان بنا به كمبود وقت نتوانستيم تهيه نماييم . اميد كه غذر ما را پذيرا باشيد .

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مركز جاغوري

+;نوشته شده در ;پنجشنبه نوزدهم آبان 1390ساعت;13:6 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


4 دیدگاه برای “باران های خوب در فصل خزان و برگزاری اولین دوره مسابقات کیک واندو فول در جاغوری
 1. پنجشنبه 19 آبان1390 ساعت: 20:6

  سلام خدمت دست اندر ‍کاران خوبی جاغوری یک مشه چند تا عکس بگذارید از همین مسابقه تشکر زیاد

 2. جمعه 20 آبان1390 ساعت: 16:44

  سلام دوستان جاغوری و تشکر از اقای مومن زاده از گزارش خوب مسابقات سپورت رزمی جوانان در جاغوری و آب وهوای جاغوری. یک موضوع که برایم ناحل باقیمانده است ، سازمان دهندگان این مسابقه بود و دیگر اینکه مدال های طلا از طرف کدام موسسه تهیه و توزیع گردیده است؟
  تشکر وموفق باشید!
  افتخار به جوانان هزاره و جوانان قهرمان جاغوری!

 3. شنبه 21 آبان1390 ساعت: 10:19

  سلام به همه آدمها به ویژه دوستان ودست اندرکاران جاغوری یک! قبلا ها شنیده بودیم که میگفتن: "شنیدن کی بود مانند دیدن"اما!امروزا میبینم براستی همون حرف هاست،ما که دیدم بیشترین مدال ها را غزنی داشت!!بازم تشکرم ازگزارش خوب تان.