به پاس گرامی داشت تحصن مردم عزادار کویته!

مدبریت ۸:۵۲ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
به پاس گرامی داشت تحصن مردم عزادار کویته!

بسم رب الشهداء و الصدیقین

چند شبانه روز است که هزاره ها و شیعیان داغدار کویته در سرمای جانسوز در کنار ابدان عزیزان شان با قلب های مالامال از غم و اندوه به تحصن نشسته اند، جای دیگر هزاره ها و شیعیان در علمدار رود خالی است که از نزدیک به زیارت شهداء مظلوم و قطعه قطعه شده حادثه روز پنجشنبه حضور یابند و در کنار بازماندگان و دیگر مردم عزادار کویته در سرمای زیر صفر با دل‌های داغدار اما امیدوار، خدا را به استغاثه بنشینند و با بغض‌های شکسته دنیا را فرا بخوانند که این شهداء مظلوم به چه گناه کشته شده اند و «بایّ ذنبٍ قُتِلَت»؟

جای دیگر هزاره ها و مسلمانان جهان در علمدار رود خالی است که با شهداء مظلوم تعهد ببندند که ما خون پاک شما را زیر پا نگذاشته و یاد و نام تان را فراموش نمی کنیم… چه اینکه اصلاً خون مظلوم ، آه مظلوم ، فریاد مظلوم … سیل بنیان کنی است که ریشه ی ظالم را از بنیاد قطع نموده و هرگز فراموش شدنی نیست و کسی که قصد فراموش ساختن آن را داشته باشد خود به فراموشی مبتلا و از صفحه ی روزگار محو خواهد شد.

جای همه ی پیروان ادیان آسمانی و طرفداران حقوق بشر در کربلای علمدار رود خالی است که به خانواده های داغدار قربانیان مظلوم این حادثه تبیین کنند که این جنایت براساس کدام دستور ادیان آسمانی و یا کدام منشور بین المللی قابل توجیه است….

آری ، جای ما در کربلای کویته خالی است اما هرکجا باشیم با شهداء مظلوم و بی گناه شیعه پیمان می بندیم که شما در روح و باطن ما جای دارید. اگر گناه شما پیروی از حسین و دیگر شهدای کربلاء بوده است و به همین گناه شهیدتان کرده اند ما هم در این گناه شریکیم و در برابر تمام یزیدیان زمان باقامت استوار و سرفراز ایستاده ایم و خدا را سپاس می گوئیم که هنوز درب شهادت بسته نیست و ما نیز آماده ایم در برابر یزیدیان و شمرهای زمان عاشورا و عاشوراهایی دیگر بیافرینیم.

هرکجا باشیم فریاد بر می آوریم که ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان مردم ما در هر کجای این کره خاکی جاری است.

ای شهدای عزیز و ای غلطیده‌شدگان در سرب‌های سرد و سنگین که به عشق شیعه بودن و مسلمان بودن، آماج کینه ها و دشمنی های یزیدیان بزدل و خون آشام قرار گرفته اید، شما نیز دست دعا بر دارید و علیه همه ی جنایت کاران و جنایت پیشگان و حاکمان غدار که دستان کثیف شان در خون شما آلوده اند دعا کنید…

ای شهداء مظلوم بر مزار کدامتان بگرییم و با خانواده کدام تان اظهار همدردی کنیم که با مشاهده صحنه های دل خراش کربلای علمدار رود از راه دور نیز بغض مان می ترکد… و خود نیز به تسلا بخش دیگر نیاز می یابیم که انشاء الله او بیاید و انتقام شما را از جانیان شب پرست بگیرد…

ای شهداء عزیز ! اگر هق هق گریه هامان این اجازه را به ما بدهد که بر مزار تک تک تان بگرییم، آیا درد مردم ما دوا خواهد شد؟… بر مزار شما می‌گرییم و با خانواده ها و مردم داغدار کویته اظهار همدردی می کنیم که این کمترین کاری است که از دست ما ساخته است، اما زهی تاسف که گریه و همدردی نیز درد ما را دوا نمی‌کند …

در پایان به خود و دیگر جاماندگان از شهداء یادآوری می کنم، ای وارثان خون شهداء! مرد باشید و بر سر عهد و پیمان خود ثابت قدم بمانید با خون شهداء معامله نکنید انشاء الله خود خون شهداء سرنوشت ما را به بهترین وجه رقم خواهد زد.

950بازدید

کامنت بسته شده است.