تهدید وجاغوری وراهکار ها

عزیزالله جاغوری ۳:۵۵ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
تهدید وجاغوری وراهکار ها

تهدید وجاغوری وراهکار هاانتخاب-رهبر-طالبان

ظاهراً تهدید علیه جاغوری جدی است و بیانیه آقای محقق مهر تاییدی است بر این تهدید. مردم جاغوری متاسفانه همیشه از سوی همسایه های شرور و موذی اش مورد آزار و اذیت قرار گرفته و صدها جوانش بدون هیچ گناهی توسط دشمنان بی رحم همسایه قربانی شده اند‌.
۱- مردم به کمک های دولت نباید تکیه کنند. بدون شک نیروهای دولتی نه انگیزه مقاومت علیه طالبان را دارند و نه توانایی آن را. از سویی در این مورد شک نداشته باشیم که طالبان و دولت برنامه هماهنگ برای نا امن ساختن مناطق هزاره جات را در دست گرفته اند. از این رو بر جوانانی که اندک آگاهی از نبرد دارند واجب است که علیه ظلم و تهدید آشکار دشمنانش به پا خیزند و از جان و مال و ناموسشان دفاع کنند. جوانان ما باید آشنایی مقدماتی با اسلحه و شرایط نبرد و‌ از همه مهمتر آمادگی جسمانی را در اولویت قرار دهند. دقت باید کرد که با دشمنانی طرف هستیم که ۱۷ سال درگیر نبرد بوده اند.
۲- جنگ نباید دست کم گرفته شود. جنگ با دعا و کمک‌غیبی به پیروزی نمی رسد. خدای ما خدای داعش و طالبان هم هست. از این رو باید کمر را محکم کرد و با توجه به واقعیت های عینی دست به مبارزه زد. داشتن انگیزه و اراده قوی، مساله رصد دشمن، پشتیبانی رزمی و فرماندهی یک دست و شجاع از مسایل عمده در مدیریت جنگ است. مبحث استتار و دانستن درک شرایط واقعی میدان و پشتیبانی آتش دقیق را فرماندهان میدانی نبرد خوب می دانند. از این رو اولویت در خط مقدم با کسانی است که جنگدیده باشد. از جوانان بی تجربه و‌ احساسی نباید توقع زیادی داشت.
۳- از فرماندهان و جنگجویان کارکشته تقاضا می شود که بدون در نظرداشت هیچ مسأله دیگری کمر همت ببندند و در این برهه حساس برای دفاع از سرزمین و حیثیت مردم شان به پا خیزند.
۳- از آنجا که به کمک‌ دولت هیچ امیدی نیست و مقامات بالای دولتی عمدا در صدد قربانی کردن مردم ما اند، ریش سفیدان حتما باید مسأله مذاکره را در نظر داشته باشند. به نظر من توافق با طالبان بهتر از تبعات تحمیل یک جنگ نابرابر است. امید می رود که موسفیدان و‌ آگاهان ما شرایط واقعی را مبنای عملکرد شان‌ قرار داده و با توجه به شرایط و وضعیت آرامش و صلح را در اولویت قرار دهند.

حبیب میرزایی

215بازدید

کامنت بسته شده است.