برگزاری انتخابات ولسی جرگه جاغوری

مدبریت ۱۱:۴۴ ق.ظ ۵

سلام دوستان خوبم

شرکت مردم در انتخابات پارلمانی کشوردر جاغوری

 دوستان نهایت عزیز تشکر از همراهی همه شما عزیزان در سایت خود تان جاغوری یک ،  تشکر ویژه از نظرات نیک تان ببخشید از اینکه جواب تان را داده نمیتوانم بنا به مشکلات ، مصروفیت و کش کش روزگار از این بابت معذوریم و امید که شما عزیزان مشکلات ما را درک کرده  آزرده خاطر نباشید و این حقیر را از دعا خیر تان محروم نفرماید .

  امروز شنبه مورخه ۲۷/۶/۱۳۸۹ مردم جاغوری نیز مثل بقیه مردم کشور ما از ساعت ۷ صبح  در پای صندوق های رای حاضر شدند . تعداد زیادی از هموطنان عزیز ما برای تعین سرنوشت آینده خود و  کشورشان به پای صندوق های رای رفتند . گفته می شود که دراین روز در نقطه نقطه کشور مراکز رای دهی مانده شده  تمام افراد  حتی الامکان  توانستند  در نزدیک ترین محل زندگی اش رفته رای خود را به صندوق ها بیندازد .

روز انتخابات در جاغوری

انتخابات امسال در مقایسه با انتخابات اول از جهات  قابل توجه است .

اول اینکه انتخابات امسال از شور وهیجان برخوردار نبود که بماند بلکه مردم کدام رغبت  و دلیلی برای اشتراک شان نداشتند .در ثانی در آن انتخابات نیز متاسفانه جاغوری ها نتوانستند به پارلمان راه پیدا کنند حتی آنهای که به رای همین مردم به مدت چهار سال بر چوکی لم دادند تا روز این انتخابات سراغ این مردم را نگرفتند.  در نتیجه  هیچ چیز عاید و شامل حال این مردم نشد به همین منظور  کدام دلیل توجیه کننده ی برای اشتراک شان نمی دیدند .

شرکت مردم در انتخابات

تنها دلیل که بعضی  مردم را به پای صندوق های رای پارلمانی  می کشاند ، پولهای به جیب زدهای است تا ناظرین که از ستاد های هر یک از نامزدان در این روز اشترک دارد گزارش شان کم خوب تر برای نامزدان انتقال یابد تا پول های که به جیب زده شده  پس گرفته نشود . متاسفانه  نا پختگی سیاسی  وعدم مدیریت اجرایی ،با عث شده تا  شایعات را که  از سوی دشمنان مردم جاغوری  بین مردم بخش شده است ازاین علایق به مرور زمان بکاهد .

این انتخابات با انتخابات شورا های ولایتی داستان چندان فرق نداشتند  مردم با توجه  با تعدد نامزد  ها و کم نشدن نامزد ها  به سر حد مطلوب ،  انگیزه ای چندان برای شرکت نداشتند .

شرکت پور شور خانم هادرانتخابات پارلمانی کشور

متاسفانه کدام مرجع مخلص و با مدیریت سالم هم وجود نداشت که به موقع به داد این مردم برسند  و از تعدد کاندیدها جلو گیری نمایند .

ظاهرا تا آنجای که من اطلاع دارم  سه گروهی در این مساله پا پیش گذاشتند  

۱ – شورای علمای داخل جاغوری

۲ –  شورای معارف جاغوری

۳ – مجمع علما و طلاب جاغوری

 که من وارد جزییات آنها نمی شوم .

 هر سه طرح متاسفانه به نوبه خود یک اختلاف جدید تری را ایجاد کرد چون خود آنها متهم به یک کاندیدبودند  . که آنهم با مخالفت  بعضی نامزد ها مواجه شد . و باعث اختلاف جدید تر در بین مردم شد . 

در این که تعدد کاندیدها مطلوب نیست باید کم شود ظاهرا بحثی نبوده و  نیست  ولی سوال این است که این کار کی باید صورت می گرفت ؟  روی چه ضوابط باید صورت بگیرد ؟ !!!

این پا در میانی وقتی انجام می شد  که تازه کاندید ها اعلام حضور کرده بودند.   آن زمان اگر این آغایان سراغ کاندیدها  می رفت و این مسئله را  که الان مطرح کرده آن زمان مطرح می کردند  به احتمال زیاد نتیجه در پی می داشت . حالا که از همه کاندیدها هم چیزی در بساط نمانده  هم پول شان به هدر فته و هم آبروی شان . آیا در چنین زمان میانجیگیری می تواند مفهوم داشته باشد ؟!!!   آیا این کار عملی است ؟  و اصولا علما و فضلا چرا  ناشیانه و بی موقع  به مسایل مداخلت می کند ؟ . چرا کدام تدبیر منطقی از خود نشان نمی دهند .  واقعا عنوان به این بزرگی با خود یدک می کشند بدون اینکه از خود کدام ابتکاری وتدبیری  نشان بدهند جای تاسف است .  دو گروه دیگر که انصراف دادند شاید به همین دلیل بوده است  .   

مصاحبه همه نامزدان جاغوری را گرفتم صدای همه شان ضبط کردم و حالا در نزدم  موجود است به این خواطر نشر نکردم که هیچ کسی برای گفتن چیزی نداشت حتی سواد کافی نداشتند. به جز آقای دوکتور عبدالمجید ناصری و احمد حسین جاغوری و خداداد فقیهی دیگر هیچ کسی دیپلم  هم ندارد و حیفم آمد که زحمات برای تایپ کردن این مصاحبه ها بکشم و وقتم را ضایع کنم . در موقع مصاحبه بیش از هر کسی دلم برای خودم سوخت  که وقتم را آنهم با کمترین امکانات در جاغوری صرف حرف های بیهوده این آغایان بکنیم . چون نشرآنها  باعث آبرو بری جاغوری بود حرف های که جنابان می زدند اصلا حرف یک وکیل و یانماینده نیست و نمی باشد باز هم اگر دوستان خواست که م

1,064بازدید

۵ دیدگاه »

 1. علی سنبله ۲۸, ۱۳۸۹ در ۱۲:۴۷ ق.ظ -

  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ ساعت: ۰:۴۷

  آقای مومن زاده سلام بر شما!
  تشکر بینهایت از شما که با گذارشدهی های روزانه تان فرزندان جاغوری را که در منطقه نیستند از حال و احوال جاغوری با خبر میسازی!

  ثانیا اینکه از گذارشهای تان که از بعضی از کاندید های( روی سیاغوی جاغوری) گرد آورده و در دسترس دارید- لطفا با زحمت آنها را بدست نشر بسپارید تا باشدخود همین هایی که حاضر نیستند بهیچ قیمتی از سر خر شیطان پایین بیایند . ببینند و بخوانند که کی هستند و اگر در معرض پرسش قرار بگیرند ؟ آیا چیزی برای گفتن دارند؟؟؟؟؟
  درود خدا بر شما و توفیقات مزید ازآن تان!

 2. نازیه سنبله ۲۸, ۱۳۸۹ در ۱۲:۱۰ ب.ظ -

  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ ساعت: ۱۲:۱۰

  سلام به کل قومای گلیم
  تشکر نوم از مومن زاده جان قند که موره ار روز قد خبرای خو خوشال نه
  ده کور مردا مالومه که مه ار روز یک دفه سایت غدر خوبی جاغوری یک ره واز نوم چیز کنوم اد مولد پیدا نه موشه که اگو نظر مظر بیدیم خدا کنه که مومن زاده قند دیق نه شونه ارقم ارغیتا الی اوالی جاغوری جان ره نوشته کنه .
  خدا شومو ره ده ارزوی شوم برسنه
  نازیه سوئدن
  جان کل شوم جور باشه
  بامان خدا

 3. فرزان یاری سنبله ۲۸, ۱۳۸۹ در ۳:۰۳ ب.ظ -

  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ ساعت: ۱۵:۳

  سلام به همه . خدمت مومن زاده عرض شود نمی دانم چرا شما هم با غرض مطالب را گزارش می دهید .به عنوان گزارشگر اگر بی طرف باشید خوب است. جناب محترم همه را بی سواد گفته اید . هرچند خانم رضایی صنف چهارم حقوق و علوم سیاسی است . اقای یوسوفی لیسانس دارد. وازاد . نفیسه .وبعضیهاییکه علوم دینی را خوانده است را بی سواد خوانده اید.شما اگر مصاحبه کرده باید اول می پرسیدید که کدام مدرک دارد یا خیر.در ضمن از انجنیر دوازده پاس چه داشت که نشر کردید.

 4. بچه جاغوری سنبله ۲۸, ۱۳۸۹ در ۶:۰۱ ب.ظ -

  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ ساعت: ۱۸:۱

  سلام بر همه خوانندگان اول جواب فرزانه یاری را بگویم اینکه اگر منظورت از خانم رضایی همان شاگل رضایی است که تقریبا میشه گفت بیسواد است چون در جاغوری کسی که دوازده باس ان هم از نوع شاگل شاید هر سنگ در هر قریه بیست دانه است اگر قبلا خبر نداشتید حالا بدانید ……….

 5. فرزان یاری سنبله ۳۱, ۱۳۸۹ در ۱۲:۵۴ ب.ظ -

  چهارشنبه ۳۱ شهریور۱۳۸۹ ساعت: ۱۲:۵۴

  سلام به همه . منظورم از با سواد داشتن مدرک بود. چون اقای مومن زاده گفته بود به جز…. همه بی سواد هستند (مدرک دوازده ندارد). اگر شما با شاه گل به مربوط نیست. خودم هم بچه جاغوری هستم وهمچنان می دانم. امید وارم شما خد تان را درک کنید…….