با کاندیدای ریاست جمهوری بیشتر آشنا شویم -(۶) محمد نادر نعیم:

عزیزالله جاغوری ۸:۱۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
با کاندیدای ریاست جمهوری بیشتر آشنا شویم -(۶) محمد نادر نعیم:

۶naym-    زندگى نامۀ محمد نادر نعیم :
سردارمحمد نادر نعیم فرزند استاد عزیز نعیم و نواسۀ سردارنعیم می باشد و در سال ١٣۴۴ خورشیدى در کابل متولد گردیده است.
نعیم از طرف مادر نواسۀ سردارمحمد داوود خان رییس جمهور سابق کشورنیز می باشد و به عمرهفت سالگى در سال ۱۹۷۷ و یک سال قبل از کودتای ثور به رهبری حزب دموکراتیک خلق، به لندن رفته بیشتر عمر خود را در بیرون از افغانستان سپری کرده است .
موصوف سند لیسانس خود را درسال ١٩٨۵ میلادى از بخش کمپیوتر ساینس پوهنتون نورت لندن به دست آورده است.
وى بعد ازفراغت با خانوادۀ خود درلندن زندگى مشترک داشت در سال ۲۰۰۳ و پس از فروپاشی طالبان به افغانستان بازگشت در زمان بازگشت محمدظاهر شاه به افغانستان، با وى همراه بود در موقف های مختلف دولتی من جمله  بحیث رییس دفتر ظاهر شاه نیز کار کرده است . و حدود هشت سال مى شود که در افغانستان زندگى مى کند. با این حال، نادر نعیم در بیشتر از ده سال اخیر، عمدتا بدور از فضای سیاسی، در بخشهای تجارتی فعال بوده است.
موصوف درسال ١٣٩٢خورشیدى یک حرکت سیاسى تحت نام صداى مردم (ولس غږ) را آغاز نموده و در ولایت مختلف کشور با مردم تماس گرفته است.
سردارمحمد نعیم با زبان هاى پشتو، درى و انگلیسى حاکمیت دارد.
موصوف عضوى خانواده شاهى افغانستان ( خانواده سردار محمد داوودخان)است؛ اما خود را بحیث کاندید مستقل براى انتخابات آیندۀ ریاست جمهورى نامزد کرده است. موصوف متاهل است و دو فرزند دارد.
آقای نعیم، تاج محمد اکبر و عزیزالله پیام را که هر دو چهره های کمتر شناخته شده در عرصه سیاسی در افغانستان هستند، به عنوان معاونان اول و دوم خود در انتخابات معرفی کرده است.
این بود کارنامه  اقای محمد نادر نعیم

بالاخره  اقای محمد نادر نعیم  چه ؟ این شحص به نظر شما  شایستگی این کرسی را دارند ؟

این سایت تصمیم دارند با توجه به فرصت کافی که تا روز انتخابات داریم هر روز یکی از این کاندیدا را به اشتراک می گزاریم  تا ضمن بررسی  جنبه های گوناگون کاندیدا  ما را به شخصیت که شایستگی این کرسی را دشته باشد نردیک تر کند . پس منتظر نظرات شما دوستان هستیم

939بازدید

کامنت بسته شده است.