بیانیه مجمع علماء و طلاب جاغوری در رابطه با حواث اخیر در کویته

مدبریت ۷:۳۳ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
بیانیه مجمع علماء و طلاب جاغوری در رابطه با حواث اخیر در کویته

بسم رب الشهدا و الصدیقین
بار دیگر دست‌های ابلیسی از آستین آل ستم و ظلم پیشه بیرون شد و صدها شاخه سبز زندگی را شکست و ده‎ها شهیدی دیگر بر کاروان شهدای اسلامی پیوستند.
حادثه شهر کویته پاکستان یکی از المناک‎ترین و غم‌انگیزترین حادثه در تاریخ مردم هزاره پاکستان است که دل هر انسان آزاده را به درد می‌آورد.
در عصری که انسان امروز به دهکده جهانی می‎اندیشند و مدعی‌اند که از شهروند کشوری عبور کرده‌اند و شهروند جهانی شده‌اند و درد جهانی دارند، در عصری که انسان مدعی‌اند که حتی نباید به حقوق حیوانات تعرضی صورت گیرد اما در گوشه از جهان بنام کویته پاکستان هرروز صدها انسان اعم از زن و مرد، پیرو جوان و کودک بدون هیچ جرمی به خاک و خون کشیده می‌شود، هیچ صدای به حمایت از این شهروندان جهانی بگو ش نمی‌رسد. هنوز خون ریخته شده بدست شرورترین انسان‌های روی زمین نخشکیده است که جوی دیگری از خون در کوچه پس کوچه شهر بر روی زمین جاری گشت و صدها شاخه زندگی خم گشت.
ما این عمل ضد بشری را قویاً محکوم نموده ضمن تسلیت به خانواده های عزیز شهدا وهمدردی با عزیزان خویش نکاتی را متذکر می‎شویم:
۱٫ از همه انسان‌های آزاده و جامعه جهانی به خصوص از مردم پاکستان می‎خواهیم که همراه با مردم شهید داده و همدردی با مادران جوان از دست داده و زنان شوهر از دست داده از این عمل وحشیانه انزجار خود را اعلان نموده آن را به شدیدترین وجه ممکن تقبیح نمایند.
۲٫ ما حکومت پاکستان را در تکرار چنین حادثه‎ی که هرروز اتفاق می‌افتد مقصر دانسته از این حکومت می‎خواهیم که نسبت به تأمین امنیت شهروندان پاکستان بدون هیچ‌گونه مسایل قومی و نژادی تلاش مضاعف نمایند که در صورت تکرار آن مسئولیت مستقیمشان متوجه دولت و حکومت این کشور می‎باشد.
۳٫ دشمنان ما بدانند که ما از شهادت هیچ گاه نمی‌هراسیم زیرا شهادت منطق قرآن و دین اسلام و مذهب ما است. ما از شهادت نه تنها استقبال می‌نماییم که به آن عشق می‎ورزیم زیرا به فرموده خداوند شهیدان مردگان نیستند بلکه زنده های هستند که در نزد خداوندشان روزی می‌خورند «وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون»کسانى را که در راه خدا کشته شده‏اند مرده مپندار، بلکه زنده‏اند و نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند.
۴٫ از مردم عزیز اعم از خواهران و برادران ما در کویته می‌خواهیم که بیش از پیش وحدت و یکپارچگی خود را حفظ نموده نسبت به حوادث با صبر و خردمندی برخورد نمایند زیرا که خداوند با صابران است«إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرینَ» امیدوار باشند که خون این شهیدان بینان ستم را ویران خواهند کرد.
زخون بنویس بر دیوار ظالم *** که آخر سیل این بنیاد خون است.

مجمع علماء و طلاب جاغوری

1,451بازدید

کامنت بسته شده است.