تسلیت به مناسب رحلت حضرت امام خمینی(ره)

مدبریت ۱۲:۱۳ ب.ظ ۳

هراز چند گاهی از متن مردم و از دل حوزه های علمیه مردی بر می خیزد و جامعه را که به خواب رفته است با نفس گرم و مسیحایی اش زنده می سازد مردمی که به خواب غفلت رفته و حاکمیت از آن سوء استفاده نموده به عیش و نوش می پردازد. آری روزی سید جمال الدین افغانی از این انحطاط و به خواب رفتگی و فلاکت مسلمانان رنج می کشید و در هرجای که می رفت و به هرکشوری که قدم می گذاشت به روشنگری و بیداری مردم می پرداخت و روزی دیگر اقبال لاهوری از بی هویتی مسلمین دلش خون گردیده با تمام توان فریاد بر می آورد تا شاید حرکتی و جوشیش و خروشی از مردم ببیند و روزی شهید سید اسماعیل بلخی از بی عدالتی و بی کفایتی حاکمیت مسلمین و خواب رفتگی مسلمانان به ستوه آمده بود و با شعر و قلم و زبان فریاد می کشید و روزی هم امام خمنیی (ره) ناخدای کشتی طوفان زده جامعه اسلامی را به عهده می گیرد او می آید طرح نو در انداخته و به همه چیز نگاه نو و تازه می اندازد به انسان و حوزه و حکومت و فلسفه و عرفان و.هنر.و… نگاه جدید و تفسیر نو می نماید. حوزه را از گوشه نشینی خارج ساخته به متن زندگی و سیاست وارد می نماید و زن را از یک موجود ضعیف و ناتوان و خانه نشین و منفعل به موجود قوی و فعال وارد جامعه می نماید.او پس از مبارزه و تلاش در عرصه علم و سیاست جامعه را پایه ریزی نمود که در طول قرن از آن خبری نبود او به دنیا فهماند که شیعه و اندیشه شیعه می تواند در مدیریت علم و حکومت و جهان سهم داشته و نقش ایفا نماید آری او سرانجام پس از تلاش و مبارزه و کوشش در سنگر فقه و فقاهت عرفان سیاست بندگی و عبادت تهذیب و مجاهدت باید به دعوت حق لبیک گفته با قلب آرام و ضمیر امیدوار به سوی معبود خویش بشتابد او در در آخرین شب زندگى و در حالى که چند عمل جراحى سخت و طولانى درسن ۸۷ سالگى تحمل کرده بود و در حالیکه چندیـن سرم به دستهاى مبارکـش وصل بـود نافله شب مى خـواند و قـرآن تلاوت مـى کرد . در ساعات آخر، طمانینه و آرامشى ملکـوتـى داشـت و مـرتبا شـهادت بـه وحـدانیت خـدا و رسالت پیـامبـر اکرم (ص) را زمـزمه مـى کـرد و بـا چنیـن حــالتى بـود که روحـش به ملکـوت اعلى پرواز کرد چاردهم خرداد سالروز رحلت این عالم ربانی بیدارگر این فقیه بزرگوار این مرد بزرگ این عارف بیدار دل این عبد مخلص خدا را به امام عصر و جامعه اسلامی حوزه های علمیه و همه انسان های آزاده تسلیت می گوییم.

+;نوشته شده در ;شنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۰ساعت;۱۲:۱۳ توسط;مدیریت بخش خدای داد -غفوری; |;

875بازدید

۳ دیدگاه »

 1. لیاقت علی افتخاری جوزا ۱۵, ۱۳۹۰ در ۹:۰۵ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۵ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۹:۵

  با ویبلاگ اطلاع رسانی جاغوری بنا بر دلایلی قبلا قطع رابطه کرده ام. اما امروز حسب تصادف از آن دیدن کردم تا گزارشهای جناب مومن زاده را بخوانم. در این میان به نوشته آقای اسدی برخوردم که برایم خیلی جالب بود. تعجب میکنم عده ای همچون این آقا چقدر جوی و ایدئولوژیک زندگی میکنند. آخر ما را به …. چی کار؟ چرا این افراد آگاهانه و غیر آگاهانه سعی میکنند به آسیب پذیری هزاره ها بیفزایند؟ روزنامه های هزاره ها و شیعیان را نیز اگر نظر افگنید، همه اش در مورد … نوشته اند و برخی شان ضمن چاپ عکسهای بزرگ وی چنان مزدورانه قلم فرسایی نموده که واقعا آدم تعجب میکند. اما برعکس شما روزنامه های تاجیک ها را ببینید که چنان هوشیارانه این مسئله را بازتاب داده که نه گرایش های ایدئولوژیکی-سیاسی شانرا نشان دهند و نه دل ایرانیها را برنجانند. خلاصه دوستانی همچون اسدی! لطفا هزاره فروشی را بس کنید. کمی فراتر از قم مقدسه بیندیشید! مهم تر از همه، آسیب پذیری هزاره های داخل کشور را درک کنید! امید است آقای رحیمی یا هر کس دیگر که این ویب لاگ را اداره میکند، کامنتم را به همین شکل و شیوه به نشر برساند. در غیر آن، بر همه معلوم خواهد شد که …

 2. خود سانسور جوزا ۱۶, ۱۳۹۰ در ۴:۱۰ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۶ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۴:۱۰

  دوستان گرامی! ما متاسفانه مرعوب تبلیغات و هیاهو شده ایم و در اکثر موارد ترس از سر و صورت مان می بارد و جریت ابراز عقیده خود ندارم؛ او فراتر از کشورهای اسلامی است؛ چرا او را تنها در هویت سیاسی اش محبوس می کنید؛ ببنید دیگران چقدر روشنفکرانه تحلیل می کنند! وای وای!
  http://www.afghanpaper.com/nbody.php?id=22956

 3. ملا دو رنگه جوزا ۱۶, ۱۳۹۰ در ۱:۴۵ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۶ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۳:۴۵

  شومو نیمچه آخوندو ام مردار کدین
  او ……….مق تو ره به …..چه کاسه لیسسسسسسسسسسسسسس
  اوففففف بر تو بی …………

  اگه مردی نظر مه نشر کو تا ما درد دل خو نویشته کنوم

  شاید بوگی که اول اشتباهات املا خود را بگیر بعد بیا .
  ما فکرنوم که تو بی سواد ره غرض نیه ما خودیم بلد استوم هر رقم شی ……..