تاجاغوری ولایت نشده دادخواهی ادامه دارد

عزیزالله جاغوری ۳:۵۴ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
تاجاغوری ولایت نشده دادخواهی ادامه دارد

تاجاغوری ولایت نشده دادخواهی ادامه داردIMG-20200706-WA0015

داد خواهی برای ولایت شدن جاغوری بیشتر از دو نیم ماه است که بدون وقفه از سوی مردم شریف، نجیب و با فرهنگ جاغوری ادامه دارد و روز بروز گسترده تر میشود.

مردم جاغوری بیشتر از ۱۹ سال است که در انتظار ولایت شدن جاغوری از سوی حکومت مرکزی است ولی این مهم با توجه به وعده های زیاد انتخاباتی تاهنوز محقق نشده و مردم همچنان به تحقق خواسته هایشان تاکید و پا فشاری دارند.

نظر به قانون اساسی، جاغوری از لحاظ نفوس، مساحت، اقتصاد و علم و دانش شرایط لازم را برای ولایت شدن دارد و همین حالا هم از لحاظ نفوس، آبادی، پیشرفت و ترقی از بسیاری ولایات افغانستان پیقدم تر می باشد.

در چند سال اخیر، جاغوری از لحاظ استراتژیک بودنش بارها مورد حملات مسلحانه دشمنان کینه توز و قسم خورده نظام قرار گرفته و راه های مواصلاتی اش از سوی مخالفین دولت مسدود گردیده ولی مردم جاغوری با تقبل تمام این مشکلات از جاغوری دفاع نموده و بهترین فرزندان خویش را در راه دفاع از آن قربان نموده است.

مردم جاغوری، یکی از پشتوانه های محکم و قابل اعتماد دولت جمهوری اسلامی افغانستان است که فرزندان زیاد این مرز و بوم در دولت و در تمام ولایات افغانستان خدمت می کنند و با اهدای خون پاک شان از افغانستان دفاع نموده و در ساخت و ساز پروژه های عام المنفعه از قبیل دانشگاه، مکتب، مسجد، کلینیک، شفاخانه، سرک، بند های آبگردان و…نسبت به تمام مردم افغانستان پیشگام بوده و سالانه هزاران تن را برای اشتراک در امتحان سراسری کانکور کشور معرفی می نماید و از لحاظ فیصدی شاید اولین ولسوالی افغانستان باشد که بیشترین مردم آن با سواد و با علم روز آشنایی دارند .

جاغوری از هر لحاظ شایسته ولایت شدن می باشد و اگر جلالتمآب رئیس جمهور، جمهوری اسلامی افغانستان به وعده انتخاباتی خود و توافقنامه سیاسی هر دو تیم انتخاباتی عمل نکند و جاغوری را ولایت نسازد قطعا باعث رنجش و رو گردانی مردم با شهامت و غیور جاغوری خواهد شد و امیدوارم که کار به آنجا نکشد و رئیس جمهور به وعده داده شده خود جامه عمل بپوشد و مردم جاغوری را نادیده نگیرد و به این خواست جوانان و بزرگان جاغوری تمکین نموده و اعلام نمودن ولایت جاغوری، پایه های نظام را بیشتر از پیش محکم بسازد.

با مهرIMG-20200706-WA0012IMG-20200706-WA0015
مرتضی خرمی یکی از حامیان ولایت شدن جاغوری

272بازدید

کامنت بسته شده است.