برگزاری مراسم باشکوه تاسوعای حسینی در جاغوری

مدبریت ۸:۳۳ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
برگزاری مراسم باشکوه تاسوعای حسینی در جاغوری

سلام دوستان

 

برگزاری مراسم باشکوه تاسوعای حسینی در جاغوری

ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه

مراسم تاسوعای حسینی در جاغوری

ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام محرم و عاشورای حسینی به همه عاشقان و دوستداران خاندان اهل بیت رسول خدا (ص)

امسال نیز مثل سالهای گذشته مردم متدین همه مناطق جاغوری از آوایل ماه محرم مراسم عزاداری و سوگواری خود را آغاز نموده و به سوگ سرور سالار شهیدان نشستند .

 

مراسم عزا داری در تمام مناطق جاغوری برگزار گردید سخنرانان از وقایع عاشورا برای مردم سخن گفتند .

در مرکز  نیز این مراسم از اوایل ماه محرم در مسجد جامع رسول اکرم آغاز گردید و مومنین و بازاریان در مراسم حسینی شرکت فعال داشتند. یاد شهدای کربلا را همراه با سرور و سالار آن حسین بن علی گرامی داشتند .

 

امروز شنبه مورخه ۹/۹/۱۳۹۱ روز تاسوعای حسینی طبق سنوات قبل مردم عزادار جاغوری از اطراف نواحی مرکز همراه با دسته های شان در جلوی مسجد جامع حضرت رسول اکرم (ص)حضور بهم رسانیده و بادسته های مرتب و منظم به عزاداری پرداختند. که شما گوشه هایی از آن را شاهد هستید . مراسم سوگواری ساعت ۹ قبل از ظهر امروز با کلام الله مجید آغاز و تا ساعت ۳ بعد از ظهر  ادامه یافت . در این مراسم تعداد زیادی دسته شرکت ورزیده بودند  و بعد از ختم مراسم مردم عزا دار به خانه های شان بر گشتند تا خود را برای مراسم عاشورای حسینی ، که فردا قرار است  در مساجد و حسینیه های محل بر گزار شود آماده کنند .

در جاغوری کدام خبر خاص نیست  از برف  بارندگی خبری نیست . در صورت کدام خبر قابل توجه حتما شما را در جریان آن قرار خواهیم داد.

مومن زاده -کابل

+;نوشته شده در ;شنبه چهارم آذر ۱۳۹۱ساعت;۲۰:۳۳ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,797بازدید

کامنت بسته شده است.