تازه ترین خبرها

عزیزالله جاغوری ۴:۵۵ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
تازه ترین خبرها

تاریخ: ۱۳۹۷/۸/۲۸
ساعت: ۳:۳۲

تازه ترین خبرهاScreenshot_۲۰۱۸۱۱۱۱-۲۰۱۱۳۷_1

#تازه
طالبان به منظور رسیدن به مرکز از طریق هیچه و بابه در غرب جاغوری وارد منطقه شده است .
دو شنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۷ – ۱۹ نوامبر ۲۰۱۸
ساعت ۹:۰۰ شب به وقت محل.
شروع دوباره جنگ در جاغوری
یکی منبع محلی می گوید: طالبان ساعت ۸:۴۰ شب از دو مسیر به منظور رسدن به مرکز وارد متطقه بالای بابه در غرب جاغوری شده حمله کرده و جنگ میان نیرو های دولتی_مقاومت مردمی و طالبان به شدت ادامه دارد. نیروی کمکی از سنگماشه (مرکز جاغوری) به طرف بابه و هیچه حرکت کرده است.

***

١.تهداب گذاری مکتب نسوان در شرایط جنگ!

به گزارش منابع محلی و همکار ما در ولسوالی جاغوری، بعد از ظهر امروز کلنگ سنگ بنای “مکتب نسوان بابه” با حضور صدها نَفَر اعم از مرد و زن به زمین زده شد. عظیم احمدی یکی از خیرین و تاجران موفق منطقه،از کسانی است که نقش عمده در سامان بخشی این برنامه داشته و در میان مردم صحبت کرد. وی پایه گذاری مکتب نسوان را خاری در چشم لشکر جهل و جنون طالبان خواند. در این مراسم استاد محمد جواد برهانی، حسن مجاهد فرماند کل نیروهای مقاومت مردمی در ساحه نیز در میان مردم سخنرانی کرده اند. آقای مجاهد که خود سالها با سنگ و سنگر اشنایی دارد به مردم منطقه اطمینان داده است که تا آخرین قطره خون از سنگر و منطقه دفاع خواهد کرد و مردم هیچگونه تشویش نداشته باشند. صحبت ها که با حضور مردم و ده ها نَفَر از نیروی مسلح بود همواره با تکبیر و کف زدن ها همراهی می شد.
در گوشه از برنامه امروز، آقای احمدی و همراهانش با سرگروپ ها و نیروهای مسلح منطقه که شامل نظامیان هیچه و مسکه هم می شد صحبت و گفتگو کرده اند. به گفته آقای برهانی در تمام جلسات و دیدارها روحیه مردم و نظامیان عالی و امید بخش بوده و مردم با حضور نظامیان در حال حاضر کوچکترین تشویش ندارند.

تهداب گزاری مکتب دخترانه در منطقه بابه ولسوالی جاغوری در حالی است که تا دو روز پیش طالبان در بخشی دیگر این ولسوالی رفتن دختران در مکتب را ممنوع اعلان کرده بود. طالبان با تحمل شکست در حال حاضر تنها در گوشه ولسوالی جاغوری و در منطقه حوتقول باقی مانده اند.

٢. جلب و جذب اردو در مرکز سنگماشه

قرار است وزارت دفاع، داخله و امنیت ملی ده ها نَفَر را در تشکیلات جدید، برای حفظ ولسوالی جاغوری استخدام نمایند. بدین منظور دفتری برای ثبت نام داوطلبان در سنگماشه ایجاد شده و سر از امروز ثبت نام آغاز گردیده است.
گفتنی است در روز اول ثبت نام استقبال جوانان عالی بوده است.

356بازدید

کامنت بسته شده است.