تعهد رسانه های فعال در خدمت صادقانه وحمایت دولت از آنها و نیز طرح نو در

مدبریت ۱۱:۰۶ ب.ظ ۴

سلام دوستان

مسؤلین رسانه های آزاد ولسوالی جاغوری امروز در یک گرد همائی تعهد سپردند که در جهت راه یابی حقیقت ها ،و قایع  و گزارشهای مؤثق در منطقه تلاش بیشتر خواهند کرد . آنان طی یک قطع نامه از ولسوال و قوماندان امنیه جاغوری خواستند که در مصؤنیت  خبر نگاران و در روند فعالیت مطبوعاتی در  ولسوالی جاغوری به شمول رادیو و سایت اینترنتی ۶ ماهنامه که فعالیت مستمر دارند در چوکات وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان ، مطابق به قانون رسانه ها در اطلاع رسانی جمعی از آنها حمایت جدی نموده و در راستای اهداف شان با رسانه ها همکاری نماید .

نا امنی های مسیر راه های مواصلاتی جاغوری به بیرون ، این روز ها حرف حدیث های فروان داشته و  زبان زد مردم گردیده است . یکی از این مسیر های که در این اواخر از نا امن ترین راه های مواصلاتی جاغوری به بیرون محسوب می شود  مسیر جاغوری قره باغ است.  مسیر که اسم  وحشت را نیز کمای کرده است  . مردم جاغوری قربانی های زیادی در این دشت وحشت  داده اند .

به دلیل بی نوجهی مقامات دولتی به مسایل ومشکلات جاغوری مخصوصا راهای مواصلاتی، قرار است که در آینده نزدیک مسؤلین رسانه های آزاد ولسوالی جاغوری در یک گرد همائی دیگر ، جلسه ی  را  تشکیل نمایند . اینجانب پی گیر این کار هستم و می خواهم مسائل و مشکلات که امروزه زیاد تر  دامن گیر مردم ما می شود را همراه با مسؤلین رسانه های آزاد جاغوری در میان گذاشته و طرحی جدید را در این راستا پیشنهاد نماییم . وآن طرح عبارت از کشاندن مقامات دولتی و مسؤلین حکومتی در یک کنفرانس مطبوعاتی وپاسخ صادقانه به مردم است . نه وعده های پوچ  توخالی .  باید در کنفرانس مسؤلین رسانه ها آزاد جاغوری همه حضور داشته باشند و هر یک به نوبه خود سوالات را مطرح ساخته و برای بیرون رفت مردم از این مشکلات اقدامات جدید تر را روی دست بگیرند و گر نه  قبل از آنکه حادثه کویته در این منطقه تکرار شود خود مردم باید چاره ای دیگر بیاندیشند .

 و اینکه این جلسه کی و چه وقت برگزار می شود . نیاز به همکاری بیشتر  رسانه ها دارد و مهم تر از همه اینکه آیا مسؤلین رسانه های آزاد جاغوری  در این طرح ما را یاری میکنند یا نه ؟  باید تا آن زمان منتظر ماند  نظرات و انتقادات سازنده تان ما را در این طرح یاری خواهند کرد .

شهادت مظلومانه عزیزان ما در کویته پاکستان دل هر آزاده ای را خون می کند . ضمن تسلیت  به مردم شریف کویته بالخصوص خانواده آنان از خداوند مغفرت برای آنان و برای باز ماندگان صبر جمیل آرزو مندم .

 جاغوری : این روزها دارد فصل سرما بیشتر احساس می کند . در این فصل از سال چیزی که بشتر مورد توجه مردم است آمادگی برای زمستان و فصل خریداری مواد اولیه  است . این کار بر اساس احتیاجات  مانند یک رواج عنعنوی در میان مردم ما رایج شده است.  قبل از فرا رسیدن فصل سرما خریداری ها صورت می گیرد  تا زمستان که پیش رو دارد آمادگی کامل برای آن داشته باشند .

 جاغوری روزانه هوا نسبتا گرم و افتابی است . هوای سرد اول صبح و  شبانه آن ، آدم را به یاد لباس های گرم می اندازد .

تا گزارش بعد التماس دعا

مومن زاده مرکز جاغوری

+;نوشته شده در ;جمعه یکم مهر ۱۳۹۰ساعت;۲۳:۶ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

957بازدید

۴ دیدگاه »

 1. فیض محمد فهیمی میزان ۲, ۱۳۹۰ در ۵:۴۶ ب.ظ -

  شنبه ۲ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۷:۴۶

  سلام دوستان خوب ، بااحساس ودرد آشنای جاغوری. ازاینکه تصمیم دسته جمعی در انعکاس وقایع ورویداد های روز ازجاغوری گرفته اید جهان سپاس وتشکری را ازشمادوستان خوبم دارم امیدوارم گام های موفق دراین زمینه بردارید ، موفقیت بیشتری رابرای شما عزیزان آرزو دارم . فهیمی ازکابل..

 2. قربانی میزان ۲, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۸ ب.ظ -

  شنبه ۲ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۲۸

  زنده باشید تا می توانید در باره اطلاع رسانی به مردم زیاد کا کنید اطلاع ات کلید تمام ترقیها ست

 3. muhammada hussain wafa میزان ۳, ۱۳۹۰ در ۸:۱۰ ق.ظ -

  یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۸:۱۰

  salam baradar aziz va be nehayat mohtaram, az khodawand qader va tawana tawfiq mazid dar rahi peshraft va taraqqi tan tamanna daram , enjanib khanindae bisyar monazzam akhbar saet shoma mebasham . tashakkor az enke ma ra ki dor az maehan aziz khod dar deyar ghorbat basar me barim az aozagh maejod dar mantaq agah me sazid . tashakkor bisyar ziyad

 4. عبدالله جعفری میزان ۳, ۱۳۹۰ در ۳:۴۷ ب.ظ -

  یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۴۷

  اها ها ها ها خبر نگار ره سیل کید …. ده کنفرانس مطبوعاتی شرکت کده به قد بوگی تازه از خاو بال شده خاو لوده تشکر از همه شما دوستان که صدای مردم مارا انعکاس میدهید