تظاهرات هزاره ها در شهر پرت استرالیا بمناسبت آمدن نخست وزیر پاکستان در این شهر

مدبریت ۱۰:۲۵ ق.ظ ۲

  ۳۰اکتوبر ۲۰۱۱:روز جمعه  آقای سید یوسف گیلانی وزیر اعظم پاکستان وارد شهر پرت استرالیا شد. با رسیدن آقای گیلانی در میدان هوای شهر پرت هزاره های مقیم این شهر دست به تظاهرات علیه کشتار و قتل عام هزاره های کویته زدند. در این تظاهرات تعداد زیادی از زنان کودکان و جوانان شرکت داشتند و بینر و پلا کارد های حمل می کردند که شعار های علیه قتل عام هزاره ها درج بود. 

شرکت کنندگان خواستار حفظ جان و مال هزاره های کویته شدند و اظهار داشتند که نیروی انتظامی در حفظ هزاره ها و برقراری امنیت در شهر کویته ناکام مانده است و هیچ گونه عکس العمل در مقابل تروریستها نشان نمی دهد. مردم مجبورند در سایه ترس و خون ، زندگی شان را ادامه دهند. تا وقتیکه افراد با دیانت و فعال در نیروی انتظامی بر سر کار نیاید امنیت در شهر برقرار نخواهد شد.

تظاهرات هزاره ها در شهر پرت استرالیا بمناسبت آمدن نخست وزیر پاکستان در این شهر

 شرکت کنندگان عزم بر این داشت که تا وقتیکه  امنیت قوم هزاره در شهر کویته گرفته نشود به تظاهرات شان ادامه خواهد داد.

+;نوشته شده در ;دوشنبه نهم آبان ۱۳۹۰ساعت;۱۰:۲۵ توسط;عاقلی – کویته; |;

1,441بازدید

۲ دیدگاه »

 1. ازره عقرب ۱۰, ۱۳۹۰ در ۱:۱۷ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۰ آبان۱۳۹۰ ساعت: ۱:۱۷

  درود بر شما قوما . ازره تازه بعد ازین خود باور شده هزاره کویطه یعنی هزاره های سرار دنیا . درود بر هزاره های استرالیا .

 2. محسن زردادی عقرب ۱۰, ۱۳۹۰ در ۱۰:۱۸ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۰ آبان۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۱۸

  فکر میکنم همزمان با اعتراضات که یک عمل مدنی است ، هزاره های استرالیا و شهر پرت آن ، باید پیشنهادات مشخص در رابطه باجلوگیری از هزاره کشی در شهر کویته را، به آقای یوسف گیلانی ارایه میکردند. برعلاوه ، فکر میکنم بد نبود اگر ایشان طرحها و پیشنهادات خودرا همراه با یک اعتراضیه به نماینده ی دولت پاکستان تقدیم میکردند.