برای اولین بار نیروی بحری استرالیا یک کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی را به اندونیزیا برگرداندند

مدبریت ۶:۵۴ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
برای اولین بار نیروی بحری استرالیا یک کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی را به اندونیزیا برگرداندند

نیروی بحری استرالیا یک کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی را که از اندونیزیا عازم این کشور بود قبل از رسیدن به استرالیا متوقف وان را دوباره به اندونیزیا برگردانده است. این اولین بار است که حکومت استرالیا به رهبری تونی ابوت یک کشتی حامل پناهجویان را بدون در جریان قرار دادن حکومت اندونیزیا به این کشور باز گردانده است. اقای تونی ابوت مصمم است که با استفاده از پالیسیهای سختگیرانه به روند مهاجرت های غیرقانونی به استرالیا پایان دهد.

این کشتی که دست کم چهل وپنج پناهجو از کشورهای سودان و سومالیا را به صورت غیر قانونی به سوی استرالیا انتقال می داد قبل از رسیدن به ابهای استرالیا از سوی نیروی بحری استرالیا متوقف و به اندونیزیا باز گردانده شده است. جلوگیری به صورت قطعی از ورود پناهجویان غیر قانونی به خاک استرالیا از وعده های بود که تونی ابوت نخست وزیر این کشور در جریان کمپاین انتخاباتی اش به مردم استرالیا  داده بود. وی مصمم است که با استفاده از هر شیوه ممکن از ورود پناهجویان غیرقانونی به خاک استرالیا جلوگیری کند.

اقای تونی ابوت همچنین وعده داده است که کشتی های حامل پناهجویان غیرقانونی را از هر کشوری که تلاش کند وارد استرالیا شود دوباره به همان کشور برگشت خواهد داد. این پروسه که بنام عملیات حفاظت از مرزهای استرالیا یاد میشود توسط یک جنرال ارتش استرالیا رهبری میشود. هرچند حکومت استرالیا پیش ازین نیز بارها تلاش کرد که حکومت اندونیزیا را متقاعد کند که در جلوگیری از ورود پناهجویان غیر قانونی به استرالیا با کانبیرا همکاری کند اما حکومت اندونیزیا تا اکنون به این پیشنهاد استرالیا جواب مثبت نداده است.

به نظر میرسد حکومت استرالیا اکنون تصمیم گرفته است که برنامه باز گرداندن پناهجویان به کشورهای که از انجا وارد استرالیا شده است را به صورت یکجانبه عملی نماید. اندونیزیا از جمله کشورهایست که سالانه هزاران پناهجو تلاش میکنند ازین کشور خودشانرا به استرالیا برسانند. تراکم پناهجویان غیر قانونی به استرالیا به یک چالش عمده در برابر حکومت این کشور تبدیل شده است.  سفرهای غیرقانونی به استرالیا که عمدتا با استفاده از کشتیهای کهنه وفرسوده انجام میشود یکی از خطرناک ترین شیوه های پناه گزینی در سطح جهان به شمار میرود.

1,333بازدید

کامنت بسته شده است.