بازی فینال فوتبال در جاغوری

سلام دوستان

مسير راه هاي مواصلاتي جاغوري من جمله جاغوری قره باغ كماكان مشكلات موجود مي باشد بعد از لد وكوب کردن مسافران و مسدود شدن اين مسير ، این راه تا امروز هيچ موتر مردم جاغوری از این مسير تردد نكرده است .

هوا جاغوري اين روزها بسيار گرم شده است آب جاه ها ورود خانه همه يك دفعه متوقف شدند . اگر بارندگي نشود كمبود آب و خشك سالي را مي توان بطور جدی پیش بینی کرد گر جند پير مردان منطقه مي گويند بارندگي اين موقع سال بیشتر به ضرر مردم است تا بنفع آن .

فينال توب بازي یا به اصطلاح تورنمينت بهاری فوتبال سنگماشه ، با حضور آقاي ظفر شريف ولسوال جاغوري ، دگروال اسدالله قوماندان امنيه ، عاشق حسين آمر جنائي ، محمد علي معاون قومانداني ، و هيئت همراه شان و جمع از جوانان و موسفيدان جاغوري  ديروز جمعه 3/4/1390 در ميدان خاكه دشت اشتركربله سنگماشه برگزار گرديد .

در آغاز تيم هاي ذوالفقار آبرده و تيم درخشان مركز به ديدار هم رفتند تا مقام هاي سوم و چهارم این دوره از بازی ها مشخص شود . بازي بسيار بی حال و بي مزه را از هردو تيم شاهد بوديم . افتاب سوزان وهوای گرم بر بی مزگی شان افزوده بودند در پایان اين ديدار ، با نتيجه 7- 2 به نفع تيم ذوالفقار مركز به پايان رسيد و مقام سوم را از آن خود کرد تیم درخشان به مقام جهارم ایستاد.

 بازی دوم براي مقام قهرماني و نايب قهرماني ميان تيم هاي پيروزي مركز(قريه سرخاب) و تيم شاهين مركز (قريه گردنسنگ) برگزار شد . در نيمه ی اول تيم شاهين 2-1 جلو بود در نيمه ی دوم تيم پيروزي مركز بازي را مساوي نمود. بازی در وقت تلف شده ودر دقیقه 98 اين ديدار با نتيجه 2-2 به پايان رسيد. در وقت اضافه – كه ۲۰ دقيقه در نظر گرفته شده بود – هيچ گل از هر دو تيم شاهد نبوديم بازي به پنالتي كشانده شد . در نتيجه دو توب تيم شاهين مركز داخل دروازه حریف قرار گرفت . در نتیجه  سرنوشت قهرمانی این دوره از بازی ها مشخص شد  وتيم شاهين قهرمان گرديد.  تيم پيروزي مركز به  در جایگاه دوم  جا خوش کرد .

قبل از توزيع جوايز آقاي فياض ملا و امام مسجد منطقه گردنسنگ سخنراني نمودند . از آنجاي كه بي برنامه گي و نبود وقت كافي براي سخنراني  در اين روز وجود نداشت بلند گو نيز خراب شده بود ، مجال صحبت و سخنراني براي بقيه اشتراك كنندگان داده نشد . و تا جاي كه من شنیدم سخنراني ها روي تقدير و تشكر مي چرخيد دیگر کدام حرفی برای گفتن نداشت .

آقاي فياض ملا امام منطقه گردنسنگ به نمايندگي از سر مربي ها – يا به اصطلاح كمسيون كه چند نفر خود شان هميشه براي تورنمينت ها تشكيل مي دهند-  در جمع حاضرين اراد سخن نمود. ايشان در رابطه به اهميت ورزش به چند آيه از قرآن كريم اشاره نموده و آن را به تحليل گرفتند . وي اضافه نمود گفت : ورزش خيلي خوب است اما به وقت اش نه اينكه درس هاي تان را بگذاريد دنبال ورزش بلند شود و شب و روز به فكر فوتبال باشيد . بايد اول به درس هاي تان توجه كنيد بعد به ورزش . ايشان یک مثال را نيز در جمع حاضرين يادآور شد گفت : روزي معلم از شاگردش سوال كرد كه در فلان تاريخ در جهان چه اتفاق آفتاد ؟ شاگرد جواب داد تيم بريژيل در آن سال قهرمان شد .  باز معلم گفت نه درس در رابطه به ورزش نيست در رابطه به قاره افريقا است . شاگرد گفت آها در آن سال يكي از بازي كنان يكي از تيم ها از آفریقا بود  آقاي گل شناخته شد . آقاي فياض گفت اميد كه جوانان جاغوري صرف به ورزش و فوتبال فكر نكنند و بشتر توجه شان بالاي درس هاي شان داشته باشد .

وي گفت : ورزش انسان را از بدبختي ها و رو آوردن به مواد مخدر جلوگيري مي نمايد . آقاي فياض به نمايندگي از ورزش كاران ، ليست خواسته های شان را براي مقامات حكومتي و مسؤلين ورزش  كه از طرف ورزش كاران تهيه و ترتيب شده بود قرائت كردند  وآن  عبارت بود  از : ساختن ميدان ورزشي ، تمويل بودجه ، تشويق بازاريان بخاطر پشتباني از ورزش و ورزشكاران ، نبود آب آشاميدني در ميدان ورزشي -كه بايد چاه آب زده شود –  توجه مقامات را در رابطه  به همه اينها خواستار شدند  .

همچنان آقاي ظفر شريف ولسوال جاغوري كه بيشترين هذينه اين تورنمينت را تمويل كرده بود نيز در جمع حاضرين اراد سخن نمود . ايشان در قدم اول از برگزار كنندگان اين تورنمينت و تيم هاي اشتراک كننده تقدير و تشكر نموده گفت : امروز شاهد بازي فينال اين تورنمينت بوديم كه در مدت چند ماه قبل بازی مقدماتی برگزار شده بود و تشكر از جوانان جاغوري كه سهم فعال گرفته اند .

ايشان ضمن تقدير و تشكر گفت : چيز هاي كه در رابطه به ورزش ضروري بود آقاي فياض ياد آورد شدند . و خواهش من از تمام جوانان اين است كه كساني كه تا حالا به ورزش رو نه آورده اند  اميد كه از اين به بعد  به ورزش رو آورده از بد بختي ها نجات يابند . و در كنار تعليم و تربيه خود  ورزش را نيز بگنجانند .

تورنمينت بهاری واليبال كه چندی قبل به جنجال كشانده شده بود تيم هاي كه به فينال سعود كرده بودند به علت صعف مدیریت وخود خواهی بعضی جنجال را در پی داشت از  گرفتن جام محروم ماند و  قرار شده بود كه همان ج


18 دیدگاه برای “بازی فینال فوتبال در جاغوری
 1. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 8:39

  مومن زاده عزیز! تشکر از اطلاع رسانی شما. تصور میکنم به فوتبال خیلی علاقه دارید و هربار بطور مفصل آنرا بازتاب میدهید. ولی متاسفانه برخی گزارشهای پشت پرده اکثرا مورد غفلت قرار میگیرد. آرزومندیم به آنها نیز توجه خویش را معطوف دارید. ممنون

 2. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 9:4

  مومن زاده محترم، تشکر از گزارشات خوب تان در مورد راه و اوضاع جوی منطقه و مسابقات فوتبال. برای همه و بخصوص شخص شما آرزوی موفقیت دارم.

 3. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 9:4

  جناب محترم مومین زاده : اسم سایر شخصیت هارا که گرفتی خوب اما این عاشق حسین کدام (…) است که اسم شان را گرفتید یک شخص خائین ویک شخص ایاش میباشد وشماهم فکر نکردید که اسم اون را بگیرید درآینده خواهشمندم که ازین اشتباهات خود جلوگیری نماید.

 4. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 9:5

  جناب محترم مومین زاده : اسم سایر شخصیت هارا که گرفتی خوب اما این عاشق حسین کدام (خر) است که اسم شان را گرفتید یک شخص خائین ویک شخص ایاش میباشد وشماهم فکر نکردید که اسم اون را بگیرید درآینده خواهشمندم که ازین اشتباهات خود جلوگیری نماید.
  آرزو دارم که پیام مارا نشرکنید تادوستان این شخص را مورد ارزیابی خویش قراردهند

 5. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 9:27

  مومن زاده قند سلام زنده باشي !!!
  ياد آن روز ها بخير كه من تو نيز به همان زمين هاي خاكباد به گفته شما توب باري مي كرديم و……….
  برار قند د گفتي خود شوم ده هزار افغاني ولسوال داده و 100 صد دالر امريكائي ام او نفراي ديگه كه شايد 20 هزار افغاني شونه
  مگر سه دانه گپ پلاستكي و سه بسته كالا چند روپي موشه ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
  توو از بخ از مو مردم نكد تو خوب سيل كو باقي رقم شبتل تر الي زد كس ام نبود كه پرسان كنه
  راستي چنگري ام بود يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  از او اد توره نگفتي خدا خبر بيچاره ده كجا خاو رافته بوده . !!!!!!!
  بيسم تشكر مومن زاده برار قند غم دلاي مو قد نوشتاي خو ميكني بخدا . از تو تا خود خانه خدا خوش استوم د كول عمر خو شاد باشي .

 6. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 10:15

  قهرمان ملی کشور بکتاش سیاوش نمایندۀ مردم کابل در پارلمان: سبب تمام بحران ها در افغانستان رییس جمهور است وباید رییس جمهور در سه مورد،تعلیق ونقض بند دوم ویازدهم قانون اساسی،اخذ پول از … و سکوت در مقابل حملات پاکستان به افغانستان به خیانت ملی متهم شود.

 7. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 14:53

  جناب مومن زاده سلام تشکرات فراوان از زحمت کشی تان !!
  گزارش تان خوب است در مورد تور نمینت فوتبال وراه مواصلاتی قرباغ و…
  ایکاش یک روز شاهد گزارش سمینار هو یت سازی و هو یت شناسی در ولسوالی جاغوری از طرف نخبگان مردم جاغوری میبو دیم . خلیلی

 8. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 15:3

  سلام بر دوست عزیز اقأی مؤمن زاده، و سایر دوستان جاغوری۱.

  جهانی‌ سپاس از گزارشات زیبایی‌ شما، به امّید یک هزارجات و جاغوری آباد، آزاد و به دور از مشکلات.

  تا کرزای است -و این پشتون هایی قرن سنگی‌، راهی‌ دیگری نیست جز اینکه هزرها از تمام نقاط کشور متّحد و یگپارچه تظاهرات سراسری راه بیندازند. تا این لعنتی زای را بفهماند،

  شینیده میشود که ۴ نفر نمایندهأی جاغوری و ملیستان را با پشتونهأی جنگلی‌ خودش تعویض کرده، در این مورد در جاغوری چه خبر است آقای مؤمن زاده؟

 9. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 16:26

  مومن زاده نهایت عزیز وگرامی دست گلتان درد نکند که همچنان با مهارت وخستگی ناپذیر گزارشهای مردم تانرا تهیه ونشر می کنید. حقیقتا باید به شما بسیار تحسین گفت.

 10. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 23:8

  اقای مومن زاده سلام . تشکر از گزارش خوب تان . خیلی خوب بود . غفار زاده از ناروی

 11. یکشنبه 5 تیر1390 ساعت: 23:9

  خسته نباشید واقعا !!!!!!
  این آقایونی که اسم نا شریف شون رو نوشتید به عنوان ولسوال ویا هر مرض دیگه کار ووظیفه دیگه ای ندارد که همیشه مزاحم فوتبالیستها ونخبگان مدرسه ای ما میشود ؟ مهمتر از شرکت کردن در این مراسم باز کردن راه های ارتباطی مردم میباشد که باید برای آن چاره ای بیندیشد !
  خدایا یا ببرش یا هدایتش کن

 12. دوشنبه 6 تیر1390 ساعت: 18:23

  salam dostai aziz!
  1.tashakkur bisiar ziad az momenzade
  hardafa ke gozareshe warzeshe khososan footbal ra da eensite mekhanam
  motawajjeh mesham kee da ee mosabeqat faqat teamhai az zangmasha eshterak dashta? ee mosabeqa kee ba komak woloswal bargozar mesha chetor az dega mantaqai jaghoree kodam teame eshterak namekonan? az ghojoor haidar loman nawee garee ta jai ke man khabar daram teamai por ghodratee hastan kee hatman dar mosabeghate ghoojor eshterak karda bodan….een mosabeqat chera yag jai bargozar namosha? wa amiriate olympic wazifa shan achee asta aya kodam karee barai warzesh karda??? tashakkur !

 13. دوشنبه 6 تیر1390 ساعت: 23:0

  روزگاربا هرقومی فراخور خواسته ها وشایستگیهایش معامله می کند عزیزم!

  مردم هزاره مردم ضعیف النفس و پراکنده ی هستند که نهایت خواسته شان از دولت همان اجازه زنده ماندن هست وبس! برخلاف دیگر اقوام که اگر دولت ناودان خانه شان را ازطلاهم بکند باز فریاد می کنند که حق ماکو؟؟
  ولی مردم هزاره هیج خواسته مشخص و جدی از دولت ندارند. نویسندگانش سطحی و با خواسته های جزئی و زود گذر مردم را سرگرم می کنند. کاش صد تا وبلاگ نویسان ما به مردم یاد می داد فاصله شما با دیگر اقوام از زمین تا آسمان است و شما همیشه بارکش و غمکش دولت بوده اید نه مخدوم ومحترم دولت.
  امروز در هزارجات حتی برای یادگاری نیز کدام پروژه بزرگ بازسازی که بتوان به آن یک پروژه گفت راه اندازی نکرده اند. سرک بامیان را ده سال است که سال ده بار کارش را با طمطراق افتتاح می کنند درحالیکه همین سرک هم بیشترین نفعش به خودشان بر می گردد زیرا مسیرهرات و کابل را نصف کرده کرایه را تا 50% کاهش می دهد و زمینه صادرات کالای تجار شان را به هزارجات فراهم می کند اما هزارجات بی زمین و نا ساخته که یک کارخانه ندارد هیج چیزی برای صادرات ندارد .بهترین زمینه ساختن بند برق در کل آسیا در ولایت بامیان تشخیص داده شد وهزینه ساخت آن نسبت به واردات برق خارجی یک صدم یعنی 73 ملیون دلار تشخیص داده شد اما وزارت برق اجازه ساختش را برای مؤسسات خارجی نداد و حاضر شد به قیمت بیش از یک ملیارد دلار از کشورهای تاجکستان و ترکمنستان و ازبکستان برق وارد کند. مؤسسه خارجی گفته بود من با 73 ملیون دلار بند برق در دره کالو می سازم که کابل وهفت ولایت کشور را برق کامل و کافی بدهد ولی دولت اجازه نداده بود.

 14. دوشنبه 6 تیر1390 ساعت: 23:34

  سلام بر همه .

  تشکر از آقای مومن زاده عزیز که همیشه ما را در جریان آخرین اخبار جاغوری قرار میدهد.