بعد از غرق شدن کشتی پناهجویان در حدود ۲۰۰ تن شان هنوز هم نا پدید می باشند

احمد نوید طنین ۲:۱۰ ب.ظ ۴

بعد از آنکه قایق غرق می شود، ۱۳ تن دیگر پناهجویان نجات یافتند و در حدود ۲۰۰ تن شان هنوز هم نا پدید می باشند

مقامات اندونیزیا گزارش داده اند که ۱۳ تن دیگر پناهجویان و دو تن خدمه کشتی اندونیزیائی بعد از آن نجات داده شدند که قایق آنها به سبب هوای خراب و امواج قوی بحر در حدود ۹۰ کیلو متر دورتر از ساحل جاوا در اندونیزیا به روز شنبه دچار حادثه گردید.

 با این رقم نجات یافته گان، مجموعی نجات یافته گان به ۴۸ تن میرسد و این در حالیست که در حدود ۲۰۰ تن شان هنوز هم نا پدید می باشند. گزارش ها حاکیست  که ۲۵۰ تن سوار آن قایق بودند که غرق شد.

۱۳ پناهجوی مذکور، ۱۲ مرد و یک خانم، در یک جزیره که ۲۰۰ مایل از محل که قایق در آنجا غرق شد، نجات داده شده اند.

عملیات نجات و جستجوی پناهجویان وارد پنجمین روز گردیده است. رئیس امداد گران برای نجات و جستجوی پناهجویان گفته است که این عملیات حد اقل الی روز شنبه ادامه خواهد داشت.

پناهجویان نجات یافته افغانستان و ایران گفتند که مسافرین وحشت زده در قایق که بسوی آسترالیا روان بود، بدون هر گونه کمک در آب باقی ماندند و خدمه های کشتی وسایل نجات را گرفته فرار کردند و جان های خود شانرا نجات دادند.

یک از مسافرین ۱۸ ساله این قایق بنام سید محمد ضیا به آژانس خبر رسانی دیلی تلیگراف چنین گفت : کاپیتان قایق و شش خدمه قایق جاکت های نجات را گرفتند و در آب شنا کرده فرار نمودند”.

به دلیل اینکه مهاجرین به گونه غیر قانونی سفر میکردند، تعداد دقیق مسافرین که در قایق بودند معلوم نیست و همچنان دقیق معلوم نیست که آنها شهروندان کدام کشورها بودند.

اگرچه بزرگان جامعه هزاره در شهر کویته فکر می کنند که به تعداد مجموعی ۷۰ تن از جامعه شیعیه در آن قایق حضور داشتند. آنها مهاجرین غیر قانونی بودند که از جاده علمدار شهر کویته آمده بودند و بین ۱۹ الی ۲۲ سال عمر داشتند.

پناهجویان جهت سوار شدن به آن قایق از ۲۵۰۰ دالر امریکائی الی ۵۰۰۰ دالر امریکائی پرداخته بودند. مقامات اندونیزیا گفته اند که قاچاقچیان انسان مردم را فریب دادند و بیشتر از یک میلیون دالر امریکائی از آنها در بدل این سفر خطرناک گرفته اند که در نهایت به مرگ مسافرین انجامید.

منبع:

http://tribune.com.pk

+;نوشته شده در ;چهارشنبه سی ام آذر ۱۳۹۰ساعت;۱۴:۱۰ توسط;احمد نوید – طنین; |;

1,432بازدید

۴ دیدگاه »

 1. sakhi جدی ۱, ۱۳۹۰ در ۳:۴۵ ق.ظ -

  پنجشنبه ۱ دی۱۳۹۰ ساعت: ۳:۴۵

  سلام
  امیدوارم که بقیه کسانی که در این کشتی بوده اند نیز نجات پیدا کنند،به یاری خداوند بزرگ
  اما یک نکته قابل توجه مدیر صاحب این سایت: این که مذهب جز هویت شده نمی تواند ،که شما فرموده اید ۷۰ نفر ان شیعه میباشد یعنی چه!
  sakhi

 2. رهگذر جدی ۲, ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۱ ق.ظ -

  جمعه ۲ دی۱۳۹۰ ساعت: ۱۰:۱

  سلام
  حادثه ی دل خراش یست ….
  من با آقای سخی هم نظر هستم.

 3. Nadir جدی ۶, ۱۳۹۰ در ۴:۲۸ ق.ظ -

  سه شنبه ۶ دی۱۳۹۰ ساعت: ۴:۲۸

  سلام
  دو ستان کدام کسی می داند آ یا کسی از جا غوری هم بوده است در این کشتی ؟ و دولت آ یندونیسی چی مکند با جنازها ؟ آیا مفریستیش افغانستان یا خیر ؟

 4. jawad جدی ۶, ۱۳۹۰ در ۵:۱۶ ب.ظ -

  سه شنبه ۶ دی۱۳۹۰ ساعت: ۱۷:۱۶

  کشتی نشستگانیم ای باد شرطه بر خیز
  باشد که باز بینیم دیدار آشنا را