تا ثریا می رود دیوار کچ

عزیزالله جاغوری ۱۰:۵۲ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
تا ثریا می رود دیوار کچ

Screenshot_۲۰۱۸۱۱۱۱-۲۰۱۱۳۷_1

تا ثریا می رود دیوار کچ

۱- ترامپ به خلیل زاد فرصت داده تا صلح ملح راتا۶ماه تمام کند برای غنی هم تاخیر ۶ ماه انتخابات داده تاکار مانده او هم تمام شود کار مانده غنی اوردن پقیه پشاتین در بدنه قدر است .
۲- در گام اول راکیتیار را اورد . و درگام بعدی طالبان را می اورد اوردن طالب با خانواده های از پاکستان توافق نامه مرزی پشتونیزه کردن این کشور با ادعای شان که ۶۰ درصد کشور را هم از لحاظ مساحت وهم از لحاظ جمعیت تامین کند . این کار مانده غنی است . طبق طوافق نامه مرزی بین امریکا پاکستان افغانستان امضا وامروز شاهد اجرای ان هستیم .
۳ – در اجرای این طرح عمده مشکل تاجیک ها هستند که فعلا با دادن بنجاه در صد سهم حکومت وحدت مولی دهانش را ازبیخ بسته است . مشکل عمده ی دیگر ازبک ها است که انها نه به معاونت خیالی راضی مشود ونه می شود دهن انها را با دلار ومقام های خیالی بست . لذا توطیه پرونده سازی نسخه ی خوبی برای اجرای این طرح است . که با احرای این طرح دوستم را دنبال نخود سیاه ترکیه فرستاد قیصاری را سر کیسه کرد .
مفت ترین قصه قصه هزاره ها است . این جماعت ندیده هم گرسنه مقام هست ولو خیالی و هم براحتی با دلار ناچیز می شود دهن که بماند ، می شود همه جاله جوله هایش را بست . به همین دلیل مفتضح ترین سمت ها به عنوان ریس شورای صلح و معاونت بی خاصیت ، مشاور سخنگو و وتوجیه گر و … نصیب این دسته از هزاره بچاره ودرمانده است .
۴ – تا به حال همه مقدمات ان انجام شده از جمله کشاندن جنگ از جنوب به شمال وبعد به مناطق مرکزی .
۵ – برای اینکه در این مناطق با مقاومت روبرو نشود فرماندهان مقاومت را باید از سری راه بر دارد . پرونده سازی علیه دوستم وگرفتن قیصاری از اقدامات اولیه این پروژه است
۶ – حمله بر علیپور مقدمه اغاز جنگ برمناطق مرکزی هزارستان است . که موفق نشد کشاندن شجاعی توسط طالب بنماینده گی دولت برای مذاکره بود تا از این طریق او را نیز از میان بر دارد . که باز نتیجه نداد .
۷ – گذینه سوم باشی حبیب بود برای بدام انداختن او با این حیله ها میسور نبود تا راه چاره کمک از عوامل کثیف نفوذی بود تا با یک حمله غافیلگرانه کار را یکسره کند وهمین طور هم شد .
۸ – تا اینجای کار دو لت با برادرانش ارام ارام به مقاصدش نزدیک می شود . یکی شهید کردن باشی حبیب، یک فرمانده مقاومت محلی که سر می دهد سنگر نه ، خطر ناک تر از این برای دولت نیست . دوم کشاندن جنگ از از لانه تروریست ها به مناطق هزاره ، تا انها هم از فواید جنگ داخلی بی نصیب نماند تا وقتی حرف صلح میشود اولین مخالف همین طیف هستند .
۹ – هنوز دو کار مانده دولت مانده ، وان یکسره کردن کار شجاعی وعلیپور است ، کشاندن جنگ به جاغوری طبعا ان ها را نیز به این منطقه خواهند کشاند از طرفی حمله بر علیپور وبی ابروی کلان وبسیار نا شییانه وهزینه کلان برای دولت داشت بیشتر تضمین این کار را کثافت های داخلی داده بود دولت از اول با وجود ابزار مثل طالب موافق نبود ولی حالا باکشاندن ان ها ، ان وقت با یک دسیسه مثل جنرال رازق ان ها را نیز از میان بر خواهند داشت .
۱۰ – ان وقت که عملا زمین گیر شد زمینه برای صلح ملح و گشاندن بقیه فاشیست ها در بدنه قدر با توجه با واگذاری بخش منطقه به طالب اماده است .
۱۱ – پشتون ها در این کشور برای ماندن و نفس کشیدن وهر لقمه ی که از گلو پاین میبرد با خون اغشته است هر کاری می کند . گرفتن جان مال مردم زمین خاک مردم از ابتدایی ترین کار در زندگی انها در این خراب اباد بوده است . اینکه غنی خود را اسرایلی می داند در ان خصوص وگرفتن زمین دیگران وجه مشترک دارند پس انها بجای حکومت داری ، شبانه روز در فکر کوچاندن مردم وجایگزین کردن پشتون ها است به همین دلیل خوشبختانه هیچ افراد پشتون روی خوش زندگی را در این کره خاکی ندارد لقمه ی که با خون الوده باشد نتیجه اش همین است .
۱۲- عجیب است یک نفر نیست که یک تحلیل درست از واقعیت موجود داشته باشد . اگر غنی برای اجرای سیاست فاشیستی خود ۳۸۰۰۰ هزار نیروی نظامی را به کشتن داده برای گرفتن و واگذار کردن مناطق مرکزی به طالبان تا بیست هزار دیگر را اگر به کشتن بدهد هنوز راه دارد . ان وقت با چند صد نفر نیرو کمکی بدون مدیریت جنگی چنان پف پتاق راه می اندازیم که انگار چه اتفاق افتاده ، این خوش باوری دیوانه کننده است . ذهنیت عمومی مردم را گرفته ، که اگر تدبیر درست واصلاح در این ذهنیت انجام نشود اینده تاریک در پیش داریم .
اگر خشت اول کج باشد مطمنا تا ثریا دیوار کچ خواهند شد وقتی زیر بنایی تحلیل مان از اطلاعات نادرست باشد نتیجه اش جز اغفال ودر بدری مردم چیزی دیگر نیست . ایا زور زدن فرهاد بیهوده در باد نیست?!! . منظورم تسلیم شدن با طالب نیست می خواهیم بگویم هیچ برنامه وهیچ امکانات برای مقاومت نداریم ایا در مقابل این پلان بزرگ ، برنامه پزرگتر را نمی طلبد ?! اگر می طلبد ان برنامه چیست وان مدیریت کجا است ?! !
یک کم عاقلانه فکر کنید با احساسات نمی شود مشکل با این عظیمی را مدیریت کرد

623بازدید

کامنت بسته شده است.