به این کمپاین بپیوندید، این کمپاین منطقی و عادلانه است به چند دلیل:

عزیزالله جاغوری ۵:۵۷ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

به این کمپاین بپیوندید، این کمپاین منطقی و عادلانه است به چند دلیل:ک۱- مسیرهای رفت و آمد دانش آموزان از ولسوالی‌های دور دست به مرکز غزنی، بشدت ناامن است و طالبان ایست بازرسی منظم و دایمی با فرصت و امکانات فراوان جهت برآوردن اهداف شوم شان در اختیار دارند. مسیرها بدون استثنا در کنترل طالبان است. پس بهتر است که آزمون کانکور این ولسوالی‌ها در ولسوالی جاغوری در یک فضای امن برگزار گردد.

۲- ناامنی یک‌تهدید انکار ناپذیر و رفت و آمد گروهی دانش آموزان به مرکز، پر ریسک است. مگر اینکه دانش آموز خود همان هجده نکته احتیاطی را که قبلاً گفته بودم، در نظر داشته باشد که خیلی سخت است. پس بهتر است کانکور دانش آموزان این مناطق، در جای امنی مثل ولسوالی جاغوری برگزار شود.

۳- نبود جای مناسب، نبود امکانات ابتدایی، ناامنی خود شهر غزنی و شرایط کرونایی ایجاب می‌کند که تمام جوانب احتیاطی و ابعاد پیدا و پنهان مساله جدی در نظر گرفته گرفته شود. پس بهتر است که از ازدحام زیاد کاسته شود و بخشی از ولسوالی‌ها امتحان کانکورش در جاغوری برگزار شود.

۴-مناطقی که بیشترین آسیب پذیری را در مسیر راه‌ها دارند، با ولسوالی جاغوری هم‌جوار است و فاصله اندک داشته و برای دانش آموزان آسان‌تر و کم هزینه‌تر است. حتا نیاز به چندین شب ماندن نیست. پس بهتر است آزمون این دانش آموزان در جاغوری برگزار شود.

۵- در محیط جاغوری، جای و فضای مناسب برای برگزاری آزمون رقابتی کانکور وجود دارد. پس چرا کانکور در یک محیط امن و مطمئن برگزار نشود؟

۶- در جاغوری به دلیل وضع امنیتی بهتر، دانش آموزان می‌توانند با اعصاب آرام و روان راحت به رقابت بپردازند. پس ایجاب می‌کند که کانکور چند ولسوالی در همانجا برگزار شود.

۷- در جاغوری به دلیل یک فضای امن و فرهنگی، می‌توان بصورت شفاف آزمون کانکور را دایر کرد و حق را به حق‌دار سپرد. پس خوب است که همه خواهان و طرفدار شفافیت و عدالت اجتماعی در آزمون کانکور باشیم.

اما در غزنی:
۱-جای مناسب برای همه نیست، به ویژه برای دختران به سختی محل مناسب برای اقامت شان یافت می‌شود.

۲-احتمال انفجار و یا حملات راکتی در اکثر تجمعات در شهر غزنی وجود دارد.

۳-برگزاری سراسری امتحان کانکور در غزنی، به دلیل ازدحام زیاد دانش آموزان، زمینه‌ی فساد و دخالت‌ها را فراهم می‌کند.
۴-مسیر غزنی پر ریسک است و سفر در آن نامطمئن. هیچ تضمینی برای صحیح و سالم رسیدن دانش آموزان در مسیر راه‌ها وجود ندارد. پس محتاط باشیم.

۵-تیم برگزاری امتحان کانکور به راحتی می‌توانند با یک چرخبال به جاغوری مصئون بروند و مصئون بر گردند. اما دانش آموزان چنین فرصت و امکاناتی را در اختیار ندارد. پس بنابر همین دلایل، از کمپاین منطقی و عادلانه‌ی برگزاری کانکور ولسوالی‌های چهارگانه مالستان، ناهور، قرباغ و جاغوری، در مرکز جاغوری حمایت می‌کنیم و همه باید حمایت کنیم.

عید محمد رویش

143بازدید

کامنت بسته شده است.