تعریف جدید از امنیت از زبان والی غزنی !!! و یک گزارش ورزشی

سلام دوستان

هوای جاغوری در اين اواخر نسبتا گرم شده است ، درتابستان جنین هوای را می توان پیش بینی کرد .  این  روز ها در جاغوري كدام خبر خاص نيست فصل توت باغ است  جای شما دوستان خالی . در مسير راه هاي موصلاتي كماكان مشلات موجود مي باشد و تا حالا هيچ تردد مردم جاغوري از اين مسير صورت نگرفته است.

با این حال جناب آقای محمد موسي اكبر زاده والي محترم ولايت غزني در یک میز گیرد که در آن بقیه والی های ولایات دیگر افغانستان نیز حضور داشتند در پاسخ به این سوال که وضعیت امنیت در سطح ولایت غزنی از نظر شما چطور است گفت :

 الحمدالله وضعيت امنيت در غزني خيلي خوب است اما صرف در اين چند روز اخر بعضي مشكلات وجود داشته اما مسير راه هاي تمام ولسوالي هاي ولايت غزني به مركزولايت  باز مي باشد و هيچ مشكلات براي مردم ایجاد نه ميگردد !!!

 معلوم نيست كه جناب والي به چه منظور اين حرف را گفته است . نمی دانم در مفهوم امنیت کدام تغییر جدی به وجود آمده يا  والی صاحب از کدام ولایت دیگر صحبت می کرد . اگر منظور شان از ولایت ولایت غزنی باشد  ولایت غزنی یک از نا امن ترین ولایات افغانستان بحساب می اید  نمونه بارز شان ولسوالی های اطراف مخصوصا مسیر راه هایی مواصلاتی جاغوری می باشد . مردم يك ولسوالي كه بشتر از دو لگ و نود چند هزار نفر نفوس دارد و هر بار مردم که می خواهند در مسير راه هاي بيرون از جاغوری رفت آمد نماید مورد لد و كوب قرار مي گیرند  و مال و  اموال شان به غارت گرفته مي شود . نه ميدانم جناب والي از تردد وباز بودن كدام راه ها حرف ميزند . چيزي كه اصلا از جناب والي غزني انتظارش نمی رفت .

خبر ورزشي

ديروز جمعه مورخه 10/4/1390  بازي(فوتبال) ميان تيم هاي شاهين مركز جاغوري و تيم پيروزي ولسوالي مقر ولايت غزني در مركز سنگماشه برگزار گردید .

تیم شاهین مرکز

سر پرست تيم شاهين مركز جاغوري  هدف از برگزاري اين بازي ها را  آشنایی و شناخت دو جانبه عنوان کرد . که برای روحيه بازي كنان مان  تدارک این نوع بازی لازمی مي باشد .

شخصی به اسم حاجي حبيب الله که خود را كابتان تيم پيروزي مقر معرفی می کرد  گفت :  تشكر از دعوت بچه هاي جاغوري و تشكر از اينكه بازي هاي خوبي را انجام دادند. و ما هم خيلي خوشحال هستيم كه بار ديگر به ولسوالي جاغوري سفر داشته ايم .

تیم پیروزی مقر

تاگزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مركز جاغوري زيبا 

+;نوشته شده در ;شنبه یازدهم تیر 1390ساعت;16:46 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


13 دیدگاه برای “تعریف جدید از امنیت از زبان والی غزنی !!! و یک گزارش ورزشی
 1. یکشنبه 12 تیر1390 ساعت: 13:12

  با عرض سلام و ارادت خدمت همه عزیزان! میخواستم عرض کنم که من هرچند با جناب والی صاحب ولایت غزنی اشنایی ندارم، اما طوری که عکس ها و گذارشات حاکی میباشد ، ایشان خود در چهره یک طالب کوچی و پشتونیزم مطلق ظاهر میشوند . که موجودیت چنین شخصیت در راس حاکمیت ، نشانه ضعف مطلق جامعه و مردم مارا نمایان گر میباشد . حقیقتن به عنوان انسانی متعلق به منطقه، از داشتن چنین والی، ادم خجالت میکشد !

 2. یکشنبه 12 تیر1390 ساعت: 16:39

  تشکر که همیشه اخبار جاغوری به اطلاع جاغوریان محترم میرسانید

 3. یکشنبه 12 تیر1390 ساعت: 17:41

  این والی بی کفایت و بی سواد. اوشب که در تلویزیون مصاحبه داشت اولا که اصلا حرف زدن را بلد نبود و کاملا مثل یگ آدم که فقط سواد ابتدای دارد حرف میزد. وثانیا وقتی در مورد امنیت غزنی ازش پرسیدند گفت که الحمدلله غزنی امن و آرام است و فقط در این اواخر چند رویداد بود که حل شد .

  واقعا که در افغانستان و به خصوص غزنی قحط الرجال است که کوچیان و بیابان گردان انچنینی آمدند والی شده اند.

  همین مسئله ووجود همچنین آدمی در پست والی بودن خود اوج قوم گرای و پشتونیستی بودن این حکومت فاشیستی را نشان میدهد.

 4. یکشنبه 12 تیر1390 ساعت: 19:20

  ممنون مومن زاده عزیز!
  والی از خدایش هست که مردم غزنی بیشتر نابود شود تا سلطه مطلق قبیله اش فراهم شود. درهیج جای دنیا به اندازه افغانستان تبعیض قومی و نامسلمانی و آدمکشی نیست.

 5. یکشنبه 12 تیر1390 ساعت: 21:1

  فقط و فقط خود مردم باید به فکر خود باشند. اینجا کشوری است که تمام دنیا برای کم کردن شر شان جمع شده اند ولی نا امید بر می گردند. جوانان ما باید باتمام همت در ایجاد وحدت و همدلی بین مردم هزاره تلاش کنند.

 6. دوشنبه 13 تیر1390 ساعت: 11:53

  والی اگر از طالبان نباشد و با طالبان زدوبندی نداشته باشد، نمیتواند والی غزنی باشد. برای کرزی و جناب والی صاحب، امنیت تامین است و مشکلی نیست. هزاره دستخالی بی خطر و بی ضرر و بی دان و زبان، چه اهمیتی دارد که راه شان بسته است یا باز! سرک شان پخته است یاخامه! مشکل دارند یا ندارند!
  در کشور انتحار و انفجار و راهزنی و آدم کشی طالب، سواد و فهم و زبان و منطق و معرفت و آدمیت و تحصیل و درجه و رتبه و تخصص و توانایی و علم و عقل، کارساز نیست و ارزشی ندارد. زور معیار است که هزاره ندارد و نمی خواهد داشته باشد؛ تحصیل و تخصص و تحلیل و تبصره و لفاظی و لشم گویی در مقابل سنگ وتفنگ طالب و کوچی، هیچ مفهوم و معنایی ندارد!! به آنها چه که دنیا در کجاست و افغانستان در کجا؟؟ فقط آنها حاکم باشند و همه محکوم!!

 7. دوشنبه 13 تیر1390 ساعت: 15:24

  نصیرجان عزیز قربانت شوم مانده نباشی. نظرت بالکل درست و حساب شده است. والی صاحب از قمندانان کلان گلبدین و از سران طالبان است. هیج آدم فامیده نمی توانه شک کنه که کرزی و والی صاحب به اندازه ی یک سر سوزن دل شان برای مردم ما نمی سوزد آنها شب و روز ده این فکره که چه رقم طالبانه ده حکومت برسانه؟ رهبرا و وکیلای پول پرست وبی سواد از ما و شما هم به فکر مردم بیچاره خود نیسته البته اگه فکرشان کار کنه که نمی کنه و نمی فهمه . مردم مابه اوطور نمایندها رأی نداده اند که بتوانند درد ازمردم شانرا دوا کنند.

 8. دوشنبه 13 تیر1390 ساعت: 17:6

  سلام جناب آقای مومن زاده و تمامی دوستان گرامی.
  نمیدانم چیگونه تشکر وقدردانی کنم ازشما مومن زاده عزیز خیلی خیلی ممنون از زحمات شبانه روزی تان برای مردم .
  بنده حبیب وفا هستم یکی ازمحصلین جاغوری درچین.
  آقای مومن زاده میشه ازشما یک خواهیش کنم ؟ می خواهم ایمیل آدرس خودرا برایم ارسال نمایی وخیلی دوست دارم درتمام مشکلات مردم و منطقه باشما باشم

 9. سه شنبه 14 تیر1390 ساعت: 1:44

  سلام بی شمار به همه خوانندگان عزیز!
  مومن زاده محترم بنده نیز مانده ام که چگونه از زحمات تان تشکر نمایم؟
  من روزی را آرزو می کنم که مردم ساده و صادق هزاره به آگاهی اجتماعی برسند و در تعامل بادیگران با چشم باز و سنجش و بینش تعامل نمایند آنوقت است که جایگاه اصلی خودرا دراین سرزمین آشوب زده خواهیم یافت وگرنه روز بروز بیچاره تر خواهیم شد.

 10. سه شنبه 14 تیر1390 ساعت: 14:27

  خواهر گرامی لیلا جان نبی زاده! به شما هم سلام و سلامتی هدیه میکنم. تشکر از احساسات نیک تان. خداوند به همه درد و درک مشترک بدهد و آگاه و بیداری و آزادی نصیب فرماید.
  بیداری و باوری که دارید غنیمت است. اندیشه و احساس تان، وزان و فروزان باد!

 11. شنبه 18 تیر1390 ساعت: 10:14

  شورت روی شلوار پوشیدن از دیدنی های مسابقات است. این بنده های خدا نمیدانند که پوشیدن شورت مد و فیشن نیست بلکه فقط برای سبک شدن و راحتی بازیکنان در خلال بازی است. اما بیچاره ها از پای لخت شان خجالت می کشند و شورت ورزشی را روی شلوارشان می پوشند. به این میگویند کار افغانی!!