بازار پر لی ی غجور

عزیزالله جاغوری ۴:۳۲ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
بازار پر لی ی غجور

ghoبازار پر لی ی غجوردوستان در بازار پر لی ی غجور کارشان آب به لی ریختن است
در جاغوری سه بازار مشهور دارد بازار سنگ ماشه بازار انگوری  وبازار غجور . البته بازار های مثل بابه و … ودیگر مناطق جاغوری بسیار توسعه یافته ولیه به پای این سه بازار نمی رسد .

بازار های جاغوری در مجموع تعریف ندارد و خدای نا خواسته اگر از مجبوری از این بازار ها سر در بیاوری تا هفته ی دلت را از روزگار سیاه و بد می کند، اگر بخواهی چیزی در ارتباط این بازار ها بنویسی نیز گیچ وپیج می مانی که از کجایش نویشته نمایی، خوب از قدیما گفته اند: حضرت شتر کجایش راست است که گردنش نیست؟ .

بازار های جاغوری (این ولسوالی علم پرور و معارف نمی فاموم چطوره کایی و گل سر سبد هزارستان) هم به شتر می ماند، در این بازارها همه به نحویی در برهم زدن و خراب کردن و …  بازار سهم دارند.
جناب دکان دار که ریش تا ناف گذاشته و یا چپه تراش زده و از ارگ ریاست جمهوری و فرهنگ شهری پایین تر حرف نمی زند حتی برای لحظه ی نیز نمی اندیشد که مسئول خر و خشپش تای چاوکی و پیش دکان من کیست؟ !
اشرف غنی در چیدن و منظم کردن دکان من چه نقش و مسئولیت دارد؟
از کلانتر های بازار که گرم معامله هستند و بازاریان البته دور از خوبان، الدنگ را ، نیکو می شناسند و بلاخره سنگ را به پل همسایه می اندازند . بهتر که چیزی نه گویم و همین قدر که کاش مسئولین این بازارها به جای پول و رشوه و هزاران فساد دیگه  امی خر خشپش بازار را بخورند بهتر است.
یکی از این بازاز ها بازار غجور است . غوجور یکی از نا منظم ترین بازار در تمام بخش ها است . این بازار کار و کتار ، از سالیان دور تا اکنون به دست تیکه داران و فرهخته گان الدنگ منطقه ی خاص و افراد خاص است که به سلیقه ی خود از در و بر بازار می درند و می برند و کس پرسان هم نمی کند.
با آنکه بار ها بودجه برای بازسای سرک لین عمومی بازار تخصیص داده شده ولی هنوز هم در زمستان ها ، آن هم که برف و باران باشد بدون چکمه نمی توان در بازار گشت وگذار نمود. این بودجه ها را عده ی حیف و میل می کنند و چند موتر خاک سر آن سرپوش می گذارند.
غجور از بازار های کلان و پر جمع و جوش جاغوری است از سویی مرکز شرق جاغوری باغچری که نه تنها از فعالیت های فرهنگی خبر نیست که از مراکز آموزشی دایمی نیز اثر نیست . هیچ پلان برای انکشاف بازار نیست و مافیایی زمین هر قسم که دل شان شد ساخت و ساز می کنند.
خلاصه : یک تعداد سر خلاص نیاز است تا قربتا الالله یک بازار شورانگ راه اندازی کنیم.

1,478بازدید

کامنت بسته شده است.