بامان خدا ده خدای پامان – کرزای رفت – احمد زای امد

عزیزالله جاغوری ۷:۰۲ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
بامان خدا ده خدای پامان – کرزای رفت – احمد زای امد

asab0سلام دوستان

عجب دنیایی است  انگارهمین چند روز پیش بود ریس جمهور کرزی به عنوان ریس جمهور سوگند یاد کرد یا به زبان ساده قسم خورد که در راستای منافع افغانستان کار کند ولی اینکه …

ولی شب گذشته در موقع خدا حافظی چهره ای اقای ریس جمهور دیدنی شده بود . گرچند می خواست سخنرانی حماسی بکند ولی این سخنرانی حماسی بیشتر شباهت به درد دل داشت که کرزی می  خواست با مردم دراخرین روز دیدار داشته باشد . حال این درد  دل چه بود ؟ بماند .

بالاخره کرزی رفت – احمد زای امد  

اشرف غنی احمدزی روز دوشنبه ۷ میزان سال ۱۳۹۳  در مراسمی ویژه که در کاخ ریاست جمهوری افغانستان با حضور یک‌هزارو ۴۰۰ مهمان داخلی و خارجی برگزار شد به  عنوان رئیس جمهور آینده‌ی کشور سوگند یاد کرد.

در این مراسم عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی به همراه معاونان خود، حامد کرزی،  صبغت‌الله مجددی، شماری از رهبران جهادی، نامزدان دور اول انتخابات ریاست جمهوری و نمایند‌گانی از ۳۴ کشور  جهان و میهمانانی از اتحادیۀ اروپا و سازمان ملل متحد حضور داشتند.

حامد کرزی در ابتدای این مراسم در سخنانی ، از نیروهای امنیتی افغانستان ستایش و با آن‌ها خداحافظی کرد.

وی در ادامه گفت: “ما در ابتدای کار تجربه‌ی ‌کمی داشتیم، اما تجربه‌ی امروز ما با آن روزها قابل مقایسه نیست، اما اقای کرزی اشاره به این تجربه ها نکرد. وآیا روند صلح که در پیش گرفته بود جز همین تجربه ها بود ؟ !!!

اقای کرزی گفت : من بسیار افتخار می‌کنم که انتقال قدرت سیاسی امروز به صورت مسالمت آمیز انجام می‌شود”. اما یادش رفته بود که این انتقال قدرت یکی از بی سابقه ترین انتقال قدرت در جهان بود که نزدیک  به یک سال مردم را به خود مشغول کرده بود .

رئیس جمهور سابق افغانستان ادامه داد: “امروز کشور در مسیر درست روان است اما کدام مسیردرست   ؟ !!

ایشان  ادامه داد و من منحیث یک فرد با تجربه با دولت وحدت ملی همکاری خواهم کرد، زنده باد افغانستان و زنده باد ملت ما.”

در ادامه این مراسم و بعد از ادای سوگند اشرف غنی احمدزی، عبدالرشید دوستم و سرور دانش به عنوان معاون اول و معاون دوم رئیس جمهور از سوی اشرف غنی احمدزی مراسم سوگند را به جای آوردند.

اشرف غنی احمدزی در اولین سخنرانی اش – که بیشتر به حال هوای کمپیانی شباهت داشت تا به  یک سخنرانی – کلمات حماسی زیاد و زیبایی را به زبان اورد . که ادم ازشنیدنش اش لذت می برد تا چه رسید به عملی شدندش. ادم را بیاد داستان یک سطل ماست ودریاچه می اندازد که می خواست دوغ درست کند .

راستی حیف ؟ !!! چرا دور بروم  مگر از این حرف های قشنگ از جناب  کرزی کم شنیدیم .

راستی حیف که این حرف ها عملی نمیشه اگر بشه چه میشه .

نظیر :  برابر مردم پاسخگو هستیم، من رهبر شما هستم؛ اگر من اشتباه کردم از من حساب بخواهید”.

من چنین می کنم چنان می کنم  حرف های که در اولین روز ها   معمولا زیاد زده می شود .

به هر صورت به سهم خودم به جناب ریس جمهور وریس اجرایه تبریک می گویم  ارزو مندم به گفته های خویش جامه ای عمل پوشانیده  ومردم را از این مصیبت بزرگ نجات دهند . به امید آنروز .

1,206بازدید

کامنت بسته شده است.