تشکیل اولین تیم بانوان همزمان باآغازبه کار محل ورزشی در جاغوری .

سلام دوستان

كار اعمار يك محل ورزشي داخل ليسه نسوان شهدا براي دختران علاقمند به ورزش امروز  آغاز گرديد. در افتتاح اين محل ورزشي محترم آقاي ظفر شريف ولسوال جاغوري ، دگروال اسدالله قوماندان امنيه ، آقاي نايبي مدير معارف جاغوري ، مدير ليسه نسوان شهدا و جمعي از مهمانان و هچنان آقاي عاقلي كه مسؤليت تطبيق اين پروژه را به عهده دارد ، با قطع نوار کار این پروژه را رسما آغاز کردند . قرار است به زودي به كمك مالي يك موسسه با هذينه ۴ هزار دالر امريكاي كارش شروع شود .

به همين مناسبت محفل در داخل ليسه نسوان شهدا مركز داير شده بود كه در آغاز مدير ليسه نسوان شهدا ازبنيان گزار اين محل ورزشي و حضور مقامات ابراز قدر دانه نمودند .

بعد از آن آقاي ظفر شريف ولسوال جاغوري با اشاره  به  نقش ورزش در جامعه مخصوصا دختران ياد آور شد گفت : هر يك از شما جهت بدست آوردن صحتمندي حق داريد كه فضای مناسب را برایورزش داشته باشید  ودر آن جا ورزش كنيد . چون محزورات که برای خانم ها وجود دارد برای آغایان کمتر مشاهده می شود . ورزش در جامعه هم برای مردان وهم برای خانم ها از اهميت خاص برخوردار است .

بعد از آن آقاي نايبي مدير معارف جاغوري نيز در مورد فوايد ورزش سخن گفت :  كه دختران مكاتب در آينده از محل های  ورزشي خوب ومناسب برخواردار خواهند شد.

 وي گفت :  خوب است كه براي زندگي شان تقسيم اوقات كاري داشته باشند و مطابق به تقسيم اوقات شان ورزشي را نيز پيش ببرند.

آقاي دگروال اسدالله خان قوماندان امنيه جاغوري كه هميشه به معارف جاغوري افتخار مي كند افزود : امروز افغانستان رنج ديده نياز به التيام دارد  یکی از مناسب ترین راه ورزش است .

قوماندان امنيه جاغوري خطاب به شاگردان ليسه نسوان شهدا گفت : شما آينده سازان هستيد و اين كشور به وجود شما نياز مند مي باشد درس بخوانيد و در آباداني اين وطن سهم فعال بگيريد .

هرچندي كه والي محترم ولايت غزني در سفري شان به ولسوالي جاغوري وعده سپرده بود  براي هشت مكتب محل های ورزشی یا  سپورتي ایجاد خواهند كرد ولی والی صاحب  روشن نساخت  كه اين محل هاي ورزشي و سپورت براي دختران است يا اينكه در مكابت ذكور نیز اعمار خواهند شد.

طبق گزارش  اعمار يك جاي  مناسب براي ورزش و ورشكاران دختران در ليسه نسوان انگوري نیز  آغاز گرديده  است و ليسه نسوان شهدا مركز نيز از اين محل ورزشي مناسب مستفيد خواهند شد.

و اين يك خلاء بزرگ در معارف جاغوري است كه تا اكنون به اين موضوع توجه خاصي صورت نگرفته و اميدواريم كه از اين به بعد مقامات در بخش معارف توجه خاص داشته باشند.

اگر چند وقت  سوالات ما از مكاتب و مسؤلين در رابطه به اينكه بانوان در ساعت هاي سپورتي چه كار مي كنند  واحیانا محل برای چه ورزش درنظر گرفته شده است وکدام رشته ورزشی این جا مورد استفاده قرار خواهند گرفت  سوالات بود که جواب قانع كننده ای نشنديم . بهر صورت اميد واريم كه از اين به بعد در تمام مكاتب محل های ورزشي ایجاد شود  هم دختران ونیز پسران به ورزش رو بياورند و يكي مضمون عمده مكاتب عبارت از سپورت باشد .

باز هم ما افتتاح اولين ميدان ورزشي و تشكيل اولين تيم بانوان جاغوري را به فال نيك مي گيريم . گرچند آمريت والمپك جاغوري بنا  به قول مردم نماينده در المپك كه تا حالا دفتر مشخص هم ندارد  شايد تا حالا انگیزه ای چنين كار را براي بانوان كه هيچي  حتی تا حالا براي طبقه ذكور هم كدام كاري خاص انجام نداده اند . بهر حال  به اميد آن روز كه ما صاحب يك آمريت فعال ورزشي شویم  آينده روشن براي مردم ولسوالي جاغوري پیش رو داشته باشیم .

مصاحبه با آقای عاقلی مسؤل این پروژه  چند چون ماجرا در در گزارش بعد انشاء الله .

التماس دعا تاگزارش بعد

مومن زاده مركز جاغوري زيبا.

+;نوشته شده در ;یکشنبه پانزدهم خرداد 1390ساعت;13:52 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


10 دیدگاه برای “تشکیل اولین تیم بانوان همزمان باآغازبه کار محل ورزشی در جاغوری .
 1. یکشنبه 15 خرداد1390 ساعت: 22:35

  تشکر از جناب مومین زاده عزیز.اخبار امروز را وقتی مشاهده کردم از خوشهالی اشک چشمام جاری شد . جامعه ما امروز در فکر هنر ورزشی وسلامتی است که واقعا جامعه ما نیاز مند سلامتی ورزشی است .امروز جای شکر گزاری است فر هنگ ورزش کم کم جایگاه خود را پیدا کرده وبه مردم نشان خواهد داد که ورزش یکی از واجبات است .بزرگان از قبل گفته است که عقل سلیم در بدن سالم ورزش ودانش جامعه را گلستان میسازد .امید وارم که فرهنگ ورزش در تمام معارف های جاغوری به عنوان از مهیمترین مضمونات فرهنگ سازی شود .با احترام به تمام مردم ورزش دوست جاغوری این گام سلامتی را تبریک میگویم بنده به عنوان یک مربی و یک ورزشکار به تمام استادان هنر ورزش در جاغوری این پیام میرسانم که توسعه وپیشرفت در راه ورزش سر چشمه می گیرد از یک اتهاد همبستگی ونظام در جامعه ای ورزش پس باید فراموش نکنیم .ورزش جاغوری در یک چوکات ادبی ورزشی حفظ نمایم

 2. یکشنبه 15 خرداد1390 ساعت: 23:9

  سلام مومن زاده گرامی!
  بسیار جای افتخار است امروز که جاغوری ما در راستای علم و ورزش کوشش زیاد میکند و تشکر از برادران که فکر شان بحال خواهران شان افتاده است که انها را به ورزش تشویق میکند. انشاالله که روزی خواهران و برادران ما بتواند هم در راستای علم و ورزش افتخارات را کسب کند

 3. دوشنبه 16 خرداد1390 ساعت: 0:45

  salam momin zada
  rasty az mosabeghat football ke dar en rozha dar ghojor va sangmasha dar jeryan hast kodam khabar ager dashta bashy va ma ra ham dar jeryan begzari mamnon mesham.

 4. دوشنبه 16 خرداد1390 ساعت: 2:0

  واقعا که.
  این بدبخت والسوال و اطرافیانش کاری دیگری که بلد نیستند جز اینکه مراسم بازی کنند یا فساد و رشوه خواری!
  برای چار هزار دالر اینهمه های و هوی کردن چه معنی دارد که که هزاران نفر را در گرمای سوزان معطل میکنند و از درس و کار باز میدارند. مثل اینکه پروژه چندین میلیون دلاری ره صاحب شدند. صدقه یک اوغو ره اینقدر تقدیر مونن در حالیکه خودشان ده برابر همین پول را به بهانه های مختلف از دست مردم فقیر و مفلوک در میاورند و زهر جان میکنند.
  واقعا چقدر چشم گشنه هستند این بی غیرت ها

 5. دوشنبه 16 خرداد1390 ساعت: 9:36

  عجب چیزایی؟ بیچاره دختران. دیگه همه ی امکانات شان پوره شده و مانده بود که یک میدان ورزشی و آنهم با هزینه ای به مبلغ چهاز هزار دالر آمریکایی ساخته شود. که اگر شود. ما هم به چه چیزایی دلمان را خوش کرده ایم.

 6. دوشنبه 16 خرداد1390 ساعت: 10:56

  خدا کند ایندفعه این پروژه چـــــــــــهــــــــارهــــــــــــــــــــزار دلاری به انجام برسد .
  اما نمیدانم چراسارا خانم از این طرح دل خوشی ندارد . این میدان ورزشی که برای شماست شما که باید خوشهال باشید .این به قول شما ولسوال واطرافیانش اگر چه خودشو نخود هر آشی میکند اما حد اقل برای یکروز هم که شده رشوه نمیگیره البته اگر ازاین چــــــــــــــهـــــــــار هـــــــــــــــــــزاردلار یه خورده شو به جیب نزنه که بعید هم نیست .این یاروی که اسم شو جاغوری نوشته حتما هزاره نبوده واهل جاغوری هم نیست وگرنه همچو حرف زشتی نمینوشت .واقعا آبروی جاغوری رو میبره! راستی ورزش با سپورت مگه باهم فرق داره که مومن زاده نوشته محل ورزشی یاسپورتی ایجاد خواهند کرد!!!

 7. دوشنبه 16 خرداد1390 ساعت: 21:5

  کسی که از نام خودش هتی متنفر است . نام جاغوری زیبا را اسم خود گزاشته است . خیلی برایت متاسفم .تو خیلی ضعیفی وناتوان .در ضمن خیلی نیاز مندی در اخیر بگویم تر بیت خوانوادگی تان خیلی بد بوده نمیدانم در کجا بزرگ شده ای امید وارم که به سر عقل بیای ادب داشته باشی